Pobočka Opatov Městské knihovny v Praze

Knihovna Opatov je největší pobočkou Městské knihovny v Praze (MKP). Otevřena byla v roce 1983, v r. 2000 - 2001 se uskutečnila rozsáhlá rekonstrukce spojená s automatizací knihovnických agend a knihovna byla znovu uvedena do provozu dne 25. 2. 2002.

Městská knihovna v Praze
Pobočka Opatov

Adresa: Opatovská 1754, Praha 11, 149 00
Telefon: 770 130 258
E-mail: knihovna@mlp.cz
WWW stránky: http://www.mlp.cz

Jak se k ní dostanete

Knihovna má samostatný bezbariérový vchod. Dopravní spojení: metro linka „C“, stanice Opatov nebo Háje; odtud autobusem číslo 136 a 213 na stanici Metodějova.

Běžná otevírací doba

Pondělí: 13:00 - 19:00
Úterý: 9:00 - 19:00
Středa: 9:00 - 19:00
Čtvrtek:  9:00 - 19:00
Pátek: 9:00 - 19:00
Sobota: 9:00 - 15:00
Neděle: zavřeno

V letních měsících provozní doba upravena: info na webových stránkách městské knihovny  https://www.mlp.cz/cz/pobocky/opatov/ nebo na tel. čísle 770 130 258

Služby knihovny

Hlavní službou je půjčování knih, časopisů, map, zvukových nosičů (CD a kazet) a materiálů z fondu artotéky https://www.mlp.cz/cz/o-knihovne/sluzby/specializovana-oddeleni/artoteka/ (obrazy a grafiky) pro všechny věkové skupiny. Vybírat můžete z nabídky cca 140.000 svazků knih, které tvoří fond knihovny. Zastoupeny jsou v něm jak knihy beletristické, tak populárně-naučná literatura nebo leporela pro nejmenší. Knihovna odebírá 59 titulů časopisů pro všechny věkové skupiny ( Květy, Týden, PC Magazíne, Reflex, Level mini, Lidé a země, Čtyřlístek, Host, Cinema…) a celostátní deníky (Lidové noviny, Mladá fronta Dnes).

Tituly jsou uloženy v elektronickém katalogu Koniáš. Čtenáři s platnou legitimací mají zdarma přístup na internet a mohou užívat elektronické databáze. Například Pro Quest, COTO.JE nebo The Oxford Reference Online Premium. Ve vstupní hale je každý měsíc přístupná nová výstava.

Velký důraz je kladen na práci s dětmi. Každý měsíc je pro ně připravena nová soutěž a tvořivé odpoledne. Školám knihovna nabízí výběr besed na http://www.mlp.cz/detibes.htm na různá témata.

Knihovna Opatov je jedna ze dvou poboček Městské knihovny v Praze na území Prahy 11. Svoji činnost zahájila 1. ledna 1983 v Kulturním domě Opatov. Jak se postupně měnily nároky čtenářů a velikost fondu knihovny, přestal prostor na konci 90. let potřebám knihovny vyhovovat. Ve spolupráci s Úřadem městské části Praha 11, který je vlastníkem objektu, bylo rozhodnuto o rekonstrukci, rozšíření a automatizaci knihovny.

Zrekonstruovaná knihovna začala čtenářům sloužit v únoru 2002. Autorem architektonického návrhu vybavení knihovny je ateliér Atrea.

5.12.2005 11:24:56 - aktualizováno 5.8.2020 16:56:09 | přečteno 43862x | Charlie Root

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11
Výbor pro dopravu ZMČ Praha 11