Na obsah stránky

ENDE

Praha 11

Oficiální internetové stránky Městské části Praha 11
Zvětšit písmo: A A A
Vyhledávání
 

Dotazy na činnost Úřadu městské části Praha 11 a k životu v Praze 11

V rámci této rubriky mohou uživatelé registrovaní na webu městské části Praha 11 pokládat své dotazy týkající se činnosti Úřadu městské části Praha 11 a života na Jižním Městě. Chcete se i vy na něco zeptat? Pro vložení dotazu musíte být zaregistrováni. Pokud ještě nejste zaregistrováni, jednoduše se zaregistrujete v pravém horním rohu těchto stránek Přihlášení/Registrace. Na vámi uvedenou emailovou adresu vám bude během několika minut zaslán ověřovací kód, který vložíte do okénka, a registrace tímto bude potvrzena. Příště již tento postup nemusíte opakovat, pouze se jednoduše přihlásíte. Vyberte v roletě s tématy přibližné téma, kterého se váš dotaz, informace týká. Poté napište vlastní dotaz, na který byste rádi získali odpověď. Váš dotaz se v sekci Dotazy a odpovědi zobrazí, jakmile bude zodpovězen příslušným pracovníkem, do jehož kompetence konkrétní dotaz spadá. Děkujeme za váš zájem!

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
SMOG-úklid chodníků
Bryzi  |  16.2.2017 16:46:23
Dobrý den,
rád bych se optal, jaká opatření činí MČ a magistrát v souvislosti se smogovou situací, mimo rozsvícení informační cedule SMOGOVÁ SITUACE, která samozřejmě nic neřeší. Neuvažuje se např. o dřívějším úklidu chodníků od posypu. Myslím, že by to zejména v současné smogové situaci přispělo k čistšímu ovzduší, neboť jak víme, jedním z hlavních problémů je prach k jehož tvorbě posyp na komunikacích značně přispívá.
Děkuji za odpověď
Milan Bryscejn
Vážený pane Bryscejne,
Váš dotaz na dřívější úklid zimního posypu z chodníků na území Jižního Města obdržel k vyřízení zdejší odbor životního prostředí, který k němu sděluje následující.
Zimní údržbu chodníků na území MČ Praha 11 zajišťují různé organizace. Jedná se zejména o Technickou správu komunikací hl.m. Prahy (TSK), která spravuje většinu chodníků na území MČ, především podél místních komunikací. Podle sdělení pracovníka TSK úklid zimního posypu již začal v tomto týdnu. Místní komunikace svěřené do správy MČ Praha 11 uklízí servisní organizace Jihoměstská majetková, a. s. Předčasný úklid zimního posypu se prozatím nezvažuje, neboť zimní období končí 31. 3. každého roku.

Zvýšený prach v ovzduší je v současné době při tání posledních zbytků sněhové pokrývky a stávajícím dešti zapříčiněn především dopravním provozem na pozemních komunikacích. Zimní posyp (štěrk) na chodnících je po roztátí sněhu jistě nepříjemný, nicméně vzhledem k tomu, že nelze vyloučit mrazivé noci a pokles teplot pod nulu, je z hlediska bezpečnosti chodců vhodnější posyp v zimním období ponechat. S pozdravem Ing. Havlínová OŽP ÚMČ Praha 11
zhasnuté lampy
Jana Stárková  |  19.2.2017 21:25:22
Dobrý den,

v parku mezi ulicemi Brechtova a Matúškova již týden nefungují lampy. Chci se tedy zeptat, z jakého důvodu nesvítí a popřípadě, kdy budou znovu svítit?

Děkuji za odpověď.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  20.2.2017 9:49:42
Dobrý den,
porucha je nahlášena již od minulého týdne, PRE odpovídá, že je rozsáhlejšího charakteru a pracují na tom.
S pozdravem
Občanská linka

děkujeme za nahlášení, poruchu evidujeme. Na místě je komplikovaná porucha, řešíme jí s Magistrátem hl. města Prahy.

Hezký den

Daniela Ilchmanová
Back office
Poruchová linka distribuce PREdistribuce, a.s.
Svornosti 3199/19a
150 00 Praha 5
Obtěžující osvětlení
pribyl  |  16.2.2017 19:09:37
Dobrý den,
chtěl bych podat stížnost na obtěžující osvětlení z objektu Matúškova 831, tzv. "Blankyt".
Na horním obvodu objektu se nachází cca 40 zářivek jejichž světlo je směrováno přímo na okolní bytové domy. Tyto zářivky svítí celou noc až do cca 7:30 ráno. Intenzita světla je natolik silná, že i při zatažených žaluziích svítí dovnitř a velmi narušuje spánek.
Děkuji
Ing. Karel Přibyl
Vážený pane Přibyle,
Vaší stížnost předáme společnosti TRADE CENTRE PRAHA, a.s..
S pozdravem
Soňa Řeháčková Muzikářová
Mapa zimní údržby chodníků
Gustav Gemperle  |  10.2.2017 18:03:09
Chci se zeptat proč na stránkách není mapa zimní údržby chodníků, když tam kdysi byla? Pod tím odkazem se sice otevře mapa, ale je slepá.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  14.2.2017 15:06:32
Dobrý den,
Vámi zmiňovaná mapa byla zpracovávána s údaji platnými v roce 2010 a v roce 2011 byla zveřejněna.
Od té doby došlo na území MČ Praha 11 k některým změnám v zimní údržbě komunikací/chodníků.
Mapa neobsahovala aktuální data a informace a proto byla z oficiálních webových stránek pro letošní zimu 2016/2017 stažena.
Na obnově údajů se intenzivně pracuje.

Na území MČ Praha 11 provádí zimní údržbu chodníků více subjektů, a proto aktualizace je velmi složitá.
Subjekty jsou uvedeny na našich oficiálních stránkách:
TSK Praha (Technická správa komunikací Praha)
HMP (Hlavní město Praha)
Urbia – firma pracující pro HMP
JMM (Jihoměstská majetková a.s.) pracuje pro MČ Praha 11 a to pro Odbor životního prostření a pro Odbor dopravy a silniční správní úřad
Jednotliví vlastníci pozemků

Na oficiálních webových stránkách jsou také odkazy na mapu TSK Praha, která zajišťuje zimní údržbu na většině území MČ Praha 11.

S pozdravem a hezký den

Blanka Gorecká
samostat. odborný ref. pro správu komunikací v majetku MČ

Odbor správy majetku ÚMČ Praha 11
Městská část Praha 11
Ocelíkova 672, 149 41 Praha 4
tel: 267 902 479
email: goreckab@praha11.cz
http: //www.praha11.cz
Pokračování privatizace obecních bytů
NinaSvatavova  |  13.2.2017 12:18:39
Dobrý den, mám dotaz ohledně prodeje bytových jednotek. 14.5.2015 byly schváleny"Zásady
prodeje bytů v majetku hl. m. Prahy, svěřených městské části Praha 11". Je v plánu pokračovat v těchto zásadách? Nebo se naváže na podmínky, které byly stanoveny předešlým vedení na Praze 11, za kterého se uskutečnila 1. etapa privatizace obecních bytů? Je známo, kolik občanů využívá bytovou jednotku, kterou si pronajali formou "První a další smluvní nájemné"? Děkuji Vám za odpověď.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  13.2.2017 14:26:03
Dobré odpoledne,

Prodej bytů bude probíhat i nadále pouze podle Zásad z roku 2015 a to zejména bytů obsazených nájemníky, nikoliv volných,
o byty získané na „první nájemné“ je poměrně zájem, v průběhu roku připravíme další etapu nabídky pronájmu bytů touto formou.

S pozdravem a pěkný zbytek dne přeje

Ing. Jan Bílek
vedoucí odboru
odbor majetkoprávní
Úřad městské části Praha 11
Ocelíkova 672
149 41 PRAHA 4
Prodej bytu Zahrady Opatov
LuckaT  |  13.2.2017 11:37:31
Dobry den,

rada bych se zeptala kdy se budou prodavat/drazit byty v projektu zahrady opatov a jaka jsou kriteria ucasti na prodeji.

Dekuji za odpoved

Lucie
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  13.2.2017 14:24:58
Dobré odpoledne, paní Lucie

Prodej bytů v bytovém komplexu zahrady Opatov bude pravděpodobně zahájen ve 2. čtvrtletí tohoto roku,
v této chvíli je na úrovni vedení Radnice dohodnuto, že k tomuto tématu bude uveřejněna krátká informace v březnovém časopisu Klíč.
Pěkný den přeje

Ing. Jan Bílek
vedoucí odboru
odbor majetkoprávní
Úřad městské části Praha 11
Ocelíkova 672
149 41 PRAHA 4
Anketa na využití přehrady
Veronika Stuchlíková  |  4.2.2017 19:52:35
Dobrý den, trochu mě polekala anketa na využití přehrady. Jako většina obyvatel JM, Hostivaře a okolí, prostor přehrady využívám na rekreaci, tzn. zelené prostředí na procházky a v létě na koupání. Bojím se, aby cílem ankety nebylo zdůvodnění nějakého připravovaného podnikatelského záměru, jehož dopad by omezil zeleň nebo volný pohyb běžných občanů po areálu, nedejbože neumožnil nějakou zástavbu v okolí přehrady. Můžete mě uklidnit, že se nic podobného neplánuje? Naopak bych uvítala korekci výskytu bezdomovců v místech pod konečnou autobusů, ačkoli je mi jasné, že není jednoduché je vystěhovat.
Vážená paní,

„Anketa na využití přehrady“ slouží jako jeden z podkladů pro zpracování „Koncepce rozvoje rekreačních a sportovních aktivit na Hostivařské přehradě“, kterou pro Odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy zpracovává spol. Sportovní stavby s.r.o. Tato koncepce bude mít dvě části, analytickou, která by měla v těchto dnech dokončena. Druhá část bude návrhová, která bude následovat. V současné době se na vodní ploše přehrady kříží zájmy rybářů s využitím pro rekreaci, s tím souvisí i využití břehů přehrady. Pro potřeby zpracování výše uvedené Koncepce se vyjádřila i MČ Praha 11, která mimo jiné požaduje řešit znečištění okolí přehrady, výskyt bezdomovců a dalších problémových skupin obyvatel. V rámci vyjádření MČ Praha 11 požadovala předložení analytické i návrhové části.


S pozdravem

Ing. Jitka Kadlecová
samostatný odborný referent
odbor územního rozvoje
Úřad městské části Praha 11
Ocelíkova 672/1, 149 41 Praha 4
e-mail: kadlecovaJ@praha11.cz
napřed poděkování a potom dotaz
Gordon Secular  |  10.2.2017 9:33:05
Moc děkuji paní Muzikářové za odpověď na čísi dotaz. Hned po ránu v mém zaměstnání jsem měl důvod se rozesmát, když napsala v odpovědi, že si tázající má uvědomit rozsah letošní zimy, a to 6 mrazivých a někdy sněhem doplněných...Myslím, že v zemích střední Evropy se toto dá očekávat, i když třeba ne každý rok. V rámci pracovních povinností dost často pobývám v Nwmecku, tam je ta zima ještě větsí, ale nikdy jsem se nesetkat, že by nebyly uklizené a posypané silnice anebo chodníky. Jak to tam tedy dělají? A co dalšího bych chtěl zjistit? Ohledně Sandry mně bylo panem ing. Bílkem odpovězeno, že je větší část Sandry vystěhována a zůstává ta menší. Tak bych rád věděl/ znovu opakuji tutéž otázku/, která je ta větší a která je ta menší, kdo tedy uř sandru opustil a kdo zůstává? Pokud mi zrak neklame, tak denodenně vidím, že ten nanejvýš problematický dům zůstává pořád stejně obsazen po léta a co navíc, nájemníků či podnájemníků přibývá a opilých nočních výstupů též. Mohu dostat odpověď? Děkuji.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  10.2.2017 12:40:09
Dobrý den,

o obsazenosti Sandry má podrobném informace její provozovatel, Jihoměstská majetková, a.s., která rovněž eviduje běžící a nové nájemní smlouvy.
Věřte, že celý proces vystěhování probíhá z právního hlediska dle předpokladů, osobou pověřenou za správu objektu Sandra je konkrétně pan Závorka – zaměstnanec JMM,a.s.

Václav Závorka - vedoucí oddělení podnajímaných prostor
Tererova 1356/6a
149 00 Praha 4
Tel: 226 801 210, 602 695 449
zavorka@jihomestska.czPěkný víkend přejeIng. Jan Bílek
vedoucí odboru
odbor majetkoprávní
Úřad městské části Praha 11
Ocelíkova 672
149 41 PRAHA 4
Údržba chodníků
MarekT  |  18.1.2017 13:13:44
Dobrý den,
děkuji paní Blance Šlerclové za odpověď ohledně údržby chodníků podél ulice Jurkovičova a Jažlovická, o které se dle zaslaného odkazu má starat TSK. Je vidět, že chodník podél komunikace Jažlovická je pro TSK sice prioritní, avšak stejně ho nikdo neuklízí a je v celé délce zledovatělý. Při pohledu na mapu TSK se nabízí ještě jedna otázka - pokud není chodník v údržbě TSK, uklízí ho MČ? Má MČ také nějaký seznam ulic s/bez údržby? Je zajímavé, že např. chodníky podél ulice Bohúňova zřejmě neuklízí nikdo, přitom tudy chodí podstatně více lidí než podél zmíněné Jažlovické. Ulice Bohúňova tvoří spojnici od Kateřinek, Milíčovského lesa a školy k autobusové zastávce Metodějova, obchodu a neuklízí se, zatímco chodníky ve vnitrobloku západně od ulice Bohúňova se uklízí (zřejmě MČ), ikdyž po nich chodí minimum lidí, jelikož vchody přilehlých domů jsou v těchto směrech uzamčené. Možná by stálo domluvit se s TSK a upravit priority úklidu. Myslel jsem, že jsme v Praze a je rok 2017, nikoliv, že jsme v zapadlé horské vísce v minulém století.

S pozdravem,
Marek T.
Vážený pane Marku T., pracovníci oddělení dopravy a silničního správního úřadu velmi intenzivně pracují na argumentaci pro přípravu změn zimní údržby chodníků a vozovek ve správě TSK hl. m. Prahy. Bohužel vše je o finančních prostředcích. Některé změny proběhly ještě před zveřejnění mapy zimní údržby na portálu TSK a již nebyl prostor provést aktualizaci, takže některé chodníky a vozovky nejsou v souladu.
Máte pravdu, že jsme v Praze a píše se rok 2017, ale je třeba si také uvědomit důležitý fakt, kdy v Praze naposledy udeřila v tomto rozsahu zima? Sníh 6 týdnů, mráz i přes den atd. Nejedná se o argument, ale pouze o konstatování. S pozdravem
dopravni situace v ulici vystavni
jiri zavodsky  |  27.1.2017 12:42:26
1. Opakovane upozornuji na nedodrzovani omezeni rychlosti (30km) a narustani hluku od projizdejicich kamionu v ulici Vystavni.
2. Bydlim v ulici v Hajich kde jsem ji z pred casem zadal o instalaci zpomalovacich pasu.

Zdravi
Jiri Zavodsky
V Hajich 335
Vážený pane Závodský,
odbor správy majetku, oddělení dopravy a silniční správní úřad, Úřadu městské části Praha 11, není oprávněný pro měření rychlosti. Požádáme o spolupráci Policii ČR a Městskou policii hl. m. Prahy. Ohledně druhého dotazu Vás žádám, zda-li by nebylo možné daný požadavek zaslat na e-mailovou adresu muzikarovas@seznam.cz, neboť si nejsem vědoma, že by za poslední rok podobný požadavek prošel naším oddělením. Děkuji za pochopení.

Navigace

 
load