Na obsah stránky

ENDE
Konto občanaKonto občana >
Vánoce 2017Vánoce 2017 >
Konto občanaKonto občana >
Vánoce 2017Vánoce 2017 >
1 2 3

Praha 11

Oficiální internetové stránky Městské části Praha 11
Zvětšit písmo: A A A
Vyhledávání
 

Dotazy na činnost Úřadu městské části Praha 11 a k životu v Praze 11

V rámci této rubriky mohou uživatelé registrovaní na webu městské části Praha 11 pokládat své dotazy týkající se činnosti Úřadu městské části Praha 11 a života na Jižním Městě. Chcete se i vy na něco zeptat? Pro vložení dotazu musíte být zaregistrováni. Pokud ještě nejste zaregistrováni, jednoduše se zaregistrujete v pravém horním rohu těchto stránek Přihlášení/Registrace. Na vámi uvedenou emailovou adresu vám bude během několika minut zaslán ověřovací kód, který vložíte do okénka, a registrace tímto bude potvrzena. Příště již tento postup nemusíte opakovat, pouze se jednoduše přihlásíte. Vyberte v roletě s tématy přibližné téma, kterého se váš dotaz, informace týká. Poté napište vlastní dotaz, na který byste rádi získali odpověď. Váš dotaz se v sekci Dotazy a odpovědi zobrazí, jakmile bude zodpovězen příslušným pracovníkem, do jehož kompetence konkrétní dotaz spadá. Děkujeme za váš zájem!

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Zákazy vjezdu neplatí?
Yveta Titlová  |  6.12.2017 14:56:01
Ptám se znovu, protože odpovědi jsem se nedočkala. V ulici Modletická je pro rezidenty velmi málo parkovacích míst, navíc sem denně přivážejí rodiče své děti do dvou MŠ a parkují zde "sportovci", kteří jezdí do Olympia Fitness. Zejména posledně jmenovaní bezohledně využívají k parkování plochy mezi třemi paneláky v uvedené ulici, přičemž nerespektují DZ zákaz vjezdu, dále parkují na trávnících a pod stromy vedle trafostanice a občas některý z nich bez zábran projede po chodníku až před fitness. Občas jim strážníci MP rozdají za stěrače lístečky, což evidentně nemá žádný efekt, protože zde v zákazech parkují několikrát týdně stále ti stejní. Na prostranství před vchodem do domu č. 1389 denně parkuje soukromá převozová sanitka SOSAN, jejíž majitel absolutně nerespektuje zákaz vjezdu a ignoruje opakované výzvy MP. Mám dvě otázky: 1. Lze v uvedené lokalitě provést nějakou technickou úpravu, která by zabránila vjíždění vozidel tam, kde nemají co dělat? 2. Máte v úmyslu zvýšit počet parkovacích míst například vytvořením nové plochy byť částečně na úkor trávníku, vyasfaltovat prostor před trafostanicí (kde stejně žádný trávník dávno není, jen rozježděné bláto)? Ideální by podle mého názoru bylo vytvoření zóny pro rezidenty.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  12.12.2017 14:32:02
Dobrý den, děkujeme za Váš podnět, který předáme MP. Místní komunikace III. třídy ul. Modletická není ve svěřené správě MČ Praha 11. Dále opravdu není možné pouze „vyasfaltovat“ plochu, kterou znehodnotili neukáznění řidiči. V neposlední řadě je třeba respektovat majetkové poměry, platné právní předpisy atd. S pozdravem Soňa Řeháčková Muzikářová
Lokalita ulice Modletická je pravidelně ze strany strážníků kontrolována a to jak místními okrskáři, tak autohlídkami. Podnět byl znovu rozebrán i na poradě OŘ MP Praha 11 a v kontrolách se bude pokračovat i nadále. Pokud je někdo svědkem jakéhokoliv protiprávního jednání, je vhodné volat ihned na non-stop linku operačního střediska 222 025 674 / 222 025 675.
přechod Brodského
Daniela Beranová  |  3.12.2017 19:26:59
Dobrý den, v roce 2015 jste slíbili, že v průběhu 2016 bude obnoven přechod pro chodce z ulice Brodského. Doposud k tomu nedošlo. Přechod velmi chybí, lidé přebíhají velice frekventovanou silnici, lampy v těchto místech nesvítí
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  5.12.2017 15:39:19
Dobrý den,
obnovení uvedeného přechodu pro chodce vyžaduje stavební úpravy (obrubníky, středový ostrůvek, změnu umístění lampy veřejného osvětlení apod.), které musí být provedeny v souladu s planými předpisy. Zároveň podléhají stavebnímu řízení. Vlastní stavba přechodu zasahuje do ochranného pásma inženýrské sítě a, bohužel, se nepodařilo získat kladné stanovisko správce této inženýrské sítě. Podnět k nesvítícím lampám veřejného osvětlení byl telefonicky obratem předán na Centrálním dispečink veřejného osvětlení na telefonním čísle 224 91 51 51. S pozdravem Soňa Řeháčková Muzikářová
Odstavné parkoviště Opatov
Jan Slavíček  |  4.12.2017 17:12:23
Dobrý den, snažím se nezatěžovat živ.prostředí a dopravu v Praze a tak jsem zvyklý zaparkovat auto na odstavném parkovišti na Opatově...dnes jsem tam chtěl zaparkovat jako obvykle, ale paní u závory mne upozornila, že od tohoto týdne parkoviště převzala jiná firma a parkovné je 20 Kč na hodinu...bylo 20 Kč na celý den...no, zelo prázdnotou, takhle si podporu MHD v Praze tedy nelze představit, to už se lidem vyplatí jet do centra autem...při mé 12 hodinové směně a cestě metrem je to 300 na den, to je pomalu moje mzda...Nemůžete to nějak ovlivnit nebo to není ve vašich silách? S pozdravem Slavíček
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  5.12.2017 10:47:31
Dobrý den,
Vámi uvedené parkoviště není ve svěřené správě MČ Praha 11, z tohoto důvodu nemůže MČ mít vliv na jeho provozování, včetně ceny. Bližší informace naleznete na stránkách správce, tj. TSK hl. m. Prahy a. s. http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/aktualni-doprava P+R parkoviště. Kontaktní údaje: e-mail tsk@tsk-praha.cz nebo telefon 257 015 257 (Po-Pá 09:00 -11:00 a 12:00 -15:00 hod.)
S pozdravem
Občanská linka
oprava lávky v ulici Kosmická
grivalska  |  30.11.2017 11:51:28
V průběhu roku probíhala oprava lávky v ulici Kosmická. V současné době se nic neděje a není zřejmé, zda práce byly dokončeny. Pod lávkou zůstal složený materiál, a to i na pozemku SV Horčičkova 547-549. Žádám o sdělení firmy provádějící opravu a zajištění, aby složený materiál byl odvezen.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  30.11.2017 15:36:59
Dobrý den, děkujeme za podnět, který obratem zasíláme správci lávky, tj. Technické správě komunikací hl. m. Prahy a. s..
S pozdravem
Soňa Řeháčková Muzikářová
Žije ještě městská policie?
Květuše Bílková  |  13.11.2017 15:55:35
Dobrý den.
Ráda bych se zeptala, zda na JM ještě žije Městská policie.
Už cca tři měsíce je na chodníku v celkem rušné Komárkově ulici na Roztylech (proti curlingové hale, u trafačky) odstavené bílé auto bez registračních značek a Městská policie si ho za celou tu dobu asi nevšimla. Nebo že by na Roztylech tři měsíce nikdo z MP nebyl?
Auto na první pohled není odložený vrak, ale může být třeba kradené.
Děkuji za odklizení auta z chodníku,
Bílková
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  20.11.2017 11:56:37
Dobrý den,
strážníci OŘ MP Praha 11 o daném vozidle vědí. Vozidlo však nemá registrační značku a nedá se identifikovat ani přes WIN z důvodu jeho uzamčení. Z těchto důvodů nelze provést lustraci vozidla a není tak reálné ani jeho odtažení ze strany odtahové služby. Ze strany strážníků je na vozidle umístěna výzva a probíhá místní šetření ve snaze identifikace osoby, která zde vozidlo zanechala.
S pozdravem
Občanská linka
Optické sdělovací vedení Klíčová
Alexander Kuzmin  |  2.11.2017 12:16:38
Dobrý den, kdy skončí stavební práce pokládání optického kabelu v ulici Klíčová? Rozkopaný chodník je docela omezující. Na ceduli ani webu MČ jsem o pracích žádné informace neobjevil. K čemu bude kabel sloužit?

Děkuji.
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  14.11.2017 13:14:42
Výkopové práce byly ukončeny 05. 11. 2017, účelem byla pokládka optických kabelů z důvodu posílení datového toku v dotčené oblasti.

Ing. Martin Janda
oddělení dopravy a silniční správní úřad
Areal Matúškova
Marta Groušlová  |  6.11.2017 14:44:36
Vyloučená lokalita.
Po vichřici jsou odkryté pojistky lamp veřejného osvětlení v areálu u fontánky. Nějaký vandal ulomil kus sotva vzrostlého stromu, povaluje se zde už týden.Za zídkou u stříbrných smrků někdo opakovaně vyhazuje pytel s odpadky.Ten nový, je tu též týden.A vichřice za to nemůže.Na sloupu lampy se krásně vyjímá cedule, kdysi zvoucí k návštěvě cirkusu.
Proč to jinde jde a tady ne? Tak,ať ti, co dělají nepořádek, jsou pokutováni.Strážník MP, který vpoledne kontroluje, jestli někde neřádí spejer, to tímto přístupem nevyřeší.
Také by stálo zato vymýt žlutý kontejner na plasty v Dubnově ulici.Příšerně páchne. Zajímalo by mne také, proč musí občan zasílat podněty na nepořádky,a okolí nákupního centra není průběžně sledováno. Už proto, že časté nepořádky (včetně pondělních zvratků) jsou způsobeny návštěvníky nonstop baru a tzv. Zkušeben a návštěvníky jejich koncertů.
Vážená paní Groušlová,

děkujeme za Váš podnět týkající se znečištění vnitrobloku ulice Matúškova. Práce spojené s ošetřením stromu a odstraněním ulomené části byly zadány servisní organizaci Jihoměstská majetková a.s., která jejich realizaci provede v nejbližším možném termínu. Současně byl požádán správce veřejného osvětlení, společnost PREdistribuce, a. s, aby zajistil opravu a zabezpečení odkrytého elektrického vedení veřejného osvětlení ve Vámi uváděné lokalitě.
Vámi popisovaný odpad v okolí fontánky na území MČ Prahy 11 byl odborem životního prostředí také zaznamená, a proto byl tento podnět předán k úklidu servisní organizaci Jihoměstská majetková a.s. Všechny plochy na území MČ Prahy 11, které jsou svěřené do správy MČ, jsou uklízeny v četnosti 3 x týdně. Zmiňovaný prostor před nákupním centrem a nonstop barem není ve správě městské části Prahy 11, avšak je v soukromém vlastnictví právnické osoby. Odbor životního prostředí pravidelně kontroluje stav pozemků a v případě potřeby zjištění porušení čistoty vyzývá vlastníka k nápravě stavu, neboť vlastník každého pozemku odpovídá za jeho čistotu a pořádek. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
Bc. Daniel Antl
odbor životního prostředí
Oprava tělocvičen ZŠ K Milíčovu
Blanka Neterdová  |  7.11.2017 20:24:58
Dobrý den, dnes jsem se třídních schůzkách dověděla, že oprava tělocvičen na ZŠ K Milíčovu bude trvat cca 12 - 14 měsíců. Zajímá mně jak chce úřad zajistit řádnou výuku tělesné výchovy. Děti i vyučující jsou značně přetížení dojížděním do okolních sportovních zařízení. Nehledě na to, že dle sdělení učitelky je nutné, aby si škola tato zařízení pronajímala. Můžete mi prosím sdělit, jak chce úřad tuto složitou situaci řešit?
Předem děkuji za odpověď a vstřícný přístup k řešení velmi složité situace.
Dobrý den,

Děkujeme za Váš dotaz. V tento moment zkoušíme situaci během opravy tělocvičen zlepšit dvěma způsoby.

1. Zkoušíme zajistit alespoň pro děti z nižších ročníků autobusovou přepravu, tak jak jsou zvyklé např. z plavání
2. Připravujeme nafukovací halu na venkovní hřiště

Bohužel vzhledem k legislativě se nejedná o tak rychlou věc jako pouhé nakoupení a instalace (mj. kvůli napojení na sítě – el. proud), samozřejmě se pokusíme věc co nejrychleji zrealizovat, děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Jakub Lepš
zástupce starosty Prahy 11
Orava prostoru mezi ulicemi Tatarkova a Sulanského
Blanka Neterdová  |  7.11.2017 20:39:05
Dobrý den, v posledním čísle časopisu Klíč jsem se dověděla, že se chystá oprava prostoru mezi ulicemi Tatarkova a Sulanského. Za toto jsem velice ráda, protože nyní je prostor nevyužívaný. Při této příležitosti se Vás dotazuji, zda v rámci renovace by nebylo vhodné rozšířit ulici Sulanského na úkor travnaté svažité plochy. Ve stávající situaci je ulice Sulanského nepřístupná záchranným sborům, hlavně hasičům.
Předem děkuji za odpověď Neterdová
Odpověděl: obcanskalinka Občanská linka - Praha 11  |  9.11.2017 10:58:28
Vážená paní,
plánovaná regenerace části pozemku parc.č. 1023/1 v k.ú. Háje ozn. jako Sulanského, Novomeského se týká pouze zanedbané pobytové plochy s lavičkami v rozsahu zveřejněné studie. Stavební úpravy komunikace Sulanského městská část neplánuje. Pozemek parc.č. 1022 v k.ú. Háje je ve vlastnictví hl. m. Prahy, komunikace je ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Komunikace má šířku 6,2 m, což odpovídá obousměrnému provozu. Případné omezení průjezdního profilu není způsobeno nevyhovujícími parametry komunikace, ale nedisciplinovaným chováním zde parkujících, kteří odstavují vozidla po obou stranách komunikace a nedodržují obecnou právní úpravu.

S pozdravem
Keře v ulici Jažlovická
Irena Doškářová  |  23.9.2017 18:40:10
Dobrý den,
prosím o informaci, zda by bylo možné upravit (ostříhat a zkrátit)živé keře (živý plot) podél chodníku ulice Jažlovická 1326/20. Jedná se o keře přímo u vchodu do domu směrem k trafo stanici. Všechna ostatní zeleň je pravidleně zkracována,kromě této části keřů.I v současné době je viditelný výškový rozdíl mezi okolni zelení (keři).
Děkuji.

Doškářová Irena
Vážená paní Doškářová,

omlouváme se za opožděnou reakci na Váš podnět. Předmětné dřeviny, které rostou u Vašich bytových domů odbor životního prostředí taktéž zaznamenal. Z tohoto důvodu byl jejich ořez již zadán servisní organizaci Jihoměstská majetková a.s., která je zařadila na seznam zahradnických prací. Předmětné práce budou realizovány v současném období vegetačního klidu, které většinou trvá od počátku listopadu do konce března běžného roku. Děkujeme za pochopení a prosíme o trpělivost.

S pozdravem
Bc. Lucie Jírovcová, OŽP

Navigace

 
load