ENDE

Zvětšit písmo: A A A

Objednávkový odvoz odpadu do sběrného dvora

Pro občany, kteří nemají možnost odvézt odpad do sběrného dvora vlastními prostředky, existuje nadstandardní placená služba objednávkového odvozu odpadu do sběrného dvora.

Odvážené odpady

Odvézt je možné objemný odpad (jako např. nábytek, kovový a dřevěný odpad), objemnější elektrozařízení (např. pračky, televizory) a také kusy bioodpadu větších rozměrů (např. větve), které lze snadno naložit. Na možnost odvozu konkrétního odpadu je vhodné se předem informovat u provozovatele příslušného sběrného dvora.

Objednání odvozu

Odvoz lze objednat u provozovatele sběrného dvora písemnou objednávkou zaslanou faxem, e-mailem, poštou nebo osobně ve sběrném dvoře. Sběrné dvory hl. m. Prahy přitom provozuje hned několik různých společností (na základě samostatné smlouvy s hl. m. Prahou) a objednat je možné vždy jen odvoz do některého ze sběrných dvorů daného provozovatele. Nejbližší sběrné dvory provozují společnosti Komwag, podnik čistoty a údržby města, a.s., a Pražské služby, a.s.

provozovatel Komwag Pražské služby
telefon 236 040 000 284 091 472 (7-14 hod.)
lze i objednat odvoz
fax 236 040 003 257 210 977

sbernydvur@komwag.cz

objednavkasvozu@psas.cz

adresa Komwag, podnik čistoty a údržby města, a.s.
Perucká 2542/10
120 00  Praha 2
Pražské služby, a.s.
Ke Kotlářce 4
150 00  Praha 5
nejbližší
sběrné
dvory
Bartůňkova 711, Praha 11 Bečovská 939, Praha 22,
Za zastávkou 3, Praha 15,
Zakrytá, Praha 4
další
podmínky
  Naložit lze max. 12 m3 nebo 3000 kg.
Odpad musí být připraven u příjezdové
komunikace. Vyklízení z bytů se neprovádí.

Cena odvozu

provozovatel Komwag Pražské
služby
naložení 1 m3

500 Kč

200 Kč

doprava 1 km

25 Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH. Vzdálenost je počítána z nejbližšího sběrného dvora daného provozovatele na místo nakládky a zpět. Vlastní uložení odpadu ve sběrném dvoře je pro občany hl. m. Prahy zdarma.

Další informace

Článek Objednávkový odvoz odpadu do sběrného dvora na Portálu životního prostředí hl. m. Prahy
Článek Sběrný dvůr hl. m. Prahy na stránkách společnosti Komwag, podnik čistoty a údržby města, a.s.
Článek Sběrné dvory na stránkách svozové společnosti Pražské služby, a.s.

11.9.2015 13:43:32 | přečteno 9716x | Ing. Jaromír Mareš