Zelená úsporám - program podpory obnovitelných zdrojů a úspor energie

Nový dotační program Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR Zelená úsporám je zaměřen na podporu opatření vedoucích k úsporám energie a využití obnovitelných zdrojů energie v rodinných a bytových nepanelových domech.

V programu bude podporováno kvalitní zateplování rodinných domů a nepanelových bytových domů, náhrada neekologického vytápění za nízkoemisní kotle na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalace těchto zdrojů do nízkoemergetických novostaveb a také nová výstavba v pasivním energetickém standardu.

Příjem žádostí o dotaci započal dne 22. 4. 2009 na krajských pracovištích Státního fondu životního prostředí. O dotaci by mělo být možné od května zažádat i v některé z pověřených bank. Podpora v rámci programu Zelená úsporám je nastavena tak, aby prostředky mohly být čerpány v průběhu celého období od vyhlášení programu až do konce roku 2012.

Zateplování panelových domů není z tohoto programu podporováno.

Podrobnější informace naleznete na stránkách Státního fondu životního prostředí ČR (www.sfzp.cz) nebo na www.zelenausporam.cz. Zájemci o dotaci mohou rovněž volat ve všední dny od 8:00 do 16:00 na bezplatnou informační linku 800 260 500.

On-line rozhovor o možnostech získání dotace naleznete pod následujícím odkazem: Jak získat dotaci na zateplení domu?
Návod, jak žádat o podporu naleznete v článku na iDNES.cz z 22. 4. 2009 "Státní dotace na zateplení domu startují. Návod, jak žádat o podporuru"

Ke stažení:
Program Zelená úsporám - příručka pro žadatele
Program Zelená úsporám - příloha příručky pro žadatele

Žádost o podporu na zateplení pro fyzické osoby
Krycí list technických parametrů
Další formuláře naleznete pod následujícím odkazem: Dokumenty pro žadatele