Strategické a územní plánování

Sociodemografická studie a její mapová interpretace

Předmětem zpracování tohoto dokumentu je „Sociodemografická studie a její mapová interpretace“ zpracovávaná pro území správního obvodu Prahy 11.

Hlavním cílem studie je vypracování komplexní sociodemografické analýzy na vymezeném území . Studie se skládá ze sedmi hlavních částí:

1. První část poskytuje úvod do studie a představuje základní metodiku zpracování.
  2. Druhá část se zabývá strukturací území, jejíž cílem je zejména popis a pochopení jednotlivých městských částí správního obvodu Praha 11 a mikroregionů na území městské části Prahy 11.
  3. Třetí část se zabývá sociálně demografickou analýzou s důrazem na demografické charakteristiky správního obvodu a jeho částí (MČ a mikroregionů). Cílem je identifikace věkové, vzdělanostní a národnostní struktury obyvatel území. Je zpracována prognóza vývoje počtu obyvatel na území dle stanovených předpokladů. Tato část studie obsahuje i ekonomickou analýzu území, jejíž cílem je pochopení ekonomických charakteristik obyvatel, jejich příjmů, ekonomické aktivity a složení domácností.
  4. Čtvrtá část se zabývá analýzou bytového fondu s důrazem na analýzu aktuálního stavu bytového fondu, jeho rozdělení dle velikosti a počtu členů v domácnosti.
  5. Pátá část se zabývá mobilitou obyvatel na základě dat mobilních operátorů, dle nichž lze s vysokou přesností popsat vzorce chování obyvatel, dojíždějících a návštěvníků vymezeného území.
  6. Šestá část obsahuje hlavní závěry z kvalitativního šetření mezi obyvateli správního obvodu Praha 11.
  7. Sedmá část poskytuje shrnutí a závěrečná doporučení.

2.12.2021 8:55:09 | přečteno 694x | Mgr. Petr Skyva

Pozvánka na pokračování 28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Prahy 11