Na obsah stránky

ENDE
 

Dotazy na činnost Úřadu městské části Praha 11 a k životu v Praze 11

V rámci této rubriky mohou uživatelé registrovaní na webu městské části Praha 11 pokládat své dotazy týkající se činnosti Úřadu městské části Praha 11 a života na Jižním Městě. Chcete se i vy na něco zeptat? Pro vložení dotazu musíte být zaregistrováni. Pokud ještě nejste zaregistrováni, jednoduše se zaregistrujete v pravém horním rohu těchto stránek Přihlášení/Registrace. Na vámi uvedenou emailovou adresu vám bude během několika minut zaslán ověřovací kód, který vložíte do okénka, a registrace tímto bude potvrzena. Příště již tento postup nemusíte opakovat, pouze se jednoduše přihlásíte. Vyberte v roletě s tématy přibližné téma, kterého se váš dotaz, informace týká. Poté napište vlastní dotaz, na který byste rádi získali odpověď. Váš dotaz se v sekci Dotazy a odpovědi zobrazí, jakmile bude zodpovězen příslušným pracovníkem, do jehož kompetence konkrétní dotaz spadá. Děkujeme za váš zájem!

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
hřiště Křejpského - Lečkova
Gordon Secular  |  10.6.2017 20:03:12
Prosím o zodpovězení dotazu, kdo je správcem hřiště v bloku domů Křejpského - Lečkova. Hřiště se má zamykat v 19.00, jak je uvedeno na desce MÚ Prahy 11, ale hřiště je otevřené do noci. Pozdě večer sem přicházejí obyvatelé Sandry, kteří nejenom že jsou dosti hluční, ale nechávají po sobě nepořádek. Také kouřit na tomto hřiěti pro ně není problém. Takže se ptám, kdo zodpovídá za zamykání a pořádek na tomto hřišti? Děkuji za odpověď.
Vážený pane Seculare,

sportovní hřiště nacházející se ve vnitrobloku ulic Lečkova x Křejpského, je ve správě MČ Praha 11. Na základě rozhodnutí vedení MČ Praha 11 byla správa sportovišť od roku 2012 dále převedena pod servisní organizaci Jihoměstská majetková a.s., u které si odbor životního prostředí tuto službu pravidelně objednává. Činností správců sportovišť je případné půjčování sportovního vybavení, odemykání a zamykání hřiště, dohlížení nad jejich provozem, průběžné uklízení drobného odpadu a realizují i některé nutné drobné opravy. Veřejná sportovní hřiště jsou opatřena také návštěvním řádem, který udává v tomto případě provozní dobu hřiště v období od 1.4. do 30.9. v časech od 9:00 do 19:00 hod. a během zimního období 1.10 – 30.3. v časech od 9:00 do 18:00 hod.
Bohužel vlivem vandalské činnosti došlo k poškození návštěvního řádu, čímž došlo k jeho nesprávnému dodržování (byl stržen štítek s uvedením na 19:00 hod. jako konce provozní doby). Současný odpovědný správce hřiště dodržoval vyvěšený návštěvní řád, přičemž tak mohlo docházet k pozdějšímu zamykání vstupních branek, za což se omlouváme.
S ohledem na vzniklý stav byla servisní organizace Jihoměstská majetková a.s. upozorněna, že je nutné provést okamžitě opravu návštěvního řádu. Současně byl informován správce hřiště o nastavení uzamykání areálu již v 19:00 hod.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Ing. Radka Mračnová
odbor životního prostředí
regenerace lokality 2
Marta Groušlová  |  16.6.2017 18:56:49
Jak rada jsem otevrela casopis Klic, ve kterem avizujete regeneraci vnitrobloku Blankyt. Po precteni, jsem ho rychle zavrela, aby mne neranila mrtvice.
To, co znamenalo alespon priblizeni normalnimu zivotu na sidlisti, tedy jakasi podoba namesticka, se jevi panum architektum, jako neco, co ztratilo svuj smysl.Tato formulace na mne ucinila dojem, ze i bydleni zde jiz zcela ztratilo svuj smysl.Tedy bydleni ve smyslu zivota v podminkach, ktere tu jsou.Namesticko plnilo svou funkci, protoze polidstovalo tu okolni hruzu panelaku. O fontance ani nemluvim. Jeji esteticky vzhled mohl byt preci zmenen.Kazdy, kdo zde zije, zejmena v lete, ví, jake tu byva priserne vedro mezi rozhzavenymi domy. Fontana s prystici vodou, okoli zvlazovala. Bylo to citit ve vzduchu, okoli i v mem byte.
Namisto toho si jakasi parta architektu, ktera nevi, co je realita zivota na sidlisti, vymyslí horor, ktery jsem videla v navrhu v casopisu Klic. Ty petiuhelniky, to je opravdu pocin k nicemu.Sice pisete, ze se budou postupne rozpoustet do podoby mene koncentrovane az osamocene zelene. Co je to za blbost.Premyslel nekdo o tom, ze sem prazi slunce a neni si kde sednout.Ze i stavajici lavicky nejsou stineny stromy, krome jedne.A v zime, na lavickach vetsinou nikdo neseda. Kde se tedy budou lide rekreovat.Na te betonove sesli,odporne sede barvy, jak je naaranzovana na snimku v Klici.Cely projekt mi pripada stejne nesmyslny, jako vystavba sidliste Jizni mesto za komunistu.Bez zajmu o to, jak v nem budou lide zit a zda jsou navrhy fantasmagorickych architektu vubec urcene pro zivot.Predpokladam, ze vykacite ty pracne vzrostle stromy, co tu jsou.Ze znicite plochu pred pradelnou Vysehrad a tesne pod okna obytneho domu Dubnova 1, umistite smradlave parkovište, včetne odpadkovych kontejneru.Vim, ze muj protest nic nezmeni. Vetsina obyvatel, se kterymi se setkavam, uz iniciativu vzdalo.V tomto state jsou obcane zbytecni a naopak obtezujici.
Pred nekolika hodinami jsem se vratila ze zahranici a musela jsem napsat svuj nazor okamzite.
Omlouvam se za diakritiku, pisu na PC meho syna, ktery ma cizojazycnou klavesnici.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  19.6.2017 10:48:39
Regenerace lokality č. 2 - Brechtova, Matúškova, Dubnova – Vážená paní, Vaše reakce jen potvrzuje, že regenerace této lokality je zjevně žádoucí. Předložený návrh ve formě studie byl shledán jako účelný a příjemný. Byl opakovaně projednán na veřejném jednání s obyvateli, naposledy 30.5.2017, a byl přijat příznivě s drobnými připomínkami. Návrh bude na základě těchto připomínek upraven a následně bude zpracována projektová dokumentace a pak bude následovat realizace. Záměrem není jen parková úprava vnitřního prostoru mezi domy s novými cestami, ozeleněnými plochami a atraktivním mobiliářem (včetně vodního prvku a nové instalace opravené sochy), ale úprava dopravního prostoru okolních ulic v souladu s platnou legislativou řešící mj. polohu stávajících kontejnerů a zvýšení kapacity parkování. Studie viz https://www.praha11.cz/cs/uzemni-rozvoj-a-regenerace/cinnost-odboru-uzemniho-rozvoje-umc-praha-11/pobytova-verejna-prostranstvi-vhodna-k-regeneraci.html.
regenerace lokality 2
Marta Groušlová  |  16.6.2017 22:15:28
Vazeni,
v souvislosti s nefunkcnim navrhem radoby architektu jsem si vzpomnela, ze na setkani obcanu se zastupci MC, ktere jste svolali do zs Kvetnoveho vitezstvi, jste obdrzeli stanovisko obcanu, na zachovani vodniho prvku. V nynejsim navrhu je toto zcela zavrzeno. Kam pani architekti chodi na sve napady.Uvedomuji si napriklad, jak bude vypadat situace v lokalite Ceska, kdyz uz nyni je patrny narust teplot a meteorologove predpokladaji, ze Praha bude mit klima jako Barcelona.Videli jste někdy stredomorska mesta - sama fontana, vodotrysk-zcela ucelne, nikolik jenom pro okrasu.Kdyby organove, odpovedni za poradek na JM konali, jak meli, nemuselo dojit k poskozeni fontany a mohla byt funkcni doted. Stejne jako zbytek namesticka.
Krome toho mne zaujalo i konstatování ve vašem článku, že Blankyt již neslouží svému účelu. Je vidět, že jste pramálo informováni.V poslední době došlo k otevření prodejny masa, cukrárna je též plně funkční.Přibyla prodejna domácích potřeb a skla, textil.Stále funguje non stop bar.V patře je restaurace. V suterénu se rozjela Zkušebna.V prvním patře cvičí v provizorní tělocvičně. I když prodejnu Peny musí každý brát s odstupem, prostory, včetně prádelny Vyšehrad, jsou z větší části využívané.Kdyby nedošlo k účelovému prodeji areálu, mohla MČ ovlivňovat výši nájemného a paleta služeb a provozoven mohla být na 100 procent ve prospěch občanů a ne ku prospěchu nájemce.
Třeba ani nebudete moje připomínky číst,ale napsat jsem je musela.Práci zástupců občanů si představuji trochu jinak.

Marta Groušlová
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  19.6.2017 10:47:19
Rušení nočního klidu, Star Arena, Zdiměřická 1411
Kroupa  |  12.6.2017 19:31:32
Dobrý den,
prosím o informaci v čí pravomoci je řešení rušení nočního klidu před provozovnou Star Arena na této adrese. Jde o non-stop podnik se zahrádkou a s nejvyšší návštěvností o víkendech mezi 21 hodinou večerní a 3. hodinou ranní (zdroj. Google.com), což se při zákazu kouření projevuje permanentně obsazenou zahrádkou před podnikem. Toto je spojeno s hlukem, který zdaleka nekončí ve 22.00 a velmi, jistě nejen nás, obtěžuje.
Pokud je odpověď "obraťte se na Městskou policii" nebo na Policii, tak jde o hraběcí radu bez jakéhokoliv účinku.
Snaha o tzv. "sousedské" řešení domluvou se také míjí účinkem, kontaktovat v téhle věci hygienickou stanici se mi zdá trošku přes čáru.
Existuje tedy nějaké řešení bez nutnosti přestěhování se jinam?
Dále by mě zajímalo, kdo vůbec povolil tento druh provozu v občanské zástavbě,
děkuji,
Kroupa
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  16.6.2017 9:50:18
Vážený pane Kroupo,

děkuji za Váš podnět, který jsem obratem řešil jak s kolegy z živnostenského odboru, tak strážníky Obvodního ředitelství Městské policie Praha 11.

Komplexní řešení dané problematiky je však bohužel velmi problematické, neboť pro regulaci provozní doby neexistuje právní podklad, tj. např. vyhláška Hl. M. Prahy, která by danou regulaci umožňovala. Možnost regulace by měl tak např. vlastník objektu, který by stanovení provozní doby vhodně zakomponoval do nájemní smlouvy.

ÚMČ Praha 11, např. ŽO v tomto případě může formou projednání stížností s podnikatelem například v souvislosti s kontrolou provozovny v tomto směru spolupůsobit, nicméně kompetencemi k vyřešení otázky hluku nedisponuje.

Živnostenský odbor v této provozovně v loňském roce uskutečnil 2 kontroly, v srpnu a prosinci, kdy nebyly shledány nedostatky v podobě porušení právních předpisů.

Rušení nočního klidu je obecně přestupkem proti veřejnému pořádku, za který je možno uložit pokutu a v tomto ohledu probíhají opakované kontroly ze strany strážníků MP. Nicméně je třeba zdůraznit, že se v tomto případě jedná o odpovědnost individuální, tzn., že odpovědná je osoba, která noční klid ruší, tedy nikoliv provozovatel restaurace.

Otázka rušení nočního klidu je záležitost opravdu problematická zejména s ohledem na provozovny, které jsou umístěny blízko bytové zástavby, což posléze způsobuje Vámi popisované problémy spojené s rušením nočního klidu. Orgánem příslušným k jejímu řešení je posléze Městská policie, která nejen tuto lokalitu průběžně kontroluje.

S ohledem na aktuální novelu Tabákového zákona byly ze strany strážníků ihned posíleny noční hlídky zaměřené právě na dohled a řešení této problematiky. Strážníci OŘ MP Praha 11 budou samozřejmě v kontrolách i v dohledu nad danou problematikou na celém Jižním Městě nadále pokračovat a případné zjištěné protiprávní jednání bude ze strany strážníků ihned řešeno. Za necelý týden byly např. zkontrolovány desítky provozoven. Závažné nedostatky nebyly zjištěny a drobné řešeny na místě domluvou.

Danou problematiku nadále společně se strážníky monitorujeme a budeme pravidelně vyhodnocovat s ohledem na další případná nápravná opatření a kroky ke zlepšení celkové situace.

S pozdravem … Pavel Krčílek
Fontána před Tescem
Laso Larsen  |  13.6.2017 11:21:40
Dobrý den,
hodlá Praha 11 nějak řešit situaci v prostoru fontány před obchodem Tesco? Každý den je tam už od odpoledních hodin dlouho do noci hluk, nepořádek... Podle takzvané "suché vyhlášky" by se v tomto prostoru neměl konzumovat alkohol, což policie (když přijede) ignoruje. Došlo dokonce na schůzku s minulým vedením Prahy 11, tenkrát se zlepšila alespoň situace s úklidem, ale nyní už je vše při starém. Můžete nám tedy prosím sdělit, jak hodlá radnice situaci řešit?
Předem děkuji.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  16.6.2017 9:47:29
Dobrý den,

děkuji za Váš podnět. Danou problematikou se komplexně zabýváme a jak bylo již zmíněno ve Vašem podnětu, proběhlo k danému nejedno jednání zaměřené právě na možnosti řešené zmíněné problematiky, která však není nikterak jednoduchá.

Předmětný prostor pod pergolou mezi ul. Mendelova a Horčičkova spravuje odbor životního prostředí prostřednictvím servisní organizace Jihoměstská majetková a.s. (JMM). Objednaná četnost úklidu je 3× týdně stejně jako na ostatních plochách, se stejnou četností se vyvážejí také oba odpadkové koše, které tam jsou umístěny. Koše se tak vyvážejí 3× týdně, a to v pracovní dny, tzn. v pondělí ráno. Než však stačí pracovníci JMM a.s. koš v daném týdnu poprvé vyvézt, nelze zabránit tomu, že zvláště na takovém místě jako je prostor pergoly v ul. Mendelova, bude do té doby možný nepořádek. Při pozdější kontrole bývá již vše v pořádku. Upozornění na případný nepořádek jak ze strany občanů či např. hlídek MP řeší kolegové z OŽP ihned s pracovníky JMM a.s., kteří na místo vysílají urychleně pracovníka úklidu.

OŽP stav prostoru pod pergolou pravidelně kontroluje, a to zpravidla v době mimo úřední hodiny. Při kontrolách obvykle zaznamenáváme pouze menší závady v čistotě (drobný odpad nejčastěji pod lavičkami), který vzniká průběžně mezi jednotlivými úklidy. Odpad se nehromadí, protože je brzy uklizen, trvalou a nepřetržitou čistotu však na takto frekventovaném místě zajistit nelze.

Strážníci MP danou lokalitu velmi dobře znají a již několikrát znovu a opakovaně předávají přestupky daných jedinců kvůli porušení vyhlášky hl. m. Prahy na odbor vnitřních věcí našeho úřadu. V dané lokalitě se též pohybují a problémy řeší též terénní pracovníci nízkoprahového klubu Proxima Sociale o.p.s.

Řešení dané lokality není však pouze otázkou jednotlivých opatření a kontrol ze strany strážníků či policistů, ale potřeby komplexního řešení celého území. Z daného důvodu odbor územního rozvoje na náš požadavek zařadí toto prostranství do pasportu pobytových veřejných prostranství ve vlastnictví hl. m. Prahy nebo ve vlastnictví hl. m. Prahy a svěřené správě MČ Praha 11 vhodných k regeneraci, viz https://www.praha11.cz/cs/uzemni-rozvoj-a-regenerace/cinnost-odboru-uzemniho-rozvoje-umc-praha-11/pobytova-verejna-prostranstvi-vhodna-k-regeneraci.html

S pozdravem … Pavel Krčílek
Hluk z kamionů v ul. Výstavní
Maxim Kucer  |  13.6.2017 22:31:32
Dobrý den,
přibližně před rokem a půl jsem psal s prosbou o omezení kamionové dopravy v ulici Výstavní. Byl jsem vyrozuměn, že MČ si tento problém uvědomuje a bude se jim zabývat. Bohužel, za rok a půl se intenzita kamionové dopravy vůbec nesnížila. Hluk je skutečně velmi obtěžující a to zejména v nočních hodinách. Chtěl bych vás proto tímto požádat, abyste v zájmu obyvatel v okolí ul. Výstavní kamiony omezili. Velmi vám děkuji.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  15.6.2017 11:04:45
Dobrý den,
nyní dochází ke zvýšené intenzitě vozidel na místní komunikaci I. třídy ul. Výstavní, z důvodu částečné uzavírky ul. Přátelství, neboť je vedena po dané místní komunikaci objízdná trasa. Pro objízdnou trasu je nutné zvolit adekvátní pozemní komunikaci.
S pozdravem

Soňa Řeháčková Muzikářová
Vedoucí oddělení dopravy a silniční správní úřad
Odbor správy majetku ÚMČ Praha 11
Městská část Praha 11
Ocelíkova 672, 149 41 Praha
E-mail: muzikarovas@praha11.cz
Tel. č. 267 902 336
http: //www.praha11.cz
Odpadkový koš u dětského hřiště
Kasparovsky  |  4.6.2017 9:58:30
Dobrý den před měsícem jsem se dotazoval a bez odpovědi. Obracím se tedy znovu s dotazem, zda by bylo možné u dětského hřiště za domem v ul. Machkova 1644/6 instalovat plnohodnotný odpadkový koš. Původní zkorodoval a byl nahrazen košem na exkrementy, ale tento je malý a nelze do něj dávat plastové lahve a další odpad, který vznikne od uživatelů hřiště. Děkuji
Kašparovský Vladimír
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  13.6.2017 13:05:13
Vážený pane Kašparovský,
zkorodovaný odpadkový koš u dětského hřiště v ulici Machkova 1644/6 byl nahrazen klasickým plastovým odpadkovým košem, jež není určen pro odkládání psích exkrementů. V těsné blízkosti hřiště se nachází i další odpadkový koš a odpadkový koš na psí exkrementy, které mohou uživatelé hřiště rovněž využívat. Pro Vaši informaci je svoz odpadkových košů prováděn s četností 3 × týdně prostřednictvím servisní organizace Jihoměstská majetková a.s. (JMM).
Další možností pro odložení tříděného odpadu jsou kontejnerová stání, nejbližší v ulicích Machkova a Markušova.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Ing. Vlastislav Kotrč

odbor životního prostředí
Úřad městské části Praha 11
kotrcv@praha11.cz
Tel: +420 267 902 514
Mob: +420 603 147 205
Lávka u polikliniky Opatov
Zdena Tesárková  |  11.6.2017 10:58:00
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho bude trvat uzavření lávky k lékárně a poliklinice Opatov. Lávka je již delší dobu nepřístupná a zatím není vidět jakákoliv činnost ohledně opravy.
Děkuji Tesárková
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  13.6.2017 9:09:06
Dobrý den,
lávka musí být odstraněna. Pro odstranění je nutné zpracovat projektovou dokumentaci, která bude předložena stavebnímu úřadu, včetně stanovisek dotčených orgánů, a následně vydáno rozhodnutí o odstranění stavby. Dále je nutné současnou lávku zaměřit, nechat zpracovat projektovou dokumentaci na novou lávku (opět správní řízení pro povolení stavby), řešit sondy atd. Teprve v poslední fázi je možné na základě poptávkového řízení vybrat zhotovitele díla.
Bohužel se může jevit, že se nic neděje, ale je nutné dodržet uvedený postup.

S pozdravem

Soňa Řeháčková Muzikářová
Vedoucí oddělení dopravy a silniční správní úřad
Odbor správy majetku ÚMČ Praha 11
Městská část Praha 11
Ocelíkova 672, 149 41 Praha
E-mail: muzikarovas@praha11.cz
Tel. č. 267 902 336
http: //www.praha11.cz
Dotaz na toho ,, borce ,, co se stará o facebookovou stránku Prahy 11
Miroslav Mareš  |  11.6.2017 12:23:49
Dobrý den,
Mám menší stížnost na osobu, která spravuje vaší facebookovou stránku. Před 14 dny jsem napsal ve zprávě dotaz na stav kašny a zajímalo mě, co s ní bude.

Dotyčná osoba si zprávu pouze přečetla, ale budiž pochopil bych, že jí třeba nějak přehlédla... stane se, všichni jsme pouze lidé. Ovšem před dvěma dny, jsem se ozval znovu s tím, že bych prosil odpověď na svůj dotaz.

Dotyčná osoba si opět zprávu jen přečetla bez jakékoliv reakce. I jenom pitomé přesměrování mě sem, nebo odpověď ve stylu ,, Dobrý den, hned jak odpověď zjistím, Vám odpovím,, by relativně stačila.

Tohle chování mi přijde krajně neslušné a hrubé. Dotyčnou osobu byste měli okamžitě vyměnit a najmout někoho schopného, kdo bude mít čas se té stránce věnovat a odpovídat lidem na jejich dotazy. Protože pokuď na dotazy neodpovídáte ---> Tak k čemu tu stránku vůbec máte ?

Děkuji
Mareš
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  12.6.2017 13:54:51
Hezký den,

Děkujeme Vám za upozornění a dotaz. Správci facebookové stránky MČ Praha 11 odpovídají na dotazy postupně, chodí jich však tolik, že mezi otázkou a odpovědí může nastat prodleva – zejména s ohledem na skutečnost, že je často třeba nejprve získat informace od příslušných odborů, aby odpověď byla relevantní.

Co se týče předmětné kašny, v současné době je zpracovávána studie regenerace vnitrobloku Brechtova, Matúškova, Dubnova (neboli lokalita č. 2 z pasportu pobytových veřejných prostranství vhodných k regeneraci; více informací na www.praha11.cz -> sekce Územní rozvoj a regenerace -> podsekce Činnost Odboru územního rozvoje ÚMČ Praha 11), v rámci které se navrhuje změna vzhledu celého prostoru kolem kašny se sousoším stojícím uprostřed. Vodní prvek bude v nově navrhované podobě zachován a sousoší bude přemístěno na samostatný podstavec v těsné blízkosti. Nyní probíhá projednání této studie s veřejností a s odbornými odbory v rámci Úřadu městské části Praha 11. Na základě výsledků z projednání bude studie upravena a bude sloužit jako podklad pro zadání projektové přípravy k realizaci. Termín realizace prozatím není stanoven.
Dotaz na desolátní stav kašny
Miroslav Mareš  |  11.6.2017 12:16:42
Dobrý den,
Zajímalo by mě, proč už je roky v naprosto desolátním stavu kašna a přilehlé okolí v ulici Matúškova 831 ? Vzpomínám že kdysi ta kašna i fungovala. Zvlášť teď v létě při tom horkém počasí by ta kašna vůbec nebyla špatná. Co s tím budete dělat ?
Děkuji
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  12.6.2017 13:08:23
V současné době je vypracována studie regenerace vnitrobloku Brechtova, Matúškova, Dubnova (nebo-li lokalita č. 2 z pasportu pobytových veřejných prostranství vhodných k regeneraci; více informací na www.praha11.cz -> sekce Územní rozvoj a regenerace -> podsekce Činnost Odboru územního rozvoje ÚMČ Praha 11), v rámci které se navrhuje změna vzhledu celého prostoru kolem kašny se sousoším stojícím uprostřed. Vodní prvek bude v nově navrhované podobě zachován a sousoší bude přemístěno na samostatný podstavec v těsné blízkosti. Nyní probíhá projednání této studie s veřejností a s odbornými odbory v rámci Úřadu městské části Praha 11. Na základě výsledků z projednání bude studie upravena a bude sloužit jako podklad pro zadání projektové přípravy k realizaci. Termín realizace prozatím není stanoven.

Navigace

 
load