Pro ukrajinské maminky s dětmi se dnes otevřelo Komunitní centrum Roztyly

Dnešním dnem začalo na místě bývalých výrobních hal v areálu Interlovu fungovat Komunitní centrum Roztyly určené maminkám s dětmi z Ukrajiny, které svou zemi musely opustit kvůli probíhající válce. Centrum vybudovala společnost Passerinvest Group, a.s. ve spolupráci s městskou částí Praha 11 a Nadačním fondem Help Ukraine, který prostor provozuje.

Otevření Komunitního centra Roztyly (3)Na pražských Roztylech, konkrétně v místě brownfieldu původních jatek Interlov, vlastní naše firma pozemek, na němž ještě dva roky nebudeme stavět, tudíž jsme chtěli toto místo využít pro možnou pomoc. Zakoupili jsme hotovou modulární sestavu buněk, která byla původně určena do Německa jako školka, a vybudovali zde dočasné Komunitní centrum Roztyly. V rekordním čase s podporou městské části Praha 11 se podařilo vše projednat, postavit a napojit na veškerou infrastrukturu. Není to trvalé řešení, ale ve střednědobém horizontu může hodně pomoci,“ vysvětlil Radim Passer, zakladatel a CEO Passerinvest Group, a.s.  

Komunitní centrum Roztyly je postaveno z 26 modulárních buněk. Vnitřní uspořádání nabízí čtyři třídy s příslušenstvím, dále pak sociální zařízení, kuchyňku a zázemí pro personál. Kapacita centra je zhruba 80 - 100 dětí a je určeno pro všechny věkové kategorie. Klienti zde naleznou vhodné zázemí pro hlídání dětí, sociální a volnočasové aktivity s možností edukace a zapojení se do sociálních a podpůrných programů. 

Otevření Komunitního centra Roztyly (6)Představu o programu máme, každopádně provoz centra se nastaví především podle aktuálních potřeb našich maminek. Jsem velmi rád, že je o centrum zájem a registrujeme první zájemce,“ dodává Vladimír Gergel, předseda správní rady Nadačního fondu Help Ukraine. Právě na webových stránkách fondu pak zájemci naleznou bližší informace o provozu centra i registraci. 

„Jsem velmi rád, že se podařilo toto Komunitní centrum Roztyly vhodnou formou zajistit, postavit a zprovoznit v krátkém čase pouhých několika týdnů. Rozvoj Prahy 11 v oblasti bydlení, vzdělání a trávení volného času našich občanů a nově i ukrajinských spoluobčanů v naší městské části je prioritou. Každá taková pomoc a podpora, která dává smysl, je v dnešní době potřeba,“ uvedl na závěr slavnostního otevření centra starosta městské části Praha 11 Jiří Dohnal (Piráti).