Občanské sdružení FORMIKA, o. s. se Vám představuje

Logo FORMIKA hlavní

Co je posláním občanského sdružení FORMIKA, o. s.
Posláním občanského sdružení FORMIKA, o.s. je poskytovat lidem znevýhodněným na trhu práce v důsledku mentálního, fyzického, smyslového a kombinovaného postižení, duševního onemocnění nebo sociální izolace takovou podporu, aby mohli pracovat za stejných podmínek jako ostatní lidé a společně s nimi.
Nabízíme Vám službu „Podporované zaměstnávání“.

Komu je služba určena
Služba je určena lidem se sníženou úrovní dovedností potřebných k získání a udržení vhodného pracovního místa v důsledku zdravotního postižení nebo sociální izolace, kteří chtějí pracovat na otevřeném trhu práce.
Službu mohou využívat lidé ve věku od 18 do 65 let věku žijících na území hl. m. Prahy nebo Středočeského kraje.

Co je cílem služby
Cílem služby je zvýšit úroveň dovedností potřebných pro získání a udržení pracovního uplatnění. Získat si vhodné a stabilní pracovní místo na běžném pracovišti, mezi lidmi bez postižení, na základě pracovní smlouvy, za odpovídající finanční ohodnocení.

Jak služba probíhá
Uživateli služby se věnuje jeden pracovní konzultant maximálně po dobu 2 let. Během této doby mu pomůže zjistit, jaká práce je pro něj vhodná; naučí jej, jak si zaměstnání hledat; podpoří jej v získání vhodného a stabilního pracovního místa; pomůže mu s vyjednáním korektních pracovních podmínek a poskytne mu asistenci při zvládání pracovních povinností.
Souběžně uživatel služby nacvičuje potřebné dovednosti a získává znalosti ve skupině jiných znevýhodněných uchazečů o práci - v tzv. JOB klubu. Po získání zaměstnání poskytujeme podporu také jeho zaměstnavateli a spolupracovníkům. Ukončení spolupráce nastává ve chvíli, kdy žádná ze stran nepotřebuje od pracovního konzultanta žádnou další pomoc.

Jak nás můžete kontaktovat
Pokud byste rádi využili našich služeb, stačí zavolat na telefonní číslo 775 350 115 nebo 271 910 016, kde si společně sjednáte s některým z našich konzultantů schůzku nebo případně zanecháte vzkaz. Možné je také k objednání využít naši e-mailovou adresu formika@formika.org nebo korespondenční adresu Filipova 2013/3, Praha 4 Chodov, 148 00.
Kontakty na jednotlivé konzultanty a zaměstnance FORMIKA, o. s. či případné další informace naleznete na webových stránkách http://www.formika.org.