Říjen 2009

Chytili zlodějku. V dopoledních hodinách 5. října byla do provozovny v Arkalycké ulici vyslána hlídka strážníků, protože zde byla zadržena pachatelka drobné krádeže. Po příjezdu na místo hlídka lustrací zjistila, že se jedná o známou recidivistku, která již byla v minulosti za podobné skutky pravomocně odsouzená. Proto strážníci ženu omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření na Policii ČR.

Ztratila se a kradla. V provozovně drogerie v Roztylské ulici byl dopoledne 7. října zadržen pachatel krádeže. Po ohlášení případu na linku 158 přijela hlídka strážníků, která lustrací zjistila, že pachatelem je pohřešovaná stařenka, po níž bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Rodina ztracené dámy mohla mít radost z opětovného shledání, před tím však byli strážníci nuceni případ krádeže vyřešit blokovou pokutou na místě. Po té strážníci odvezli stařenku na služebnu republikové policie, která ji posléze předala rodině.

Bylo mu odpuštěno. Na linku 156 strážníci večer 8. října přijali oznámení o krádeži na benzínové pumpě. Neznámý muž vběhl do prodejního prostoru čerpací stanice ve Výstavní ulici, zde ukradl zboží a dal se na útěk. Hlídka strážníků ihned dorazila na místo, prohledala okolí benzinky a v nedalekém křoví nalezla a zadržela muže, který právě konzumoval svůj lup. Pachatelem krádeže byl bezdomovec, ale protože majitel provozovny nepožadoval náhradu škody, strážníci pouze dohlédli na to, aby výtečník uklidil veřejný prostor, který odpadky znečistil, a po domluvě jej z místa vykázali.

Našli hledaného. Při běžné hlídkové činnosti si odpoledne 11. října strážníci městské policie v Türkově ulici povšimli neznámého muže, který překonával zábrany na vozovce, a hrozilo nebezpečí, že jej srazí nějaké projíždějící vozidlo. Proto muže z nebezpečného prostoru vyvedli, ale následnou lustrací zjistili, že po něm Policie ČR vyhlásila celostátní pátrání. Proto jej předvedli na Policii ČR a předali k dalšímu šetření.

Kradl jízdenky. V Chilské ulici u stanice metra Opatov v odpoledních hodinách 14. října narazili strážníci při běžné hlídkové činnosti na běžící ženu, jež volala o pomoc. Šlo o pracovnici z nedalekého novinového stánku, která se snažila dostihnout neznámého muže, jenž před několika okamžiky její stánek vykradl. Strážníci se ihned dali do pronásledování podezřelého a po krátké honičce jej dostihli. Po té, co jej omezili na osobní svobodě, zajistili odcizené jízdenky na městskou hromadnou dopravu v hodnotě 8 000 Kč. Přivolaná hlídka Policie ČR si pak povedeného zloděje převzala k dalšímu šetření.

Pili alkohol a rozbíjeli láhve. Večer 27. října vyslalo operační středisko hlídku strážníků do Mnichovické ulice, kde měla podle obdržených informací skupina mladíků rozbíjet láhve a ničit prostranství. Po příjezdu na místo strážníci zadrželi pět mladistvých osob, které plnými doušky konzumovaly alkohol a navíc rozbíjely prázdné láhve o chodník. Protože se jednalo o nezletilé osoby, strážníci přivolali na místo činu jejich rodiče, kterým podnapilé potomky předali. O celém incidentu byl městskou policií ihned informován i odbor sociálních věcí Úřadu městské části Praha 11, který bude s rodiči celou záležitost dále řešit.

Zavolala na tísňovou linku. V pozdních nočních hodinách 28. října na l. 156 oznámila neznámá žena, že je uzavřena v bytě a nemůže ven. Na uvedené adrese v Markušově ulici hlídka objevila rozbité květináče, sklo i poházené šaty a dveře bytu strážníkům otevřel strýc ženy, jež volala na tísňovou linku. Ten po té vysvětloval, že jeho neteř není zcela příčetná a má zranění na ruce. Proto strážníci celou věc prověřili a přivolali rychlou záchrannou službu, která zmatenou ženu převezla do Fakultní nemocnice v Krči k dalšímu vyšetření.

Vytvořeno 23.10.2009 13:22:46 | přečteno 1617x | Daniel Potocký
load