Na obsah stránky

ENDE

Praha 11

Oficiální internetové stránky Městské části Praha 11
Zvětšit písmo: A A A
Vyhledávání
 

Dotazy na činnost Úřadu městské části Praha 11 a k životu v Praze 11

V rámci této rubriky mohou uživatelé registrovaní na webu městské části Praha 11 pokládat své dotazy týkající se činnosti Úřadu městské části Praha 11 a života na Jižním Městě. Chcete se i vy na něco zeptat? Pro vložení dotazu musíte být zaregistrováni. Pokud ještě nejste zaregistrováni, jednoduše se zaregistrujete v pravém horním rohu těchto stránek Přihlášení/Registrace. Na vámi uvedenou emailovou adresu vám bude během několika minut zaslán ověřovací kód, který vložíte do okénka, a registrace tímto bude potvrzena. Příště již tento postup nemusíte opakovat, pouze se jednoduše přihlásíte. Vyberte v roletě s tématy přibližné téma, kterého se váš dotaz, informace týká. Poté napište vlastní dotaz, na který byste rádi získali odpověď. Váš dotaz se v sekci Dotazy a odpovědi zobrazí, jakmile bude zodpovězen příslušným pracovníkem, do jehož kompetence konkrétní dotaz spadá. Děkujeme za váš zájem!

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
požadavky na kandidáta na ředitele základní školy
kata  |  21.4.2017 10:30:44
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jaké požadavky musí splňovat kandidát na ředitele základní školy.

děkuji
Odpověděl: Marcela Chábová, asistentka vedoucího odboru  |  25.4.2017 10:02:03
Požadavky na kandidáta na ředitele základní školy:
• předpoklady a odborná kvalifikace pro výkon činnosti ředitele školy podle zákona
č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů,
• minimální 4 letá praxe podle § 5 odst. 1 výše uvedeného zákona,
• organizační a řídící schopnosti,
• znalost problematiky řízení školy a školské legislativy,
• občanská a morální bezúhonnost,
• dobrý zdravotní stav.


S pozdravem

Ivana Guthová
ved. odd. koncepce a ekonomiky
odbor školství a kultury
Úřad městské části Praha 11
Vidimova 1324
149 41 Praha 415

tel.: 267 902 324
e-mail: guthovai@praha11.cz
Celodenní štěkání uvázaných psů před obchodem Lydl
maly  |  13.4.2017 8:56:07
Dobrý den,
již deset let posluchám každý den, celý den stěkání,kvičení a ječení uvazovaných
psů pře obchodem Lýdl.
Osobně si myslím , že se tím porušuje i bezpečnost lidí a dětí.
CO s tím budete dělat?
Děkuji.
Aleš Malý Jarníkova 1870/24
Vážený pane Malý,

k dočasnému uvazování psů před prodejnou Lidl v ul. Vojtíškova OŽP sděluje, že v současné době není k dispozici žádný právní předpis, na jehož základě by bylo možné tuto činnost majitelům psů zakázat. Majitel psa dle platné legislativy nemá ani povinnost opatřit svého psa při venčení náhubkem. V případě, že jsou psi uvazováni k zařízení prodejny (např. přístřešky na nákupní vozíky apod.), můžete se zkusit obrátit s žádostí o řešení situace na vedení dané provozovny.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Ing. Lukáš Vláčil, OŽP
Popelnice Dubnova
Marta Groušlová  |  17.4.2017 12:43:30
Přes vaše snahy, přetrvává nepořádek kolem popelnic v Dubnové ulici.
Opět již od čtvrtka t.m. trčí z přeplněné malé černé popelnice pytel s odpadky, nelibě zapáchající.
Dnes přijel oranžový kuka vůz, obsluha se podívala na štítek na popelnici a byť překypuje odpadky, popelnici nevyprázdnili. Stejně tak o hodinu dál, přijel odvozový vůz společnosti AVE, opět bez odvozu. Jakým zázračným štítkem je popelnice označena, že i přes viditelný neodvezený odpad,stále odolává odvozu. Zatím je zima.Neumím si představit ten odér, až bude teplo.To se s tím opravdu nedá nic dělat? To, že odpadky vypadávají na zem, když je "lustrují" bezdomovci, je další věc.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  24.4.2017 9:51:20
Vážená paní Groušlová,
pracovník odboru životního prostředí (dále jen OŽP) provedl ve čtvrtek dne 20.4.2017 kontrolu na předmětném místě. Na chodníku vedle kontejnerového stání na tříděný odpad byly přistaveny ke svozu tři sběrné nádoby na směsný komunální odpad. Dle zjištění OŽP svoz zjišťuje společnost
Pražské služby, a.s., (dále jen svozová společnost) s četností 1 × týdně, vždy ve čtvrtek na základě smluvního vztahu se soukromými subjekty. OŽP rovněž kontaktoval odpovědného pracovníka výše zmíněné svozové společnosti, který uvedl, že svoz nádob probíhá pravidelně a k opomenutí z jejich strany nedochází.
Z výše zmíněných důvodů není povinností společnosti AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., zajišťovat svoz nádob či úklid v jejich okolí.
V případě Vašeho zjištění přetrvávajících závad v čistotě a pořádku, se prosím obraťte přímo na odpovědného pracovníka OŽP (Ing. Vlastislava Kotrče, tel: 267 902 514; e-mail: kotrcv@praha11.cz).

S pozdravem

Ing. Vlastislav Kotrč

odbor životního prostředí
Úřad městské části Praha 11
kotrcv@praha11.cz
Tel: +420 267 902 514
Úprava cesty v Kunratickém lese
Jan Hrubý  |  7.4.2017 22:48:34
Dobrý den, mohu se zeptat co se nyní provádí na cestě v Kunratickém lese, která se nechází u ulice "U Kunratického lesa" a jak dlouho toto omezení bude trvat? Také je nutné po skončení prácovní doby byla cestá stále uzavřena? Děkuji za odpověď
Vážený pane Hrubý,

úpravu stávající cesty zajišťuje odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy (OCP MHMP), který je správcem území Kunratického lesa. Dle sdělení Ing. Frantíka z OCP MHMP by stavební práce související s úpravou předmětné cesty měly být dokončeny začátkem příštího týdne.

S pozdravem

Ing. Lukáš Vláčil, OŽP
Kruhový objezd Ryšavého X Kloknerova
Jan Hovorka  |  7.4.2017 14:08:47
Dobrý den, 6.4. v dopoledních hodinách došlo k poškození a částečnému přemístění hranic kruhového objezdu k jehož vzniku se "slavně " hlásí pani Zdeňková. Po 30 - ti hodinách stále nic se nemění, Policie, která tady projíždí do své služebny také žádné usazení a navrácení do původních poloh neorganizuje. Kdo to zabezpečí? Nebylo by v silách MČ tuto příšernost odstranit nebo alespoň vrátit do stavu před poškozením?
Osobně si myslím, že těchto betonových příšer, které jen brzdí a hyzdí Jižní Město je tu dost. Nemůžete je vylepšit do stavu esteticky snesitelnějšího? Děkuji.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  11.4.2017 12:09:52
Dobrý den,
děkujeme za podnět. Vzhledem k tomu, že se jedná o okružní křižovatku ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, zaslali jsme daný podnět obratem ke zjednaní nápravy.
S pozdravem
Soňa Řeháčková Muzikářová
Dlouhá léta neudržované křoví
helmutpalacinka  |  4.4.2017 18:42:30
Dobré odpoledne,
v poslední době jsem si všiml razantnějšího prořezávání křoví na Jižním městě, což hodnotím velmi pozitivně. Některé keře však neprošly údržbou dlouhou řadu let.

https://mapy.cz/letecka?planovani-trasy&x=14.4823467&y=50.0308305&z=19&rc=9hJZXxXfjC&rs=coor&rs=&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A1%2C%22tt%22%3A1%7D&mrp=&rt=&rt=

https://mapy.cz/letecka?planovani-trasy&x=14.4837810&y=50.0311792&z=20&rc=9hJjmxXfp8&rs=stre&rs=&ri=125239&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A1%2C%22tt%22%3A1%
7D&mrp=&rt=&rt=

Na prvním odkazu je keř podél plotu na pozemku (zahradě) ZŠ Pošepného a na druhém je pichlavý keř ve vnitrobloku ulice Dědinova. Oběma keři již prorůstají naplavené, až pětimetrové stromy a oba keře také zasahují do okolních cest. Bylo by možné tyto keře zkrátit a poté alespoň jednou do roka udržovat? Děkuji
Se sladkým pozdravem Helmut Palačinka
Vážený pane Palačinko,
odbor životního prostředí Úřadu městské části Praha 11 obdržel Váš dotaz ve věci údržby zeleně v ulici Dědinova. Ve Vašem podmětu jsou uvedena dvě místa, a to konkrétně pozemky parc. č. 3341/45 a 3341/116 k.ú. Chodov. Údržbu zeleně na těchto pozemcích vykonává MČ Praha 11.
V případě pozemku parc.č. 3341/45 k.ú. Chodov se jedná o areál základní školy, z tohoto důvodu byl Váš podnět předán paní Janě Prouzové (prouzova@jihomestska.cz) ze servisní organizace Jihoměstská majetková a.s., aby zde byl ve vhodném období zajištěn ořez keřů, které prorůstají plotem tohoto areálu. Keře rostoucí na pozemku parc.č. 3341/116 k.ú. Chodov, nepatří do skupiny přísně tvarovaných keřů a jsou zde ponechány jako volně rostoucí keřové skupiny. U servisní organizace bude pověřena udržovacím ořezem větví, které přímo zasahují do profilu chodníku, čímž bude zajištěn větší prostor pro průchod po této pěší komunikaci. I nadále budeme stav těchto keřů sledovat a případně řešit další ořezy dřevin v této lokalitě.

Děkujeme za pochopení.
Ing. Radka Mračnová, OŽP
Hlučný semafor Kulhavého - Opatovská
Jan Novak  |  1.4.2017 19:04:42
Dobrý den,

Mohu vás poprosit o nápravu velice hlučného semaforu na křižovatce ulic Kulhavého a Opatovská v blízkosti Lidlu.
Semafor velice hlučně cvaká a při přepnutí ješte zapípá.Dříve tu byl podstatně tižší semafor.

Při otevřených oknech to ruší tak moc zdejší obyvatele,že není ani možno spát. Žádám vás o nápravu tohoto stavu.

Děkujeme obyvatelé bytových domů v blízkosti křižovatky.
Dobrý den, vzhledem k tomu, že nejsme kompetentní ohledně Vašeho dotazu, obrátili jsme se na odbor dopravních agend, MHMP. Obdrženou odpověď si Vám dovolíme zaslat na uvedenou emailovou adresu. S pozdravem Soňa Řeháčková Muzikářová
Oprava výtluků
Jan Hrubý  |  5.4.2017 22:34:34
Dobrý den, rád bych se zeptal zda a kdy se dočkáme opravy výtluků v Jarníkově ulici? Po zimě je z toho slušný tankodrom, no a klasicky se tu již asi po páté objevil někdo se sprejem. Děkuji za odpověď
Dobrý den,
ul. Jarníková je místní komunikací III. třídy ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, z tohoto důvodu jsme na její stav upozorňovali. Dle dostupných informací byla její oprava zařazena do zásobníku oprav.

Soňa Řeháčková Muzikářová
Vedoucí oddělení dopravy a silniční správní úřad
Odbor správy majetku ÚMČ Praha 11
Městská část Praha 11
Ocelíkova 672, 149 41 Praha
E-mail: muzikarovas@praha11.cz
Tel. č. 267 902 336
http: //www.praha11.cz
Zahrady opatov
iva Valken  |  4.4.2017 23:20:12
Dobry den, dle casopisu klic (3/2017) by melo byt pusteno do verejne aukce 13 bytovych jednotek z celkoveho poctu cca 182. Vzhledem k tomu, ze v casopise klic za mesic duben neni k projektu Zahrady opatov ani slovo muj dotaz zni: proc jen 13 bytu? Proc v dobe, kdy je nedostatek bytu si P11 muze dovolit platit nemale castky za provoz domu, ktery byl zkolaudovan jiz v roce 2016 a stale cekat (na co/koho?) s prodejem? Nehlede na to, ze puvodni zamer byl poskytnout byty mladym rodinnam. Dekuji za odpověď
V bytovém objektu Zahrady Opatov, tj. v bytovém domě v Praze 4, Horynova 2389, se nachází mimo jiné 194 bytových jednotek. Je právem vlastníka objektu, zda bude volné bytové jednotky prodávat najednou nebo po částech a jak. Rada MČ Praha 11 usnesením č. 0296/10/R/2017 dne 13.03.2017 rozhodla o prodeji po částech a formou výběrového řízení s elektronickou aukcí. 13 bytových jednotek bylo zvoleno proto, že jde o jakýsi optimální počet pro první prodej. Mgr. Ivana Fantová, bytové oddělení OMP ÚMČ Praha 11
Vnitroblok Matúškova, odpadky ze stavby a popelnic
Marta Groušlová  |  29.3.2017 20:29:20
Dobrý den,
jak je již dobrým zvykem, na jaře opět začaly rekonstrukce domů, tentokrát v Hekrové 6,8.10.Příšerný zvuk vrtaček, které tu budou jistě půl roku obtěžovat obyvatele okolních domů. V letních dnech nebude možné si otevřít okna, zejména u těch nešťastníků,kteří mají okna do vnitrobloku. Ten byl asi konstruován s dobrou akustikou. Nevím, co měli původně tvůrci na mysli. Ale koncerty by tady tedy zněly. V oknech šestého patra zcela zřetelně slyšíte hovor lidí, vzdálených i 50 metrů v areálu vnitrobloku. Natož hluk ze stavby.Prakticky 40 let bydlíme na staveništi - s nepřetržitým randálem. O takovém bydlení se nedá říci, že je to dobré místo k žití.Jak neustále, zejména před volbami,hlásáte. S tím souvisí i můj nezodpovězený dotaz, o revitalizaci vnitrobloku, se zničeným areálem.Rok 2017 začal, a zatím se bourá pouze komín.
Kromě toho mne zaráží, ba přímo obtěžuje, jak zde stavbaři nakládají s odpadky ze stavby, zejména s obaly. Před naším domem je nyní nastláno v růžích několik velkých pytlů od polystyrénových desek.I s vizitkou dodavatelské firmy. Stejný obal se povaluje pod stromem u prádelny. Nehledě na odpadky, které n e u s t á l e odlétají od popelnic v ulici Dubnova a končí před domem Dubnova 807/1 v keřích.Vaši pracovníci jezdí s foťáky, dokumentují okolí popelnic a jsou náramně spokojení. Ovšem na úkor okolí našeho domu, kam odpadky celý rok odlétají při sebemenším větru.Nemám bohužel funkční mobil,abych to mohla prokázat fotkami. Nicméně, příchod k domu, okolí kterého se jeví jako smetiště, mne donutí si jej opatřit.A to z toho důvodu, že to okolí už nikoho nezajímá, každý se smířil s tím, že na smetišti žije. BD našeho domu má jiné starosti, než aby podniklo kroky k nápravě.Proto se obracím na zastupitelstvo, které chápu, že mne má jako občana zastupovat, zejména ve věcech veřejných. Tedy těch, které se týkají obyvatel JM.
Vážená paní Groušlová,
na základě Vašeho podnětu byla prověřena stavba ve vnitrobloku Matúškova - rekonstrukce domů Hekrova 6, 8, 10. K řešeným domům bylo zjištěno, že se jedná o stavební úpravy a udržovací práce, které si řídí BD. Stavebník byl upozorněn, že i u těchto prací má určité povinnosti vyplývající ze stavebního zákona.

Podnět byl předán na oddělení stavebního dozoru k řešení. Na 13. 4. 2017 již byla vypsána kontrolní prohlídka stavby. Jedná se o upozornění stavebníka či zhotovitele stavby, že se na způsob jejich práce zaměřujeme. Hlučnost v závislosti na denní době prováděných prací řeší primárně Hygienická stanice hl. m. Prahy. Případný hluk v nočních hodinách by pak řešila Policie ČR. Při stavbě musí být zajištěno snížení prašnosti (je v kompetenci životního prostředí) a neupotřebitelný stavební odpad musí být likvidován v souladu se zákonem (stavebník či stavební firma uchovává doklad o likvidaci odpadu ve svých dokladech ke stavbě).

Každá stavba s sebou přináší negativní důsledky, které se nejvíce projevují v husté zástavbě. Odbor výstavby udělá maximum pro to, aby došlo ke snížení hlučnosti a prašnosti při prováděných pracích.

Marta Śorfová, asistentka radních

Navigace

 
load