Strážníci zvýší na konci školního roku ostrahu přechodů

Celkem 233 strážníků bude v posledním školním týdnu dohlížet na přechody pro chodce v okolí pražských škol. Od 19. do 30. června městská policie dohlíží na 148 nejrizikovějších místech u 147 škol a pečuje o bezpečnou cestu školáků do školy i domů.

„Přechody v první a poslední školní den hlídá městská policie již řadu let, ale v loňském roce jsme dobu zvýšeného dohledu prodloužili na celý poslední školní týden. Rodiče i vedení škol tuto aktivitu městské policie přijali s velmi pozitivním ohlasem, takže jsme ke stejnému opatření sáhli i letos,“ uvedl první náměstek primátora Rudolf Blažek, do jehož kompetence bezpečnost v metropoli spadá.

Doba na konci školního roku bývá považována z hlediska bezpečnosti školáků za rizikovější. Proto strážníci dohlížejí na potenciálně nebezpečných místech.

Strážníci dohlížejí na děti na přechodech ráno před zahájením školní výuky a v odpoledních hodinách pak individuálně podle konce vyučování v jednotlivých školách.

Hlídat přechody budou podle toho, kdy která škola skončí letošní školní rok, protože v některých školách končí již 26. června, někde se ale učí až do třicátého.

„Ochrana školáků patří mezi priority v práci městské policie od samého počátku její činnosti. Proto také každoročně přibývá jak střežených míst, tak i strážníků, které na začátku a konci školního roku nasazujeme,“ upozornil ředitel Městské policie hlavního města Prahy Vladimír Kotrouš.

„Chtěl bych zároveň touto cestou poprosit řidiče v pražských ulicích, aby věnovali řízení zvýšenou pozornost a jezdili ještě opatrněji než jindy,“ řekl náměstek Rudolf Blažek.