Leden 2009

Ukradené auto. V Mikulově ulici na parkovišti 1. ledna dopoledne strážníci městské policie nalezli odcizené vozidlo VW Passat, a to za pomoci vyhledávacího zařízení zakoupeného městskou částí Praha 11. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu krádeže byla celá věc předána k dalšímu šetření Policii ČR.

Zloděj na balkoně. V odpoledních hodinách 1. ledna bylo na operační středisko městské policie oznámeno, že v Bachově ulici se neznámý muž snaží vloupat do bytu. Po příjezdu na místo hlídka zadržela muže, který se snažil přes balkon ve druhém patře násilně vniknout do obytných prostor. Pro podezření ze spáchání trestného činu strážníci muže omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření Policii ČR.

Opět kradl. Hlídka strážníků byla 2. ledna vyslána do provozovny Potraviny Řehák v Chilské ulici, kde byl zjištěn pachatel krádeže. Kontrolou strážníci zjistili, že podezřelý muž je recidivista, a proto jej předali k dalšímu šetření Policii ČR.

Mrtvý u metra Háje. Na žádost republikové policie vyjela 5. ledna hlídka strážníků do Opatovské ulice na rampu metra Háje kvůli oznámení, že u Pivnice na Pavlači leží bezvládné tělo muže. Strážníci muže nejevícího známky života nalezli v uzavřeném prostoru u schodiště pod rampou metra Háje. Okamžitě začali s resuscitací až do příjezdu rychlé záchranné služby. Bohužel však již nebylo možné obnovit životní funkce a lékař konstatoval smrt. O celé události byla vyrozuměna Policie ČR, která převzala případ k dalšímu šetření.

Řídil bez řidičáku. Ve večerních hodinách 6. ledna projížděla hlídka strážníků ulicí Květnového vítězství, když si u křižovatky se Schulhoffovou ulicí povšimla jedoucího vozidla Škoda Favorit, o jehož řidiči strážníci věděli, že nevlastní řidičské oprávnění. Vozidlo zastavili a řidiče vyzvali, aby prokázal svou totožnost. Kontrola potvrdila, že mladík opravdu nevlastní řidičské oprávnění, proto byl předán k dalšímu šetření na Policii ČR.

Nepříčetný rozbíjel. Večer 15. ledna strážníci na lince 156 obdrželi oznámení, že na křižovatce ulic Opatovská a Ke Kateřinkám neznámá osoba rozbíjí vozidla a ničí autobusovou zastávku. Po příjezdu na místo hlídka nalezla muže, který rukou a hlavou tloukl do označení zastávky MHD. Ten, jakmile strážníky spatřil, rozeběhl se proti nim a snažil se je fyzicky napadnout. Proto hlídka za použití donucovacích prostředků muže omezila na osobní svobodě, a jelikož jeho chování vykazovalo znaky nepříčetnosti, přivolala na místo rychlou záchrannou službu. Ta jej poté za asistence příslušníků Policie ČR převezla na ošetření do Fakultní nemocnice Krč a celý případ byl předán k šetření republikové policii.

Odcizený Citroën. Jihoměstští strážníci v dopoledních hodinách 20. ledna nalezli na parkovišti v Zdiměřické ulici odcizené vozidlo Citroën Xsara. Stalo se tak za pomoci speciálního vyhledávacího zařízení zakoupeného městskou částí Praha 11. Pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže byla celá věc předána k dalšímu šetření Policii ČR.

Hledaný dostal botičku. Na Operační středisko OŘ MP Praha 11 odpoledne 20. ledna zavolal muž, který žádal odstranění botičky, kterou strážníci kvůli spáchání přestupku umístili na jeho vozidlo. Po příjezdu na místo a následné lustraci strážníci zjistili, že se jedná o republikovou policií celostátně hledanou osobu. Proto jej strážníci předvedli k dalšímu šetření na místní oddělení Policie ČR.

Opět se dopustil krádeže. V provozovně Hypernova byl v odpoledních hodinách dne 24. ledna zadržen pachatel krádeže. Následnou lustrací městští strážníci zjistili, že dotyčný se již dříve dopustil stejného přečinu a byl za něj pravomocně odsouzen. Pro podezření ze spáchání trestného činu a recidivy, byl muž omezen na osobní svobodě a předán k dalšímu šetření na Policii ČR.

Jeli bez jízdenky a dokladů. Pracovníci dopravní kontroly MHD 26. ledna odpoledne oznámili na operační středisko městské policie, že zadrželi pasažéry cestující na černo, kteří se snaží utéci. Strážníci se dostavili na místo a požádali zadržené, aby se prokázali příslušnými doklady. Mladá žena ani muž však neměli čím hodnověrně prokázat svou totožnost, proto je hlídka ke zjištění totožnosti předvedla na Policii ČR. Dopravní podnik hl. m. Prahy bude posléze způsobenou škodu od černých pasažérů vymáhat.

Kontrola restaurací. Strážníci a terénní pracovníci ÚMČ Praha 11 v pátek 30. ledna prováděli namátkovou kontrolu ve vybraných restauračních zařízeních zaměřenou na porušování zákazu podávání alkoholu mladistvým a rušení nočního klidu. V jedné z restaurací, v Mendelově ulici, kontrola odhalila dvě mladistvé osoby, které jevily známky podnapilosti. Kvůli podezření ze spáchání přestupku strážníci na místě uložili barové obsluze blokovou pokutu a následně byli oba nezletilí oznámeni na Odbor sociálních věcí a zdravotnictví ÚMČ Praha 11.

Ničili auta. V časných ranních hodinách 31. ledna bylo na Operační středisko OŘ MP Praha 11 oznámeno, že na křižovatce ul. Dědinova a Petýrkova dva neznámí muži poškozují zaparkovaná vozidla, skáčou po nich, rozbíjejí okýnka a ukopávají zrcátka. Po příjezdu na místo strážníci spatřili mladíka, který se dal před nimi okamžitě na útěk. Po krátké honičce jej strážníci zadrželi a po ohledání inkriminovaného místa zjistili, že jedno vozidlo je vykradené a další jsou poškozená. Pro podezření ze spáchání trestného činu mladíka strážníci omezili na osobní svobodě a předali jej na Policii ČR k dalšímu šetření.

Vytvořeno 20.1.2009 12:42:51 | přečteno 2413x | Daniel Potocký
load