Centrum sociálních služeb Jižní Město se představuje

Centrum sociálních služeb Praha - Jižní Město je příspěvkovou organizací ve zřizovatelství Městské části Praha 11 a má sídlo v Šalounově ulici č.p. 2025, na Praze 11. „Centrum“ poskytuje zejména sociální, ošetřovatelské a pečovatelské služby v souladu s požadavky na moderní pečovatelskou službu

V sociálních službách zajišťuje tyto činnosti:

- stravování klientů pečovatelských služeb v jídelně v Křejpského ulici. a rozvoz obědů klientům

- volnočasové a klubové aktivity, zaměřené na seniory a zdravotně postižené občany a to v šesti klubech seniorů

- služby v sociálněošetřovatelském zařízení v Janouchově ulici

- služby ve 2 domech s pečovatelskou službou (celkem 200 bytových jednotek) a terénní pečovatelskou službu v regionu Jižní Město I. a Jižní Město II.

- služby sociálního poradenství

- jeselskou péči pro děti do tří let a službu hlídání dětí

- výkon funkce veřejného opatrovníka

Systém a formy sociálních služeb se přizpůsobují konkrétní poptávce po nich. Sociální služby, pomoc a podpora našim klientům se vhodně doplňují a kombinují se službami zdravotnické povahy.

„Centrum“ se podílí na aktivním využívání volného času našich klientů, sportovních a společenských setkáních. Senioři a zdravotně postižení se s podporou „Centra“ účastní oslav životních jubileí, návštěv kulturních zařízení, společných rekreací a dalších volnočasových aktivit.

Na provoz „Centra“ poskytuje Městská část Praha 11, nemalé finanční prostředky, což je důkazem snahy vedení MČ, výrazně přispívat na zvýšení úrovně kvality života seniorů a postižených obyvatel Jižního Města.

„Centrum“ rok od roku zvyšuje nejen objem, ale zejména kvalitu poskytovaných služeb a má zvyšující se počet klientů. V současné době má Centrum kolem 1.600 uživatelů služeb.

„Centrum“ má, ve spolupráci s Městskou částí Praha 11, všechny předpoklady dále obstát i v měnících se podmínkách poskytování sociálních služeb. Od ledna příštího roku totiž začne platit nový zákon o sociálních službách, který do oblasti poskytování a financování sociálních služeb přináší zcela nové prvky a moderní požadavky. „Centrum“ spolupracuje s neziskovým sektorem a hledá možnosti alternativního financování svého dalšího rozvoje.

Za přístup a kvalitu v poskytovaných službách je nutné zejména poděkovat zaměstnancům organizace. Většina z nich vnímá svou práci spíše jako poslání. Centrum disponuje kvalifikovanými odborníky s obrovským lidským potenciálem. Pracovníci respektují svobodnou vůli, lidská práva a rovný přístup ke klientům a poskytují pomoc a podporu lidem (našim klientům) kvalifikovaně a s odborným přístupem. Současně však také podporují naše klienty v řešení jejich životních situací, jejich vlastními silami. Pracovníci respektují „Standardy kvality poskytovaných sociálních služeb“.

Vážení návštěvníci aktualit Městské části Praha 11.

Tento materiál má posloužit jako prezentace „Centra“ a současně také jako informace pro Vás o našich službách. Kdykoliv se na „Centrum“ obrátíte s Vašimi dotazy, žádostí o pomoc, či podporu, jsme připraveni Vám vyjít vstříc.

Více informací o jednotlivých službách naleznete v oddíle Centrum sociálních služeb.

Praha, Jižní město, červenec a srpen 2006

Bc.Jan Sembdner, ředitel CSSP - JM

4.8.2006 8:23:08 | přečteno 7713x | Bc. Tereza Zoubková

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE