Na obsah stránky

ENDE
 

Papírové, nebo plastové sáčky na sběr psích exkrementů?

Městská část Praha 11 provozuje prostřednictvím odboru životního prostředí na plochách veřejných prostranstvích svěřených do správy uvedeného odboru 577 odpadkových košů, z toho 202 košů na sběr psích exkrementů.

U košů na sběr psích exkrementů jsou umístěné zásobníky, do kterých se umísťují ekologické pomůcky na sběr psích exkrementů (a to papírové, případně polyethylenové sáčky). V současné době jsou sáčky do zásobníků umísťovány 3× týdně.

Otázka papírových nebo plastových pomůcek na sběr psích exkrementů byla na webu MČ v minulosti hojně diskutována poté, co odbor životního prostředí zkušebně objednal plastové sáčky. Ukázalo se, že oba typy pomůcek mají své (někdy až skalní) zastánce i odpůrce, stejně jako výhody i nevýhody. MČ Praha 11 jako řada dalších městských částí (např. Praha 12, Praha 13 nebo Praha 15) používá papírové pytlíky s lopatkou, které mnozí chovatelé psů považují za praktičtější, protože se jim příčí se dotýkat ještě teplého exkrementu přes tenký plastový sáček. Jiní naopak, poukazují na obtížnou manipulaci s papírovými pomůckami v trávě. Pokud někomu vyhovují papírové pytlíky, těžko si je může nahradit jiným produktem z domácnosti. Naproti tomu zastánci plastových sáčků mohou využít běžné sáčky od pečiva, zeleniny nebo ovoce, kterých bývá v běžné domácnosti dostatek.  

Proto OŽP zatím neuvažuje, že by se ustupovalo od papírových pytlíků, na které jsou navíc mnozí chovatelé psů již zvyklí.

V případě zájmu o bližší informace, obraťte se prosím na: Ing. Lukáše Vláčila, vedoucího oddělení ochrany přírody, krajiny a zvířat OŽP, tel.: 267 902 357, email: vlacill@praha11.cz

19.10.2015 10:57:44 - aktualizováno 10.4.2017 15:12:15 | přečteno 2861x | Ing. Petr Havel

Navigace

 
load