Evropský týden testování na HIV a žloutenky 17. - 24. 11. 2017

Otestuj se. Dodržuj léčbu. Mysli na prevenci.

Evropský týden testování na HIV a žloutenky letos proběhne od 17. do 24. listopadu 2017. Kampaň je zaměřena na zviditelnění problematiky HIV/AIDS a jejím cílem je poskytnout lepší příležitost k testování především osobám, které se ocitly v riziku nákazy.

Kampaň Evropský týden testování na HIV a žloutenky probíhá již několikátý rok v mnoha státech Evropy s hlavním cílem zpřístupnit bezplatné testování na HIV infekci a také na žloutenku typu B a C, a tím tak předejít pozdnímu odhalení infekce. V letošním pátém ročníku budou probíhat akce spojené s testováním po celé České republice. Zastřešující organizací kampaně je Státní zdravotní ústav. Do Evropského testovacího týdne se zapojují státní, soukromé i neziskové organizace, které nabízí testování na HIV infekci a vybraná pracoviště také na žloutenky typu B a C.

Evropský testovací týden nabízí ideální příležitost, jak odhalit počátky HIV infekce. Čím dříve je infekce odhalena, tím účinněji odpovídá tělo pacienta na léčbu a předchází se nežádoucím komplikacím. Na týdenní akci naváže 1. prosinec, kdy si připomínáme Světový den boje proti AIDS.

Akce je určena široké veřejnosti. Nechat otestovat se může každý, kdo byl v minulosti vystaven riziku infekce HIV – zejména prostřednictvím nechráněného pohlavního styku nebo kontaktu s infikovanou krví při injekčním užívání drog. Testování by měli využít především lidé ze skupin ohroženějších HIV infekcí a žloutenkami, tedy muži mající sex s muži, osoby poskytující sexuální služby za úplatu a injekční uživatelé drog. Pro klíčovou skupinu mužů majících sex s muži bude připraven nový preventivní balíček Sadu správného muže.

Seznam organizací nabízejících bezplatné testování bude na základě přihlášení zveřejněn na http://www.prevencehiv.cz/ , kde také najdete více informací.

Do 27. října 2017 se mohou ke kampani přihlásit organizace, které nabízejí bezplatné anonymní testování na infekci HIV nebo i testování na hepatitidu B a C.

SEZNAM TESTOVACÍCH MÍST:

Název organizace: Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Red Ribbon z. s.

Datum a čas testování: 20. 11. – 24. 11. 2017 od 9:00 do 19:00

Místo/adresa: Státní zdravotní ústav, budova č. 3, Šrobárova 48, 100 42 Praha 10

Anonymní testování na HIV, HBV, HCV a testování na syfi lis ze žilní krve pro širokou veřejnost, muži mající sex s muži, injekční uživatelé drog, sexuální pracovníci

Název organizace: Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem

Datum a čas testování: 20. 11. – 24. 11. 2017 vždy od 7:30 do 11:30

Místo/adresa: Dittrichova 17, 120 00 Praha 2 (budova Krajské hygienické stanice)

Anonymní testování na HIV, HCV, HBV ze žilní krve pro širokou veřejnost, injekční uživatele drog, muže mající sex s muži a sexuální pracovnice. Testování na syfi lis.

Název organizace: Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem

Datum a čas testování: 20. 11. – 24. 11. 2017 vždy od 7:00 do 8:30

Místo/adresa: Sokolovská 60, 180 00 Praha 8

Název organizace: Všeobecná fakultní nemocnice, Sexuologický ústav

Datum a čas testování: 23. 11. 2017 od 8:00 do 11:00

Místo/adresa: Ke Karlovu 11, 120 00 Praha 2

Anonymní testování na HIV ze žilní krve pro širokou veřejnost a muže mající sex s muži; testování na HBV z žilní krve pro muže mající sex s muži, injekční uživatele drog a sexuální pracovnice; testování na HCV z žilní krve pro injekční uživatele drog a jejich sexuální partnery. Testování HBV a HCV pouze s kartičkou pojišťovny (není anonymní)

Název organizace: Česká společnost AIDS pomoc, z. s.

Datum a čas testování: 20. 11. a 22. 11. 2017 od 9:00 do 19:00

Místo/adresa: Dům světla, Malého 282/3, 180 00 Praha 8 – Karlín

Anonymní testování na HIV ze žilní krve pro širokou veřejnost, muže mající sex s muži, injekční uživatele drog a sexuální pracovnice. Testování na syfilis z kapilární krve.

Název organizace: ROZKOŠ bez RIZIKA, z. s.

Datum a čas testování: 20. 11. 2017 od 11:00 do 16:00, 21. 11. 2017 od 13:00 do 18:00

Místo/adresa: Poradenské centrum Bolzanova 1, 110 00 Praha 1 (vchod z Opletalovy ul.)

Anonymní testování na HIV a HCV z kapilární krve pro širokou veřejnost.

Název organizace: Progressive, o.p.s

Datum a čas testování: 20. 11. a 21. 11. 2017 od 13:00 do 17:00

Místo/adresa: Kontaktní a poradenské centrum závislostí STAGE 5, Mahenova 4, 150 00 Praha 5

Anonymní testování na HIV z kapilární krve a testování na HCV z kapilární krve pro širokou veřejnost a injekční uživatele drog; seznámení s poskytovanými službami

Název organizace: SANANIM, z.ú. (Terénní programy – TP, Kontaktní centrum – KC)

Datum a čas testování: TP: 20. 11. a 23. 11. 2017 od 14:00 do 18:00, KC: 20. 11. – 24. 11. 2017 od 9:00 do 17:00

Místo/adresa: TP - Sanitka Vrchlického sady (u Hlavního nádraží), KC - Kontaktní centrum, Na Skalce 15, 150 00 Praha 5

Anonymní testování na HIV a testování na HCV z kapilární krve pro injekční uživatele drog s doporučením následné péče.

18.10.2017 9:06:45 - aktualizováno 15.11.2017 13:24:22 | přečteno 1088x | Mgr. Barbora Vanišová

SILVESTROVSKÁ ZÁBAVA pro seniory - ZRUŠENO
Sobotní výtvarná dílna
Výbor pro územní rozvoj a životního prostředí