Symboly Prahy 11

, autor: PhDr. Jiří Bartoň

Znak - Prapor - Logo

Znak Prahy 11 tvoří stříbrno - modře polcený štít s kosmo položeným zlatým klíčem s čtverhrannou hlavicí. Vlajka je utvořena obdobně: svrchní pruh je bílý, spodní modrý, přes oba je šikmo vzhůru k žerdi položen klíč.
Logo je umístěno v záhlaví vstupní strany těchto webových stránek MČ Praha 11, takže ho vidíte i zde nahoře vlevo. Má i další modifikace.
Užívání loga, znaku a praporu podléhá předpisům.

Znak a prapor byly uděleny 12. dubna 1994 tehdejší městské části Praha - Jižní Město. Od 18. listopadu téhož roku, po změně názvu městské části,  náleží Praze 11. Znak Prahy 11 tvoří stříbrno - modře polcený štít s kosmo položeným zlatým klíčem s čtverhrannou hlavicí. Vlajka je utvořena obdobně: svrchní pruh je bílý, spodní modrý, přes oba je šikmo vzhůru k žerdi položen klíč.Polcený štít symbolizuje katastr obcí Chodova a Hájů, na nichž vyrostlo jádro Jižního Města. Modrá a bílá jsou barvami čistého ovzduší a dnes již lze říci, že i převažujícího dojmu z fasád. Klíč připomíná, že Jižní Město je domovem mnoha tisíc obyvatel a zároveň jižní branou hlavního města Prahy.

Logo bylo vybráno Radou městské části Praha 11 z veřejné soutěže a veřejnosti bylo představeno 13. září 2007. Logo je umístěno v záhlaví vstupní strany těchto webových stránek MČ Praha 11, takže ho vidíte i zde nahoře vlevo. Má i další modifikace. Logo vyjadřuje charakter zástavby Jižního Města a vychází z barev znaku a vlajky městské části. Písmo připomíná typy užívané na psacích strojích. Číslice jsou seřazeny v sestupném pořadí, mají v náznaku evokovat ulici v jihoměstském prostředí. Kotouč za nimi může být pouhým pozadím, ale i sluncem, které přináší nový den.

Užívání loga, znaku a praporu podléhá předpisům.

Vytvořeno 29.10.2008 10:24:20 - aktualizováno 8.11.2013 19:31:04 | přečteno 20557x | PhDr. Jiří Bartoň
load