Orientace v Praze 11

, autor: PhDr. Jiří Bartoň

V městské části Praha 11, původně Praha - Jižní Město, se nachází o hodně víc jak dvě sta ulic, náměstí... zkrátka  veřejných prostranství. Plán městské části je dostupný na těchto webových stranách, v papírové podobě v informačních střediscích a kulturních zařízeních městské části, ve zvláštních vitrinách v ulicích a ve vstupu do některých objektů. Bližší informace o veřejných prostranstvích ale nabízela od roku 2009 praktická publikace Jihoměstský uličník. Od září 2013 je k dispozici již její druhé vydání, doplněné o nová sdělení a rozšířené obsahově, s novým, vhodnějším plánem v příloze.Uličník lze získat ve všech informačních pracovištích městské části Praha 11. Viz též hlavní článek.

K identifikaci domovního objektu slouží popisné číslo. Výhodným pomocníkem je však jméno ulice a orientační číslo domu. Ve všech informačních kancelářích, také v KC Zahrada a v KS Chodovská tvrz lze brzy získat druhé vydání publikace Jihoměstský uličník, praktickou pomůcku do kapsy. Hlavní část publikace tvoří abecední seznam názvů veřejných prostranství (ulic atp.) s přehlednou lokalizací a s odkazy na listy plánu, které knížku doprovázejí. Obsahuje ale také minulé názvy a vysvětluje původ současných i těch předchozích. Jihoměstský uličník ve zvláštních kapitolách přibližuje také vývoj názvosloví ulic. Na pozadí historie uličního názvosloví v Praze, od jeho počátků v 11. a 12. století až do současnosti, sledujeme vývoj na území dnešní městské části Praha 11. Takto uspořádaný pomocník pro orientaci v ulicích městské části zůstává i v 2. vydání prvním svého druhu.

Chcete přejít na plán Jižního Města? Kliknětezde: http://netmap2.planstudio.cz/praha11/#zoom=2&x=464925&y=5542141&map=praha11

Vytvořeno 29.10.2008 10:25:45 - aktualizováno 16.9.2013 9:02:55 | přečteno 19704x | PhDr. Jiří Bartoň
load