ENDE
Konto občanaKonto občana >

Zvětšit písmo: A A A

Kulturní JIŽNÍ MĚSTO o. p. s.

Základní informace o obecně prospěšné společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO o.p.s.

Název společnosti: KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO o.p.s.

Právní forma: obecně prospěšná společnost

Adresa sídla: KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO o.p.s., Malenická 1784, 148 00, Praha 4

IČ: 279 11 225

Obecně prospěšná společnost Kulturní Jižní Město, o.p.s. provozuje kulturní centrum ZahradaKC, Chodovskou tvrz a Místní lidovou knihovnu.

V těchto prostorech pořádá divadelní představení, koncerty všech žánrů, výstavy a vzdělávací programy pro děti a mládež.

Kromě péče o kulturní objekty Prahy 11 Kulturní Jižní Město, o.p.s. realizuje akce a festivaly ve veřejném prostoru Prahy 11 - od akcí spojených s lidovými tradicemi, jako je Mikulášský nebo Dušičkový průvod až po akce, které reagují na aktuální témata související s veřejným prostorem a současným uměním, jako jsou festivaly Street For Art, země—město nebo Hudba mezi bloky.

Hlavním cílem organizace je vytvářet živé centrum kulturního a společenského dění Jižního Města, poskytovat hodnotný alternativní program k „nekulturním“ aktivitám a celkově kultivovat lokalitu Jižního Města. Spojením dvou zcela odlišných typů kulturních domů je zdůrazněna ojedinělá možnost aktivně působit na širokou skupinu obyvatel v podstatě bez omezení. Činnost obou kulturních center je hlavním pilířem kulturního a uměleckého dění Jižního Města. KJM prostřednictvím svých středisek významnou měrou přispívá k rozvoji a prezentaci nejrůznějších uměleckých žánrů a forem, k dostupnosti kulturních služeb pro obyvatele městské časti Praha 11 a obecně ke kultivaci místního prostředí. Činnost KJM by měla také prostřednictvím obou středisek vést k uznání v odborných kruzích a dostat se tak do sítě respektovaných center umění.

Předmět činnosti: Poskytování obecně prospěšných služeb a činností - provoz kulturních zařízení, provoz knihovny pro veřejnost, organizace a pořádání kulturních a společenských akcí, vzdělávací, osvětová a propagační činnost.

Doplňková činnost: Správa a údržba nemovitostí. Reklamní činnost a marketing. Zprostředkování obchodu a služeb. Specializovaný maloobchod a maloobchod se smíšeným zbožím. Maloobchod provozovaný mimo řádné provozovny. Hostinská činnost. Agenturní činnost v oblasti kultury a umění. Pořádání kulturních produkcí, zábav a provozování zařízení sloužících zábavě. Pořádání odborných kurzů, školení a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti.Pořádání výstav, veletrhů, přehlídek, prodejních a obdobných akcí. Výuka v oblasti umění a společenského tance. Provozování kulturních a kulturně vzdělávacích zařízení. Organizování sportovních soutěží.

Podmínky pro poskytování obecně prospěšných služeb: Pořádaná umělecká představení, výstavy či jiné kulturní, divadelní a společenské produkce budou organizovány pro veřejnost za úplatu a budou přístupné všem zájemcům až do naplnění kapacity kulturních zařízení. S cenami musí být zájemce seznámen před poskytnutím služby. Společnost může dle svých možností poskytnout služby zájemcům o konkrétní akci se slevou i bezplatně.Obecně prospěšná společnost umožní veřejnosti seznámit se s programem uměleckých představení, výstav či jiných kulturních a uměleckých produkcí předem. Pravidelně bude zveřejňovat program v tisku, odborných periodikách a na webových stránkách, dle možnosti v dalších sdělovacích prostředcích, program bude rovněž veřejně k dispozici v kulturních zařízeních, které společnosti provozuje. Obecně prospěšné služby bude obecně prospěšná společnost poskytovat v souladu s příslušnými obecně závaznými právními předpisy, zejména se zákonem č. 248/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů, v souladu se zakládací listinou a tímto statutem.Knihovnu pro veřejnost bude obecně prospěšná společnost poskytovat podle knihovního řádu vydaného v souladu se zákonem č. 257/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů (knihovní zákon).

Zakladatel: Městská část Praha 11

Ředitel společnosti: MgA. Jan Topinka

Adresa středisek:

• ZahradaKC, Malenická 1784, 148 00 Praha 4
  • Chodovská tvrz, Ledvinova 9, 148 00 Praha 4
  • Místní lidová knihovna, ZŠ Donovalská, Donovalská 1684, Praha 4

Kontakty:

• Místní lidová knihovna - tel.č. 725 111 897
  • web: www.chodovskatvrz.cz
  • E-mail: buzkova@chodovskatvrz.cz

Zaměstnanci: průměrný počet zaměstnanců v r. 2010 byl 8 osob

Externí spolupracovníci: Celkový počet za r. 2010 - Dohod o provedení práce byl 43 a dohod o činnosti 15.

počet zaměstnanců dalších pracovních vztahů:

Evidenční počet zaměstnanců ve fyzických osobách za rok 2010: 9

Průměrný evidenční počet zaměstnanců ve fyzických osobách za rok 2010: 8,58

Dohody o provedení práce za rok 2010: počet dohod 25

Dohody o činnosti za rok 2010: počet dohod 11

Místo realizace činnosti společnosti:

• Zahrada KC, Malenická 1784, 148 00, Praha 4
  • Chodovská tvrz, Ledvinova 9, 148 00, Praha 4