Strategické a územní plánování

Integrovaná strategie pro integrované územní investice (ITI) Pražské metropolitní oblasti

Integrované územní investice (Integrated Territorial Investment, ITI) představují nový nástroj Evropské unie pro programové období 2014–2020, který umožní slučovat finanční zdroje z několika prioritních os jednoho nebo více operačních programů na realizaci velkých integrovaných projektů strategické povahy. Strategie regionálního rozvoje ČR 2014–2020 (SRR) vymezila pro tento nástroj 6 metropolitních oblastí s výraznou koncentrací obyvatelstva a klíčových funkcí nejvyššího řádu.

Vypracováním Integrované strategie pro ITI Pražské metropolitní oblasti (Strategie ITI) byl dne 22. 1. 2014 pověřen Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha), oddělení evropských fondů a projektů. Jejím úkolem je podpora Řídícímu výboru, metodicky vést a řídit přípravu Strategie ITI a má také odpovědnost za koordinaci jednání s relevantními partnery ITI.

Tato koncepce byla posuzována podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (SEA). Všechny informace jsou dostupné v Informačním systému SEA. Dne 25.02.2016 přijalo Zastupitelstvo hl. m. Prahy ikona souboruusnesení č. 14/1, ve kterém schválilo Integrovanou strategii pro ITI Pražské metropolitní oblasti. Postup pro získání dotace a již zveřejněné výzvy lze nalézt na http://itipraha.eu/.

Ke stažení:

ikona souboruSchválená koncepce

ikona souboruVyjádření MČ Praha 11 k návrhu koncepce a k vyhodnocení jejích vlivů na ŽP ze dne 17.12.2015

ikona souboruVyjádření MČ Praha 11 k zahájenému zjišťovacímu řízení ze dne 04.05.2015

7.3.2016 17:46:19 - aktualizováno 19.1.2017 10:35:10 | přečteno 1520x | Mgr. Petr Skyva

Pozvánka na pokračování 28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Prahy 11
Letní kino Zahrada – Srdce na dlani