Registrace, vkládání příspěvků a pravidla chování na diskuzi

Registrace - Přihlášení

Na webu www.praha11.cz se v pravém horním rohu nalézá odkaz "Přihlášení / Registrace". Po kliknutí na něj se uprostřed obrazovky otevře nové okno. Tam, pokud nejste registrováni, kliknete na odkaz "Chci se zaregistrovat". Objeví se jednoduchý formulář, který vyplníte, a kliknete na tlačítko "registrovat se". Následně se v okénku objeví formulář pro zadání registračního kódu, který byste měli obdržet během několika málo minut na vámi zadanou emailovou adresu (nutno zadat správnou). Po ověření budete vyzváni k zavření okna.

Pokud si okénko nedopatřením zavřete ještě před zadáním registračního kódu, stačí znovu použít odkaz "Přihlášení / Registrace", znovu kliknout na odkaz "Chci se zaregistrovat" a v dolní části okénka naleznete odkaz "Zadejte ověřovací kód". Po kliknutí na něj se v okénku objeví formulář pro zadání registračního kódu.

Po úspěšné registraci je možno se přihlásit do stránek, a to odkazem "Přihlášení / Registrace" zadáním svého hesla a přihlašovacího jména. Takto jste přihlášeni a můžete přispívat do diskuzí.

Chování v diskuzi

Příspěvky v diskuzních fórech by se měly vztahovat k jednotlivým tématům a měly by zachovávat pravidla slušnosti. Příspěvky porušující tato pravidla mohou být smazány.

Struktura diskuzního fóra

Struktura diskuze je tvořena třemi částmi:

  • hlavní diskuzní témata, která zakládá pouze webmaster. Příjímáme náměty na nová hlavní témata
    • diskuzní témata, která vytvářejí uživatelé svými dotazy na něž reagují pracovníci úřadu nebo ostatní uživatelé
      • příspěvky, které vkládají uživatelé a pracovníci úřadu, čímž reagují na dané diskuzní téma

Prohlížení diskuze a reakce na dané téma

Po otevření odkazu "Diskuze" se zobrazí seznam funkčních hlavních diskuzních témat, pod každým z nich datum posledního příspěvku, počet jednotlivých témat (dotazů) a počet reakcí na ně.

Číst příspěvky, příp. na ně odpovídat můžete tak, že si otevřete vybrané hlavní diskuzní téma (např. Volná diskuze). Jednotlivá témata rozbalíte kliknutím na odkaz "Zobrazit".

Pokud chcete reagovat na dotaz už dříve vznesený, rozbalte diskuzní téma odkazem "Zobrazit", a poté klikněte na odkaz "Reagovat" pod tím příspěvkem, na který chcete odpovědět. Do formuláře pro psaní příspěvků (v dolní části stránky) zadejte text Vašeho příspěvku na dané téma a odešlete tlačítkem "Přidat příspěvek".

Diskuze je pro registrované - po registraci a přihlášení se jméno autora doplní samo. Bez registrace není možno přispívat.

Vkládání nových dikuzních témat

Otevřete (vyberte vhodné) hlavní diskuzní téma (např. Voná diskuze), do kterého chcete přispět svým dotazem nebo poznámkou. Ve spodní části stránky je formulář, kde vyplníte pole "Váš příspěvek" a tlačítkem "Přidat příspěvek" text příspěvku odešlete. Nezapomeňte vyplnit Nadpis vašeho tématu, ať ostatní čtenáři vědí o čem by jste rádi diskutovali (měl by být dostatečně výstižný).

Pozn.: hlavní diskuzní témata jsou určena webmasterem a uživatelé nemají oprávnění je upravovat, nebo vytvářet nová. Případným námětům na nová hlavní témata se nebráníme.

Diskuze je pro registrované - po registraci a přihlášení se jméno autora doplní samo. Bez registrace není možno přispívat.

Vytvořeno 30.1.2006 11:26:27 | přečteno 5353x | Ing. David Salát
load