Mladé naděje z klubu Atletika Jižní Město zazářily na Přeborech Prahy

Ve dnech dne 14.-15. června 2022 se na atletickém stadionu v Hostivaři uskutečnil Přebor Prahy mladších žákyň a žáků v atletice. Atletický oddíl Atletika Jižní Město zde za slunečného počasí statečně reprezentoval Prahu 11.


Přebory Prahy 2022Mladí atleti si vytvořili velké množství osobních rekordů a v kvalitní konkurenci získali 6 Přebornických titulů, 8 stříbrných a 7 bronzových medailí. Viktorie Grabowská, Lucie Maredová a Daniel Gasiúnas-Demčenko dokonce obhájili své letošní halové tituly. Viktorie Grabowská zvítězila ve vrhu koulí (2 kg) výkonem 11,75 cm a v hodu kriketovým míčkem (59,66 m).

Lucie Maredová si vyrovnáním osobního rekordu ve skoku vysokém (150 cm) zajistila vítězství stejně jako Nicol Carmine, která zvítězila v hodu oštěpem (400 g) výkonem 36,10 m. Mezi mladšími žáky se z triumfu 2x radoval Daniel Gasiúnas-Demčenko, když vrhl koulí (3 kg) 13,01 m a půlkilovým oštěpem hodil 39,61 m. Někteří z medailistů budou mladšími žáky ještě příští rok a ostatní jistě zúročí svůj talent a tréninkovou píli i v příštích letech mezi staršími žáky.

Blahopřejeme k úspěchům a děkujeme za úžasnou reprezentaci Prahy 11!

Foto zleva: Lucie Maredová, Veronika Grabowská, Viktorie Grabowská, Elin Zmrzlá, dole zleva: Devita Madey Novotná, Nicol Carmine