Dotace na kurzy českého jazyka pro studenty a pedagogické pracovníky z Ukrajiny

MŠMT vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotace pro veřejné vysoké školy za účelem podpory výuky českého jazyka pro ukrajinské občany s takzvaným vízem strpění nebo kterým byla v České republice udělena dočasná ochrana, a to ukrajinské studenty, kteří plánují studovat nebo už studují na českých vysokých školách, a na ukrajinské pedagogické pracovníky, kteří se zapojí do českého vzdělávacího systému.

Finanční prostředky veřejným vysokým školám budou poskytnuty ex-post prostřednictvím MŠMT z Fondu bilaterálních vztahů Fondů EHP a Norska. Oprávněným žadatelem pro realizaci aktivit v rámci této výzvy mohou být pouze veřejné vysoké školy, v případě kurzů pro pedagogické pracovníky pouze ty veřejné vysoké školy, které uskutečňují akreditovaný studijní program v oblasti pedagogických věd zaměřený na přípravu učitelů.

Minimální počet hodin výuky pro obě cílové skupiny je 100 vyučovacích hodin. Aktivity budou následně financovány prostřednictvím jednotkového nákladu nadefinovaného jako skupina 5-15 účastníků, jehož maximální hodnota je stanovena na 185 340 Kč. Období, ve kterém lze realizovat aktivity způsobilé k financování, je 1. 7. – 31. 10. 2022. Celková alokace výzvy dosahuje k 17 milionům Kč, přičemž v případě vysokého zájmu bude navrženo její navýšení.

Žádosti o dotaci je možné podávat od 1. 9. 2022 do 11. 11. 2022 včetně.

Text uvedené výzvy, včetně příloh, naleznete na webových stránkách MŠMT.

3.8.2022 14:40:35 | přečteno 234x | Bc. Lenka Doležalová

Pozvánka na pokračování 28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Prahy 11