Domy s pečovatelskou službou v ulici Blatenská a Šalounova

Domy s pečovatelskou službou jsou domy zvláštního určení v majetku městské části Praha 11, které slouží přednostně k bydlení občanů s trvalým bydlištěm na území Prahy 11, seniorům a zdravotně postiženým, kteří potřebují pomoc pečovatelské služby. O údržbu domu se stará a veškeré opravy zajišťuje správní firma Jihoměstská majetková a.s. Úkony pečovatelské služby si obyvatel DPS objednává ve Smlouvě o poskytnutí pečovatelské služby, kterou uzavírá s koordinátorkou poskytovatele Jihoměstská sociální a.s. Každá žádost o umístění v DPS je doplněna sociálním šetřením a individuálně posouzena pracovní skupinou pro byty zvláštního určení, v níž zasedá 8 odborníků. O přijetí do DPS s konečnou platností rozhoduje na svém jednání Rada MČ Praha 11. V DPS si obyvatelé zařizují své byty vlastním nábytkem a zařizovacími předměty. Pečovatelské služby v DPS se poskytují denně od 7:00 - 19:00 hodin, včetně sobot, nedělí a svátků.

Salounova 1, obrázek se otevře v novém okně

DPS v ulici Šalounova čp. 2025 a Blatenská čp. 2146 jsou určeny pro:

• seniory jednotlivce starší 65 let

• manželské páry /druh, družka/

• DPS Blatenská 2146
    108 bytových jednotek, z toho 103 garsoniér, 3 dvougarsoniéry a 2 byty 2+1
  • DPS Šalounova 2025
    99 bytových jednotek, z toho 31 garsoniér a 68 dvougarsoniér
  • Nájemné od 25.11.2019 činí 75 Kč/m2

Žádost o umístění do DPS

Žádost o bydlení včetně dalších informací obdržíte u Mgr. Anny Veselé, referentky agendy bytů v DPS, odbor sociálních věcí a zdravotnictví, Roztylská 1/1860, Praha 11-Chodov, telefon 267 902 154, email: veselaa@praha11.cz.
    Žádost je ke stažení také na webu Prahy 11 v sekci Tiskopisy/Odbor sociálních věcí a zdravotnictví - přihláška nájem bytu v domě zvláštního určení, tj. bytu v DPS. https://www.praha11.cz/cs/potrebuji-si-zaridit/dokumenty-tiskopisy.html

Kritérium pro výběr

• Osoba, která dosáhla věku 65 let a více nebo osamělá osoba, která byla uznána plně invalidní, v obou případech je zajištěna dávkami důchodového zabezpečení (starobní, vdovský, vdovecký, invalidní důchod) nebo jinými stálými příjmy a jejíž zdravotní stav vyžaduje a potřebuje pečovatelské služby, ale umožňuje vést poměrně samostatný život (tzn., že nevyžaduje komplexní ústavní sociální nebo zdravotní péči typu domova seniorů, léčebny pro dlouhodobě nemocné).

Uchazeč o nájem bytu je fyzická osoba, splňující tyto požadavky:

• trvalý pobyt na území městské části Praha 11 nebo hl. m. Prahy minimálně 1 rok,

• věk 65 let a více nebo plná invalidita osamělého občana,

• je dostatečně mobilní a soběstačný v základních životních úkonech,

• u dvojice (manželský pár, sourozenci, dvojice jiných příbuzných) zdravotní stav alespoň jednoho ze společných žadatelů,

• musí osobně předložit žádost na stanoveném tiskopise vyplněnou ve všech bodech pověřenému pracovníkovi OSVZ. Pověřený pracovník OSVZ provede kontrolu úplnosti žádosti, případně nechá žádost doplnit. Uchazeč na místě žádost podepíše
      a pověřený pracovník OSVZ zabezpečí evidenci této žádosti v podatelně ÚMČ a její uložení na OSVZ,

• podepsaný souhlas s vyžádáním dalších dokladů, vztahujících se k prošetření žádosti
      a s provedením sociálního šetření v místě současného bydliště.

K žádosti budou dále přiloženy níže uvedené další dokumenty:

•   zpráva ošetřujícího lékaře s popsáním zdravotního stavu jak fyzického, tak psychického, a to ne starší než 3 měsíce,
    • stanovisko odborného lékaře v případě psychického postižení,

• potvrzení o výši důchodu či jiného příjmu,

• výpis z evidenčního listu z bytu dosud uchazečem užívaného – ne starší než 3 měsíce,

• pokud je uchazeč nájemcem bytu, doklad o jeho platební kázni (za nájemné a služby) za dobu posledních 5 let (vydá správce domu, bytu),

• podle potřeby další dokumenty,

a s provedením sociálního šetření v místě současného bydliště a trvalého pobytu.

23.7.2015 13:57:48 - aktualizováno 2.12.2020 14:32:58 | přečteno 17754x | Bc. Věra Urbanová, DiS.

Kino klub Zahrada – Myši patří do nebe
    Umění je abstrakce
    Komentovaná prohlídka výstavy Umění je abstrakce
    Pavel Šporcl – Paganiniana