Květen 2009

Z auta tekl benzin. Hlídka strážníků si v Brodského ulici v noci 6. května povšimla osobního vozu, ze kterého vytékaly pohonné hmoty. Strážníci ihned přivolali na místo hasiče záchranného sboru hl. m. Prahy, kteří zabránili dalšímu úniku nebezpečných látek. Strážníci poté navíc zjistili, že uvedené vozidlo je evidováno v databázi odcizených vozidel. Proto vyrozuměli Policii ČR a předali kradený vůz k dalšímu šetření.

Dělali hluk. Hlídka strážníků byla vyslána 8. května do Kloboukovy ulice, neboť v jednom ze zdejších domů byly prováděny nepovolené stavební úpravy, což mělo za následek nesnesitelný hluk. Po příjezdu na místo se hlídka spojila s oznamovatelem a zjistila, že se v označeném bytě provádí zednické práce. Strážníci kontaktovali majitele bytu a ten jim sdělil, že celou věc oznámil místopředsedovi družstva vlastníků v domnění, že toto oznámení stačí. Pro podezření ze spáchání přestupku byla celá událost postoupena na ÚMČ Praha 11, odboru výstavby.

Našli ukradená auta. V brzkých ranních hodinách ve dnech 9. května a rovněž 26. května strážníci OŘ MP Praha 11 při běžné hlídkové činnosti nalezli v Divišovské a Blatenské ulici na Jižním městě odcizená vozidla pomocí vyhledávacího zařízení. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR.

Spal na schodech. Ráno 12. května bylo na operační středisko oznámeno, že v Brandlově ulici v domě na schodišti leží spící muž. Strážníci přijeli na místo, nalezli dotyčnou spící osobu a následnou lustrací zjistili, že je hledaná Policií ČR. Proto hlídka strážníků muže předvedla na služebnu republikové policie a předala jej k dalšímu šetření.

Zraněná holčička. Na křižovatce ulic Opatovská, Bajkonurská a Arkalycká došlo 24. května ve večerních hodinách k dopravní nehodě, při které bylo poraněno dítě. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že na přechodu pro chodce vozidlo srazilo čtyřletou holčičku. Strážníci ihned poskytli základní zdravotní pomoc a zajistili svědky nehody. Krátce na to přijela rychlá záchranná služba, která holčičku převezla k lékařskému ošetření na dětské oddělení nemocnice v Krči. Na místo dopravní nehody byla taktéž přivolána Policie ČR, která převzala další šetření celé události.

Hořelo uloupené auto. Večer 29. května byla hlídka strážníků vyslána k ZŠ K Milíčovu kde, jak bylo oznámeno, šlehaly plameny a vycházel hustý dým. Po příjezdu hlídka našla mezi areálem školního hřiště a Milíčovským vrchem hořící osobní vozidlo Škoda Superb. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří vozidlo uhasili. Následným ohledáním strážníci zjistili, že se jedná o odcizené vozidlo, se kterým neznámý pachatelé před třemi hodinami přepadli v nákupní zóně Průhonice - Čestlice bankovní vůz. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla proto celá událost předána Policii ČR k dalšímu šetření.

Popíjel přes míru. Časně ráno 30. května prováděli strážníci OŘ MP Praha 11 v okolí OC Chodov kontrolu zaměřenou na závadové a nepřizpůsobivé osoby. U přilehlého venkovního bistra strážníci uviděli osobu, která popíjením alkoholu porušovala vyhlášku hl. m. Prahy. Následnou lustrací strážníci zjistili, že po hříšníkovi vyhlásila Policie ČR pátrání a vydala příkaz k zatčení. Z tohoto důvodu strážníci muže předvedli na Policii ČR k dalšímu šetření.

Demolovali altán. Dopoledne 31. května bylo oznámeno na l. 156, že v altánu v Kunratickém lese mladíci demolují jeho zařízení. Po příjezdu hlídky na místo strážníci zadrželi dvojici mužů, kteří se k poškozování lesního altánu přiznali. Z důvodu podezření ze spáchání přestupku strážníci celou věc podstoupili na ÚMČ Praha 11 k dořešení.

Vytvořeno 1.6.2009 13:53:51 | přečteno 1973x | Petr Krtička
load