Kolektiv OVV z ÚMČ Praha 11 se zapojil do projektu adopce afrických dětí na dálku

Kolektiv pracovníků oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů odboru vnitřních věcí Úřadu městské části Praha 11 se zapojil v březnu 2009 do projektu Adopce afrických dětí na dálku za pomoci občanského sdružení pro-Contakt a rozhodl se finančně podporovat vzdělání malého chlapce pocházejícího z Guineje-Conakry.

Kolektivem adoptovaný chlapec se jmenuje Alya Camara a narodil se 4. listopadu 2003. Jeho otec je zedník a nikdy nechodil do školy a tak jen velmi těžko shání práci. Matka je v domácnosti a stará se o další 4 syny a 1 dceru.

Adoptovaný chlapec již poslal dopis, který je plný díků a ke kterému přiložil i vlastní obrázek.

Finanční dar, který kolektiv pracovníků poskytuje tomuto chlapci, je využit nejenom na zaplacení školného, školní uniformy, školních pomůcek, ale také na zdravotní ošetření a očkování dítěte. Adoptovaného chlapce budou finančně podporovat do konce jeho studií.

Občanské sdružení pro-Contact , které celý projekt organizuje má dlouholetou zkušenost s adopcemi na dálku. Případným dalším zájemcům o pomoc dětem v rozvojových zemích ho kolektiv pracovníků OVV může jen vřele doporučit.

Další informace o projektu adopce na dálku, do kterého se může zapojit každý, kdo chce pomáhat, najdete na: www.pro-contact.cz