Únor 2009

Našel granát. Dopoledne 5. února muž upozornil strážníky městské policie, že u bývalé provozovny RTK, poblíž Exnerovy ulice, leží na zemi granát, který vypadá jako pravý. Hlídka prověřila nález a kvůli podezření, že se jedná o pravou výbušninu, uzavřela celé okolí a na místo ihned přivolala pyrotechnickou skupinu Policie ČR. Přivolaní specialisté zjistili, že se naštěstí jedná o cvičnou maketu, kterou posléze odvezli k zlikvidování.

Málem naboural do služebny. Prudké brzdění motorového vozidla u služebny městské policie zaslechl 7. února brzy ráno její operační pracovník. Strážníci posléze nalezli v blízkosti služebny neznámého muže, jenž vyjel z vozovky a zůstal se svým vozem zaklíněn na zvýšeném obrubníku. Kontrolou strážníci zjistili, že řidič vozidla je pod vlivem alkoholu, a proto nezvládl řízení vozidla. Celá věc byla předána Policii ČR k dalšímu šetření.

Hledaný bezdomovec. Při běžné hlídkové činnosti večer 7. února spatřili strážníci v Opatovské ulici u nákupního centra Lidl bezdomovce, který znečišťoval veřejné prostranství. Kontrolou hlídka zjistila, že muž je evidován v registru Policií ČR celostátně hledaných osob. Proto hříšníka, který po sobě musel uklidit i způsobený nepořádek, předvedla na MO PČR k dalšímu šetření.

Kradl a utekl. Dopoledne 8. února bylo přijato na Operačním středisku OŘ MP Praha 11 oznámení, že do Modletické ulice přijelo velkou rychlostí osobní vozidlo Škoda Octavia, z něhož vyskočil mladík a utekl. Strážníci na místě zjistili, že se vůz nachází v databázi odcizených vozidel. Proto místo trestného činu zajistili a celou věc předali na Policii ČR.

Srazil ženu na přechodu. V podvečerních hodinách 13. února se hlídka strážnic při běžné hlídkové činnosti stala svědkem dopravní nehody, při které osobní vozidlo jedoucí vysokou rychlostí srazilo na přechodu v ulici Květnového Vítězství starší ženu. Strážnice ihned poskytly zraněné ženě první pomoci a přivolali rychlou záchrannou službu. Zároveň zajistily pachatele dopravní nehody, kterého následně předaly k dalšímu šetření Policii ČR.

Pozorní strážníci. Během své hlídkové činnosti si strážníci večer 15. února všimli v Hněvkovského ulici muže, který svým vzezřením odpovídal popisu jedné z osob, po níž Policie ČR vyhlásila celostátní pátrání. Následná lustrace podezření hlídky potvrdila. Proto strážníci muže předvedli k dalšímu šetření na republikovou policii.

Pes bez registrace. V okolí metra Opatov dopoledne 20. února dopoledne hlídka strážníků prováděla kontrolu zaměřenou na dodržování vyhlášky hl. m. Prahy č.18/2004Sb., týkající se registrace psů na území hl. m. Prahy. V jednom případě strážníci zjistili, že majitel psa nemá svého čtyřnohého přítele registrovaného. Strážníci proto podali podnět na zahájení správního řízení na Magistrát hl. m. Prahy.

Našli ukradené auto. Letos již třetí ukradené vozidlo nalezli strážníci pomocí vyhledávacího zařízení odcizených vozidel zakoupeného naší městskou částí. Stalo se tak 21. února v odpoledních hodinách v Radimovické ulici. Jednalo se o vozidlo Audi Q7 odcizené v lednu tohoto roku podnikatelce v Jižních Čechách. Pro podezření ze spáchání trestného činu strážníci vozidlo zajistili a celou věc předali Policii ČR.

Chytil sprejera. Časně ráno 22. února strážníci přijali na lince 156 oznámení, že v podchodu u metra Háje zadržel policista v civilu pachatele trestného činu sprejerství. Policista žádal o posilu, proto na místo ihned vyrazila hlídka strážníků, která nezbytnou pomoc poskytla, muže omezila na osobní svobodě a předala na nejbližší oddělení Policie ČR.

Nalezena ukradená auta. Mezi 28. únorem a 1. březnem strážníci nalezli na Jižním Městě pomocí vyhledávacího zařízení odcizených vozidel, zakoupeného městskou částí Praha 11, pět osobních vozidel, která byla v evidenci Policie ČR vedena jako odcizená. Pro podezření ze spáchání trestného činu strážníci vozidla zajistili a celou věc předali k dalšímu šetření Policii ČR.

Kradl a odjel taxíkem. V časných ranních hodinách 28. února dostali strážníci od taxi služby informaci, že v Mikulově ulici využila jejich služeb osoba, která měla u sebe dvě krabice s elektronikou. Ohlídkou ZŠ Mikulova strážníci zjistili, že jedna část její budovy byla vykradena. Pro podezření ze spáchání trestného činu celou věc předali Policii ČR, která si pro výtečníčka za pomoci řidiče taxislužby dojela na Prahu 4 a odvezla jej k dalšímu šetření.

Přepadení v hotelu. Na Operační středisko OŘ MP Praha 11 bylo večer 28. února oznámeno, že v hotelu Twin došlo k přepadení hosta. Po příjezdu na místo hlídka nalezla občana slovenské národnosti, který strážníkům sdělil, že byl ve svém pokoji přepaden maskovanými muži, kteří ho zbili a ukradli mu hotovost ve výši 8000 Kč. Hlídce rovněž sdělil, že s největší pravděpodobností byli pachateli jeho spolupracovníci, které poznal po hlase. Strážníci poškozenému poskytli první pomoc, a protože se podezřelí v hotelu již nenacházeli, celý případ předali k dalšímu šetření Policii ČR.