Záměry na Jižním Městě

8) SKYLINE Chodovec

Stavební úpravy stávajícího objektu nazvaného „SKYLINE“ v ulici Čenětická č. p. 2413/1a (pozemek parc. č. 2332/298 k. ú. Chodov) a úpravy zpevněných i nezpevněných ploch v areálu objektu (pozemky parc. č. 2332/23, 2332/295 a 2332/297 k. ú. Chodov), při zachování stávajícího využití objektu (ubytování).

Investor PSN s. r. o., Seifertova 823/9, Praha 3  8) SKYLINE Chodovec, obrázek se otevře v novém okně
Generální projektant  Ing. Kristýna Kasíková
Záměr Záměrem investora je změna dokončené stavby ubytovacího zařízení č. p. 2413/1a v ulici Čenětická. Objekt „SKYLINE“ býval součástí areálu Top Hotel Praha a zahrnuje dva bloky s ubytovacími jednotkami (A1, A2) a přístavbu restaurace, která však není předmětem řešení. Změna dokončené stavby zahrnuje především umístění plynové kotelny, přístavbu zastřešení vstupu, umístění pochozí terasy na části střechy, rozdělení ubytovací jednotky na tři nové se samostatnými vstupy, dva nové vstupy do objektu a úpravu okolních zpevněných i nezpevněných ploch. Dále je navrženo nové napojení objektu na sítě technické infrastruktury (STL plynovodní přípojka, vodovodní přípojka a podzemní kabelová přípojka NN). Navržený celkový počet ubytovacích jednotek činí 227 (původně 225), přičemž ubytovacích jednotek o velikosti 1+kk je navrženo 140 (počet zůstává), ubytovacích jednotek o velikosti 2+kk je navrženo 87 (původně 84) a ubytovacích jednotek o velikosti 3+kk je navrženo 0 (původně 1). Celkový počet kancelářských jednotek zůstává stejný, tj. 12. Doprava v klidu je řešena na pozemcích investora v počtu 59 parkovacích stání (původně 53).
Informace  Městská část Praha 11 obdržela dne 14.03.2022 projektovou dokumentaci pro společné územní řízení a stavební povolení na uvedenou stavbu. K uvedenému záměru se městská část vyjádřila ikona souborudopisem místostarosty Ing. Martina Sedeke, radního pro územní rozvoj, ze dne 08.04.2022, kterým nesouhlasila s plynovou kotelnou a řešením dopravy v klidu.

30.6.2022 15:10:44 | přečteno 449x | Mgr. Petr Skyva

Pozvánka na pokračování 28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Prahy 11