Na obsah stránky

Jazyk:ENDE
 

Odpovědi - Téma ŠKOLSTVÍ

Na vaše otázky odpovídá JAN MEIXNER, 1. zástupce starosty ÚMČ Praha 11.


Dotaz od p. Drahoslava Matonohy

Pane místostarosto máte informaci o tom kolik žáků končících základní školu uvažuje o využití finanční podpory při dalším vzdělávání na Střední škole technické na Zeleném pruhu, kde tento program ve spolupráci s firmou Metrostav funguje pro sociálně slabší rodiny např. při učebních oborech zedník, tesař a zámečník?

Bohužel, jakým směrem se ubírají úvahy žáků našich devátých tříd v této oblasti není možné sledovat.

V úctě Jan Meixner


Dotaz od p. Pavly Cieslarové

Dobrý den, mám otázky týkající se mateřských škol. Jak velký převis dětí předpokládáte po letošním zápise do MŠ a zda plánujete otevření dalších tříd pro školní rok 2010/2011? Dále se chci zeptat, jak velkou šanci na přijetí v průběhu školního roku mají děti, které dosáhnou 3 let až po 1.9., tedy po začátku školního roku? Děkuji, Pavla Cieslarová

Vážená paní Cieslarová,
předpokládat převis poptávky po místech v mateřských školách je velmi obtížné, protože odhady, především dvou minulých let, se od skutečnosti značně lišily. Je to způsobeno tím, že demografická struktura na Jižním Městě je specifická, neboť před 33 lety, kdy se J.M. osidlovalo, patřilo k nejmladším sídlištím v republice a tehdy narozené děti se dnes stávají rodiči. Populační křivka tak není srovnatelná s celostátními prognózami a lze jen vycházet z počtu narozených dětí v období cca před 3 - 4 lety. To ale ještě neznamená, že rodiče všech těchto dětí projeví zájem o přijetí do MŠ.
Abychom mohli rychleji reagovat na letošní poptávku, posunuli jsme přijímací řízení do MŠ o cca jeden měsíc dopředu.
Přijetí dětí narozených po 1. 9. se řeší individuálně. Bude-li mít příslušná MŠ volné místo, není to problém, ale v tuto chvíli ještě nevíme, jak dopadnou přijímací řízení.

Jan Meixner


Dotaz od Ilony Mikešové

Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost podání více přihlášek do mateřské školy. Již minulý rok jsem se zde na webu v sekci Otázky a odpovědi na to samé ptala a dostalo se mi této odpovedi:

"Vážená paní, přijímací řízení do mateřských škol na MČ Praha 11 probíhá ve stejném termínu. Do tohoto data si rodiče mohou prohlédnout a navštívit všechny školy při dnech otevřených dveří (termíny viz. tabulka Klíče č. 5), ale i jindy po dohodě s ředitelkou školy. Jeto také dosti dlouhý časový interval k najití té nejvhodnější školy z hlediska potřeb dítěte, rodiny i docházkové vzdálenosti. Než je vydáno stanovisko ředitelky školy k přijetí dítěte proběhne vyhodnocení přijímacího řízení, aby zřizovatel zjistil zda a do jaké míry nabídka míst pokryla poptávku rodičů. Z tohoto důvodu doporučujeme podat přihlášku pouze do jedné MŠ. Toto doporučení není novým opatřením, jak se domníváte, ale je zde praktikováno více než deset et. Údaje z přijímacího řízení se porovnávají a duplicita podání se zde projeví. Dítě je pak stejně zařazeno do jedné z MŠ - možná pro vás ne zcela vyhovující. Jak jistě víte, má MČ Praha 11 záměr rozšířit pro školní rok 2009/2010 kapacitu mateřských škol o zhruba 404 míst. Šance na umístění dítěte je tak mnohem reálnější."

Odpovědi ale příliš nerozumím. Podat jednu přihlášku je sice pouze doporučeno, ale duplicita se stejně projeví? Každá školka vám dopředu řekne, kolik budou přibližně přijímat dětí, ale žádná v době zápisu pochopitelně neví, kolik dětí se přihlásí. To znamená, že já si můžu vybrat školku nejvhodnější pro mé dítě, pro jistotu tu, kde berou hodně dětí, ale v jiné školce bych měla třeba více šancí, protože tam se bude ve výsledku hlásit méně dětí. Jak sám jste tu již jednou psal, dopředu je to těžké odhadnout, pro vás, tak i pro maminky. Tak proč to nemohu zkoušet ve více školkách? Nemám dítě, které by museli vzít přednostně, budou mu tři roky a já jsem na mateřské sdruhým dítětem, takže šance na umístění mizivá. Kamáradka před rokem podala jednu přihlášku do školky, kde nakonec brali strašně málo dětí, dceru ji nevzali. Ve vedlejší školce neplánovaně otevřeli navíc další třídy. Kdyby podala přihlášku i sem, její dcera by již do školky chodila, protože brali skoro všechny přihlášené, včetně tříletých. Děkuji

Vážená paní Mikešová,
podat přihlášku do více mateřských škol zkusit můžete. Jak již bylo řečeno, při vyhodnocení přijímacího řízení na odboru školství duplicita vašich podání vyplyne. Dostanete pouze více rozhodnutí o nepřijetí z více škol. Snažíme se zmírnit administrativu školy. S tím, kdy uvádíte, že městská část neplánovaně otevřela navíc další třídy, tak zcela nemohu souhlasit. Navýšení kapacit mateřských škol je proces plánovaný, probíhá každý rok, je plněn v souladu se zpracovaným Generelem školství a je presentován veřejnosti (webu MČ, TV Praha 11, Klíči) i dalších sdělovacích prostředcích a podléhá rozpočtu městské části. I v letošním roce plánujeme rozšíření míst v mateřských školách vaše šance na přijetí je tedy opět vyšší.

V úctě Jan Meixner


Dotaz od Jarmily Miřejovské

Dobrý den, se zájmem jsem si přečetla již položené otázky týkající se mateřských školek. Můžete mi prosím sdělit, ve kterých školkách plánujete v tomto roce navyšovat kapacitu? Určitě bych podle toho vybírala školku pro syna, zřejmě bych měla více šancí. Děkuji

Vážená paní Miřejovská,
v letošním roce je v návrhu rozšíření kapacit mateřských škol Jažlovická (v ZŠ Ke Kateřinkám) a Janouchova (objekt Modletická 1401).
Zda budou návrhy v plném rozsahu realizovány bude zřejmé až po ukončení přijímacího řízení do mateřských škol v dubnu tohoto roku.

Jan Meixner


Dotaz od Ilony Mikešové

Dobrý den, děkuji za předchozí odpověď. Na ni ale navážu. Kde najdu informaci, kolik dětí budou jednotlivé školky přijímat? V Klíči je sice přehled mateřských škol, ale tento údaj tam chybí (Mám pocit, že loni to bylo uvedeno). Snažila jsem se to na Vaši radu najít zde na webu, ale nic jsem nenašla. Často čtu v klíči, že se počet míst v mateřských školkách zvýší, ale nikdy tam nebyla uvedena konkrétní školka (mimo školky Babákova). Existuje tedy nějaké místo, kde si to můžu zjistit, aniž bych musela kontaktovat každou jednotlivou školku s prosbou o odpověď? Děkuji

Vážená paní Mikešová,
ředitelky mateřských škol znají přibližné počty dětí, které do ZŠ odejdou. Jde o čísla pouze orientační, protože neznáme počet dětí s odkladem školní docházky. Tento proces je uzavřen zhruba v měsíci dubnu. Přesné počty známe až tehdy. Jak již bylo řečeno, městská část řeší každoročně navýšení kapacit v mateřských školách. Informace se snažíme přenést veřejnosti. Následující údaje jsme zveřejnili v loňském Klíči.
„V souvislosti se zvyšující se poptávkou po umístění dětí do mateřských škol rozhodla RMČ Prahy 11 o rozšíření kapacity mateřských škol vytvořením detašovaných pracovišť v základních školách Campanus, Pošepného, Ke Kateřinkám, Mendelova, Donovalská, o rozšíření detašovaného pracoviště mateřské školy Markušova (objekt Dubnova) a využití dalších dnes ještě pronajatých objektů bývalých mateřských škol či jeslí Donovalská 1862 a Babákova. Realizací výše uvedených záměrů dojde k značnému navýšení kapacit mateřských škol. Provoz by zde měl být zahájen k 1. 9. 2009.“

Pro letošní rok je v návrhu navýšení kapacit mateřské školy Jažlovická (v ZŠ Ke Kateřinkám) a Janouchova (v objektu Modletická 1401). Zda budou návrh realizovány bude zřejmé až po vyhodnocení přijímacího řízení dubnu tohoto roku.

Jan Meixner


Dotaz od Olgy Brodské

Je chválihodné, že jste otevřeli další školky a jsou další místa pro skoro čtyři sta dětí, ale je jich pořád dost, které se do školky nedostaly. Pracujete na tom? Co proto uděláte? Děkuji za odpověď

Vážená paní Brodská.
Pro letošní rok jsme posunuli o pět týdnů přijímací řízení do MŠ, abychom získali více času na přípravu nových míst, pokud budou potřeba. Na přelomu března a dubna budeme mít relevantní informace.

Jan Meixner


Dotaz od p. Holanové

Dobrý den, ráda bych se zeptala v jaké fázi je plán rekonstrukce a modernizace ZŠ Pošepného. Děkuji

Vážená paní Holanová,
v současné době se dokončuje prováděcí projektová dokumentace a probíhají poslední kroky k získání dotace na dokrytí nákladů na rekonstrukci ZŠ, která se uskuteční v letošním roce.

Jan Meixner


Dotaz od Petry Jechové

Je pravdou, že školky na Praze 11 budou od poloviny července do poloviny srpna uzavřené? Důvodem dotazu je plánování dovolené pro naše zaměstnance. Děkuji za odpověď.

Vážená paní Jechová,
prázdniny MŠ proběhnou skutečně ve vámi uvedeném termínu. Je to léty prověřená praxe. Pohotovostní školka otevřená nebude. V minulých letech jsme to zkoušeli a počet rodičů, kteří ji využili, nepřesáhl řád jednotek.

Jan Meixner


11.2.2010 13:23:07 | přečteno 3834x | Ing. Miloš Hejný

Kalendář akcí >

Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Mediální komise
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Finanční výbor
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Komise pro správu majetku a podporu podnikání
Komise pro seniory
Výbor pro územní rozvoj a životní prostředí
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Klaunův Vánoční stromeček – Divadlo Bořivoj
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Bytová komise
CYKLOJÍZDA seniorek a seniorů: OD MOSTU K MOSTU
Melodie filmového plátna
Kino klub Zahrada – Přes hranici
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
KOMENTOVANÁ VYCHÁZKA pro seniory: Předvánoční vycházka po Žižkovu
Drum Circle s Petrem Šušorem
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Dopravní komise
MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA pro seniory
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Melodie pro každého
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
KOMENTOVANÁ VYCHÁZKA pro seniory: Předvánoční vycházka
HRANÍ BEZ HRANIC VIII.
KOMENTOVANÁ VYCHÁZKA pro seniory: Předvánoční vycházka po Žižkovu
Jedenáctky-Quasi trio
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Komise pro výchovu, vzdělávání a národnostní menšiny
Kino klub Zahrada – Přání Ježíškovi
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Sociální s zdravotní komise
Mediální komise
TURISTICKÁ PROCHÁZKA pro seniory: Adventní výlet do Tábora a ke klášteru Klokoty
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Komise pro strategické a územní plánování
Komise pro dotace a EU fondy
Bezpečnostní komise
Vánoční šansony na tvrzi
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Komise informatiky
Petr Kocman s kapelou
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Jazzové Vánoce - Anna Kolingerová trio
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Kino klub Zahrada – Nebe
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
TURISTICKÝ VÝLET STÁLE SVĚŽÍCH SENIORŮ
Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Barokní Vánoce s Jaroslavem Svěceným
Barokní Vánoce s Jaroslavem Svěceným
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
SILVESTROVSKÁ ZÁBAVA pro seniory
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
Max Švabinský – Z kroměřížských parků do chodovské zahrady
 

Senior TAXI

Více

TV Expres

Více

Mobilní aplikace Praha 11 v mobilu

pohodlný přístup ke všem informací z webového portálu www.praha11.cz ve Vašem chytrém zařízení

Více

 

Důležité kontakty

Úřad městské části Praha 11
Ocelíkova 672/1
149 41 Praha 415

tel: 267 902 111

O-linka
800 104 300
obcanskalinka@praha11.cz

Úřední hodiny

Odbory: územního rozvoje, kancelář starosty, kancelář tajemníka, ekonomický, majetkoprávní, správy majetku

Aktuální úřední hodiny

Úřad MČ Praha 11 © 2003-2010  |  podatelna@praha11.cz  |  webmaster  |  prohlášení o přístupnostimapa webu  |  RSS | QSw| QSa
load