Na obsah stránky

ENDE
Konto občanaKonto občana >
Konto občanaKonto občana >
1 2 3

Praha 11

Oficiální internetové stránky Městské části Praha 11
Zvětšit písmo: A A A
Vyhledávání
 

Papírové, nebo plastové sáčky na sběr psích exkrementů?

Městská část Praha 11 provozuje prostřednictvím odboru životního prostředí na plochách veřejných prostranstvích svěřených do správy uvedeného odboru 577 odpadkových košů, z toho 202 košů na sběr psích exkrementů.

U košů na sběr psích exkrementů jsou umístěné zásobníky, do kterých se umísťují ekologické pomůcky na sběr psích exkrementů (a to papírové, případně polyethylenové sáčky). V současné době jsou sáčky do zásobníků umísťovány 3× týdně.

Otázka papírových nebo plastových pomůcek na sběr psích exkrementů byla na webu MČ v minulosti hojně diskutována poté, co odbor životního prostředí zkušebně objednal plastové sáčky. Ukázalo se, že oba typy pomůcek mají své (někdy až skalní) zastánce i odpůrce, stejně jako výhody i nevýhody. MČ Praha 11 jako řada dalších městských částí (např. Praha 12, Praha 13 nebo Praha 15) používá papírové pytlíky s lopatkou, které mnozí chovatelé psů považují za praktičtější, protože se jim příčí se dotýkat ještě teplého exkrementu přes tenký plastový sáček. Jiní naopak, poukazují na obtížnou manipulaci s papírovými pomůckami v trávě. Pokud někomu vyhovují papírové pytlíky, těžko si je může nahradit jiným produktem z domácnosti. Naproti tomu zastánci plastových sáčků mohou využít běžné sáčky od pečiva, zeleniny nebo ovoce, kterých bývá v běžné domácnosti dostatek.  

Proto OŽP zatím neuvažuje, že by se ustupovalo od papírových pytlíků, na které jsou navíc mnozí chovatelé psů již zvyklí.

V případě zájmu o bližší informace, obraťte se prosím na: Ing. Lukáše Vláčila, vedoucího oddělení ochrany přírody, krajiny a zvířat OŽP, tel.: 267 902 357, email: vlacill@praha11.cz

19.10.2015 10:57:44 - aktualizováno 10.4.2017 15:12:15 | přečteno 2565x | Ing. Petr Havel

Navigace

 
load