"Čtu česky lépe, než moji rodiče" aneb zdařilá akce v knihovně

Ve čtvrtek 14. října se v pobočce Městské knihovny na Opatově uskutečnila zdařilá akce, na které se sešly děti původem z majority i cizích zemí a společně četly svým rodičům z knih.

Čtu česky lépe, než moji rodiče – o tom nás přesvědčily děti-cizinci ze Základní školy Ke Kateřinkám. Ve čtvrtek 14. října se v pobočce Městské knihovny na Opatově společně sešly s dětmi z místního čtenářského klubu, aby si vzájemně přečetly ukázky ze svých oblíbených knih. Děti původem z Vietnamu, Ukrajiny, Albánie, Moldávie, Velké Británie či Afriky si ve čtení nezadaly s českými. Bylo to opravdu moc fajn odpoledne a už se těšíme na další!

Akci zorganizovala obecně prospěšná společnost Kulturní Jižní Město, resp. jedno z jejích středisek – Místní knihovna Chodov a podpořilo ji Ministerstvo vnitra v rámci programu Integrace cizinců na lokální úrovni.

Děkujeme dětskému oddělení MK Opatov za poskytnutí zázemí, na příkladu této zdařilé akce se potvrzuje, že spolupráce mezi jednotlivými aktéry integrace má svůj velký smysl.

Praha 11 logo152219 mkp logo jpgLogo MVČR

img 4  img 11