Na obsah stránky

ENDE
 

Možnost poskytnutí kompostérů

Informace o možnosti zapůjčit si zdarma zahradní kompostér.

Hlavní město Praha zastoupené odborem ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy (OCP MHMP) pod záštitou radní hl. m. Prahy RNDr. Jany Plamínkové podalo žádost o poskytnutí dotaze z Operačního programu Životní prostředí na nákup kompostérů pro občany. Žádost je podaná na 1750 ks kompostérů, z toho 1400 ks plastových jednokomorových uzavřených kompostérů s provětráváním o objemu 1000 litrů a 350 ks dřevěných dvoukomorových otevřených kompostérů s objemem 2000 litrů.

O kompostér může požádat fyzická osoba (občan), které vzniká rostlinný bioodpad a má možnost umístit kompostér na vhodném místě – např. rodinný dům se zahradou, bytová jednotka s předzahrádkou v bytovém domě, apod. V případě zájmu celého bytového domu je podle OCP MHMP třeba, aby byla žadatelem o kompostér konkrétní fyzická osobu (nikoliv bytové družstvo nebo společenství vlastníků jednotek), a v době převzetí kompostéru je nutné mít souhlas s umístěním kompostéru na společném pozemku od ostatních spoluvlastníků.

Žádost o kompostér je v případě zájmu možné podat:

  • Prostřednictvím elektronického formuláře na webových stránkách Odpadové centrum. V první položce odstavce „Adresa umístění kompostéru“ je přitom třeba zvolit „Hlavní město Praha“. Pokud máte zájem o dvoukomorový kompostér objemu 2000 litrů, uveďte to do poznámky, standardně se bude nabízet jednokomorový 1000litrový. Pokud jste formulář vyplnili již dříve v rámci průzkumu zájmu, nemusíte ho už vyplňovat znova.
  • Na ikona souborupřiloženém formuláři v papírové podobě. Formulář vytiskněte, vyplňte a zašlete nebo osobně předejte na adresu uvedenou dole na fomuláři (Magistrát hl. m. Prahy, Odbor ochrany prostředí – oddělení odpadů, Jungmannova 35/29, 110 00 Praha 1).

Žádosti budou přijímány do výše počtu kompostérů. Aktualizováno: K 01.12.2017 evidoval OCP MHMP kolem 1100 žádostí. Žádosti o kompostér je tak dosud možné stále podávat, už ale pouze na jednokomorový plastový kompostér objemu 1000 litrů. Požádat je možné až o 2 kusy na jeden pozemek.

Nákup a následné zapůjčení kompostérů občanům budou uskutečněny, pouze pokud Státní fond životního prostředí žádosti o dotaci vyhoví, což by mělo být známo začátkem roku 2018. Převzetí kompostérů potom předpokládá OCP MHMP v polovině roku 2018.

Další informace najdete v ikona souborupřiložené tiskové zprávě, kterou poskytl OCP MHMP, v článku Praha zapůjčuje kompostéry na Portálu životního prostředí hl. m. Prahy nebo článku HLAVNÍ MĚSTO PRAHA na stránkách Odpadové centrum.

9.8.2017 14:38:14 - aktualizováno 13.12.2017 13:35:27 | přečteno 1428x | Ing. Jaromír Mareš

Navigace

 
load