Záměry na Jižním Městě

41) Park Háje - domov pro seniory

Záměr výstavby domova pro seniory v sousedství parku Křtinská.

Investor Domovy seniorů BeneVita, s. r. o., na Děkance 2109/1, 128 00 Praha 2   41) Park Háje-domov pro seniory, obrázek se otevře v novém okně
Generální projektant  ARCHITEKT Ondřej Tuček, Na Maninách 1525/32a, 170 00 Praha 7
Záměr

Na pozemku parc. č. 790/2 v k. ú. Háje je navržena stavba nazvaná „PARK HÁJE domov pro seniory“(dále jen DOMOV). DOMOV má zajišťovat registrované sociální služby v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb. Zákon o sociálních službách. Z poskytovaných služeb se má především jednat o služby domova seniorů, domova se zvláštním režimem, odlehčovací službu a terénní pečovatelskou službu. Výše uvedený pozemek se nachází vedle ZUŠ Křtinská, v sousedství nedávno revitalizovaného parku Křtinská, poblíž ulice K Milíčovu.

Navržený objekt DOMOVA je tvořen dvěma pavilony čtvercového a obdélníkového tvaru s výškou 3 a 4 nadzemní podlaží se společným podzemním podlažím. Pavilony spojuje komunikační krček. Ploché střechy jsou navrženy jako pobytové s vegetačními prvky. Celkem je v objektu navrženo 72 pokojů pro 100 – 140 osob. V objektu je dále navrženo zázemí pro jeho obyvatele a pro provoz. Pro potřeby dopravy v klidu je v 1. podzemním podlaží objektu navrženo 31 parkovacích stání. Dopravní napojení objektu bude z jižní strany prodloužením ulice K Milíčovu, podél komunikace budou umístěna parkovací stání pro veřejnost.

Informace  MČ Praha 11 obdržela dne 11.03.2020 žádost o vyjádření ke studii proveditelnosti (výňatek ke stažení ikona souboruZDE).  Následně bylo zahájeno interní projednávání studie. Dne 15.05.2020 vzal žadatel svoji žádost zpět z důvodu přepracování studie.  MČ Praha 11 obdržela dne 22.07.2020 žádost o vyjádření k přepracované studii proveditelnosti. Výňatek ze studie ke stažení ikona souboruZDE.  Záměr byl veřejně prezentován ve dnech od 24.05. do 28.05.2021 na pochozí zóně Háje. MČ Praha 11 obdržela dne 02.06.2021 žádost o vyjádření k architektonické studii. Výňatek ze studie je ke stažení ikona souboruZDE.

9.4.2020 12:35:46 - aktualizováno 10.6.2021 9:59:00 | přečteno 2079x | Mgr. Petr Skyva

SILVESTROVSKÁ ZÁBAVA pro seniory - ZRUŠENO
Sobotní výtvarná dílna
Výbor pro územní rozvoj a životního prostředí