Záměry na Jižním Městě

18) Nástavba objektu č. p. 1743 - Domov pro seniory s pečovatelskými službami

Nástavba bývalé kotelny na adrese Květnového vítězství č. p. 1743

Investor Pavel Dobrovský – BETA s.r.o., se sídlem Květnového vítězství 332/31, 149 00 Praha 4 – Chodov  Nástavba objektu č.p. 1743 - DPS, obrázek se otevře v novém okně
Generální projektant  Ing. Lukáš Janoušek, Ing. Kateřina Kalapírová
Záměr

Předmětem projektové dokumentace je přestavba resp. nástavba bývalé kotelny na adrese Květnového vítězství č. p. 1743, na pozemku parc. č. 3180 v k. ú. Chodov na Domov pro seniory s pečovatelskými službami. Stávající 2 NP kotelny budou v rámci interiéru přestavěna a nad nimi je navržena osmipodlažní nástavba. V 1. NP je navrženo 7 parkovacích stání, hlavní vstup do objektu, recepce a výměníková stanice spol. Pražská teplárenská a. s., která má samostatný vstup. Ve 2. NP je navrženo personální zázemí domova pro seniory, ordinace lékaře, čítárna, společenské sály, sociální zařízení a služby. Ve 3. - 8. NP je umístěno ubytování pro seniory, vždy 5 jednotek na jednom podlaží. Jednotky jsou velikosti 1+kk a 2+kk. V 9. NP jsou umístěny 3 ubytovací jednotky a v 10. NP jsou 2 ubytovací jednotky. Celkem je v objektu navrženo 35 ubytovacích jednotek. Napojení na inženýrské sítě je stávající. Objekt bude připojen na stávající komunikační síť stávajícím sjezdem z ulice Türkova. Objekt je navržen jako bezbariérový a bude mít evakuační výtah.

Informace  Dne 17.12.2018 oznámil Odbor výstavby ÚMČ Praha 11 (OV) zahájení územního řízení. Dne 02.05.2019 vydal OV rozhodnutí o umístění stavby. Dne 12.01.2021 oznámil OV zahájení řízení o změně územního rozhodnutí. Změna se týká úpravy dispozic a teras v 9. a 10. NP. Dne 07.05.2021 zveřejnil OV rozhodnutí o změně územního rozhodnutí. Dne 08.07.2021 zveřejnil OV oznámení o zahájení společného řízení o prodloužení platnosti územního rozhodnutí a o změně územního rozhodnutí. Změna se týká úpravy počtu parkovacích stání ze 7 na 6. Dne 15.09.2021 zveřejnil OV rozhodnutí – změnu rozhodnutí o umístění stavby a prodloužení platnosti územního rozhodnutí.

Dne 27.10.2021 zveřejnil OV oznámení o zahájení  řízení o změně územního rozhodnutí. Předmětem změny územního rozhodnutí je změna nadmořské výšky úrovně podlahy 1. nadzemního podlaží stavby a s tím spojená změna nadmořské výšky atiky. Změna byla vyvolána provedeným geodetickým zaměřením prostoru okolo stávajícího objektu situovaného na parc. č. 3180 v k. ú. Chodov.

Dne 16.12.2021 zveřejnil OV rozhodnutí – změnu rozhodnutí o umístění stavby.
Dne 07.03.2022 zveřejnil OV oznámení o zahájení stavebního řízení. Dne 27.04.2022 zveřejnil OV rozhodnutí – stavební povolení.

14.1.2019 8:57:05 - aktualizováno 11.5.2022 13:34:17 | přečteno 1658x | Mgr. Petr Skyva

Kino klub Zahrada – Myši patří do nebe
Umění je abstrakce
Komentovaná prohlídka výstavy Umění je abstrakce