Na obsah stránky

ENDE
 

Akce pro malé i velké čtenáře V Praze 11

Book)

Nemáte pocit, že dnešní děti málo čtou a že místo knihy dávají spíše přednost videohrám, televizi, internetu či zkratkovitým zprávám na sociálních sítích? 

čtenář)Chvíle strávené s knížkou jsou přitom pro děti velmi důležité a podle nedávných výzkumů přináší pravidelná četba dětem nejen radost, ale také lepší školní výsledky nejen v českém jazyce, ale například i v matematice.  Už pátým rokem proto tým z pražské neziskové organizace Nová škola, o.p.s. spolu s desítkami pedagogů a knihovníků vede ke čtenářství stále více dětí. A úspěšně.

V polovině letošního září se na základních školách po celé České republice opět otevírá celkem 40 Školních čtenářských klubů určených pro žáky 1. a 2. stupně. Mezi zapojenými školami je z Prahy 11 i ZŠ Campanus (Jírovcovo nám. 1782/1), kde probíhají pravidelná setkání dvou tamních čtenářských klubů. Podpora dětského čtenářství probíhá i v ZŠ Květnového vítězství (Květnového vítězství 1554/54).  Pravidelné odpolední kroužky, jejichž cílem je představit četbu jako zábavnou a smysluplnou činnost, jsou otevřeny i dětem se speciálními vzdělávacími potřebami. Ale nejen dětem.

V současnosti totiž funguje už osm tzv. Center kolegiální podpory určených pro pedagogy, knihovnice, rodiče a zájemce o dětské čtenářství z řad široké veřejnosti. Tato pravidelná setkání slouží nejen jako možnost výměny zkušeností a zdroj inspirace, ale i jako motivace k založení si vlastního čtenářského klubu pro dospělé. Pro dospělé zájemce o dětské čtenářství přichystala jednotlivá Centra kolegiální podpory řadu zajímavých akcí. Například 18. října od 15.30 v prostorách ZŠ Květnového vítězství na Praze 11 ukáže populární spisovatelka Klára Smolíková účastníkům setkání několik způsobů, jak lze využít komiks ve výuce. Informace o dalších akcích Centra kolegiální podpory v oblíbeném „Květňáku“ je možné najít zde. Vstup na akce je tradičně zdarma.


13.9.2017 8:48:44 | přečteno 368x | Dana Foučková

Navigace

 
load