V Top Hotelu Praha zvolili nejkrásnější neslyšící dívku světa

Pražský Top Hotel Praha byl v sobotu 11. července plný krásných dívek z mnoha zemí. Konala se zde totiž soutěž Miss Deaf World 2009, soutěž o nejkrásnější neslyšící dívku světa, kterou nakonec vyhrála krásná Diana Kovtun z Ukrajiny. Titul 1. vicemiss získala Simhiwe Magagula ze Svazijska, 2. vicemiss se stala Ruska Maria Baranova. Šerpu s titulem Miss Deaf Europe si oblékla Nino Davitinidze z Gruzie a nejsympatičtější neslyšící dívkou se stala po celý večer se usmívající Zuzana Zliechovcova ze Slovenska. Dívky svou radost nijak neskrývaly. Vždyť právě pro ně se může toto vítězství stát odrazovým můstkem do dalšího života a otevřít jim cestu tam, kam by jinak měly se svým handicapem přístup oproti zdravým dívkám ztížený.

Soutěž má tradiční průběh jako jiné soutěže krásy. Finalistky, kterých byl letos rekordní počet (21), předvedly volnou disciplínu, nechyběla promenáda v plavkách ani ve večerních róbách. V rámci volných disciplín mohli diváci shlédnout opravdu pestrý program, ve kterém se odrážel původ dívek ze všech koutů světa. Pantomimu, poezii ve znakové řeči nebo různé národní tance - africký, albánský, polský, maďarský čardáš nebo nezapomenutelný tanec „Sega“, kterým uchvátila publikum dívka ze Seychel. Taneční vystoupení slovenské účastnice bylo téměř srovnatelné s profesionálním výkonem mistrů ČR v latinskoamerických tancích Albiny Zajceva a Michala Kostovčíka, kteří v průběhu večera vystoupili.

Své pocity ze soutěže nám sdělila také PR Manažerka společnosti Top Hotels Group a.s. Jana Rišková: „Jsme hrdí na to, že můžeme být už téměř od začátku patronem soutěže, která má především pomoci těm, jež si svůj osud sami nevybrali, ale chtějí a mají chuť bojovat. Děláme to především svým srdcem, i když i finanční částka, kterou jsme od začátku do soutěže věnovali, dosahuje už značných rozměrů (cca 25 mil. Kč). Nicméně nás mrzí, jak malému zájmu se dostává této soutěži ze strany médií, politiků a institucí, na rozdíl od běžných soutěží krásy pro zdravé dívky. Jak je vidět, naše společnost není ještě v tomto směru vyzrálá. Doufejme, že v příštím jubilejním desátém ročníku se nám to podaří změnit!“