Na obsah stránky

ENDE
 

Březen 2009

Popíjeli alkohol. V nočních hodinách 7. března bylo na linku 156 oznámeno, že v panelovém domě v Michnově ulici se v jedenáctém patře nacházejí neznámí muži, kteří popíjejí alkohol. Po příjezdu na místo hlídka strážníků nalezla popisované muže a zjistila, že jeden z nich je v evidenci Policií ČR hledaných osob. Proto strážníci dotyčného předvedli na služebnu republikové policie.

Rušení nočního klidu. Během noci na 8. března byla hlídka strážníků opakovaně vyslána kvůli rušení nočního klidu v Kosmické ulici do provozovny Oxy bar. Jelikož odpovědné osobě zodpovídající za provoz baru nestačila opakovaná ústní domluva a rušení nočního klidu nadále pokračovalo, strážníci oznámili událost na přestupkový odbor úřadu městské části, který rozhodne ve správním řízení o sankci.

Tři zloději. Na linku 156 bylo dopoledne 9. března oznámeno, že v Boháčově ulici tři mladíci vykrádají vozidlo a posléze odjíždí bílou Škodou Favorit po ulici Mírového hnutí. Strážníci vůz zlodějů dostihli na křižovatce ulic U Přehrady a Mírového hnutí, kde všechny tři omezili na osobní svobodě a po té předali k dalšímu šetření na Policii ČR.

Hledaná kradla. Večer 10. března strážníci městské policie řešili v nákupním centru Chodov drobnou krádež. Následnou lustrací zjistili, že po zadržené ženě je vyhlášeno celostátní pátrání. Proto ženu předvedli k dalšímu šetření na Policii ČR.

Utekl z ústavu. V odpoledních hodinách 17. března na zastávce MHD U Modré školy si hlídka strážníků povšimla muže, který odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR. Následnou lustrací zjistila, že se opravdu jedná o mladíka, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání kvůli útěku z diagnostického ústavu. Proto strážníci mladíka předali na Policii ČR.

Zadrželi lupiče. Kriminální služba 18. března vyhlásila celostátní pátrání po pachateli trestného činu loupeže. Strážníci městské policie na Praze 11 již o dva dny později v časných ranních hodinách pachatele trestného činu spatřili na křižovatce Květnového vítězství a pro podezření ze spáchání trestného činu muže omezili na osobní svobodě a následně předali kriminální službě Policie ČR k dalšímu šetření.

Řídila opilá. Při běžné hlídkové činnosti pozdě v noci 20. března strážníci spatřili v ulici Na Jelenách vozidlo Renault Megane, které vyjelo několikrát mimo jízdní pruh a stylem jízdy ohrožovalo další účastníky silničního provozu. Proto strážníci vozidlo okamžitě zastavili a následně zjistili, že řidička řídí pod vlivem alkoholu. Strážníci ženě naměřili 2,4‰, proto na základě podezření ze spáchání trestného činu ženu omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření na Policii ČR.

Opilý řidič autobusu. V noci 20. března na Operační středisko městské policie volali holandští hosté hotelu Twin Opatov, že řidič, který je má odvézt zpátky domů, jeví známky podnapilosti. Po příjezdu na místo strážníci spatřili odjíždějící holandský autobus. Zastavili jej a následnou dechovou zkouškou u řidiče zjistili, že muž řídí autobus plný turistů s 2,3‰ alkoholu v krvi. Pro podezření ze spáchání trestného činu jej strážníci předali k dalšímu šetření na Policii ČR.

24.3.2009 12:56:33 | přečteno 1780x | Daniel Potocký

Navigace

 
load