ENDE

Obvodní ředitelství Městské policie Prahy 11

Vznik

Městská policie hl. m. Prahy působí na území hlavního města od 11.5.1992. Byla zřízena obecně závaznou vyhláškou hl. m. Prahy č. 5/1992, vydanou na základě zákonů ČNR č. 410/1992 Sb., o obcích a č. 553/1991 Sb., o obecní policii. Její činnost spočívá především v zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku v rámci působnosti města, tedy na teritoriu celého hl. m. Prahy.Každý z vás má právo obracet se na strážníka se žádostí o pomoc. Strážníci jsou povinni v rozsahu svých úkolů požadovanou pomoc poskytnout.

OŘ MP Praha 11 a, obrázek se otevře v novém okně

OŘ MP Praha 11 b, obrázek se otevře v novém okně

Od února roku 2010 Obvodní ředitelství městské policie na Praze 11 sídlí v jedné z nejmodernějších služeben v České republice, která vznikla za podpory Městské části Praha 11 a Magistrátu hlavního města Prahy.

Zaměření OŘ MP Praha 11

Petr Schejbal, obrázek se otevře v novém okněČinnost Obvodního ředitelství Městské policie na Praze 11 je zejména zaměřena na veřejný pořádek, pouliční kriminalitu a závažné přestupky v dopravě. Nemohu opomenout ani problematiku dopravy v klidu. Strážníci se v rámci udržování veřejného pořádku zaměřují na problematiku znečišťování veřejného prostranství, tj. černé skládky, vraky vozidel, psí exkrementy, žebrání, vandalismus a další negativní jevy. Na těchto úkolech úzce spolupracujeme s Úřadem městské části Praha 11 a Policií České republiky. Dalším hlavním problémem, na který se strážníci zaměřují, je konzumace a nalévání alkoholu mladistvým, kontroly závadových osob a řešení pouliční kriminality. Naším cílem je tyto negativní jevy co nejvíce eliminovat i za přispění moderní techniky a vybavení, kterými díky podpoře hlavního města Prahy a městské části Prahy 11 disponujeme, aby se občané a návštěvníci Jižního města cítili v naší městské části co nejbezpečněji, říká Obvodní ředitel městské policie Praha 11 Bc. Petr Schejbal, DiS.

29.10.2008 14:51:09 | přečteno 18047x | Bc. David Salát