Zlepšení průjezdnosti složek IZS v ulici Petýrkova

Městská část Praha 11 se v roce 2019 připojila k projektu „3 metry k životu“. Cílem této kampaně je upozornit na špatnou průjezdnost složek IZS v sídlištních aglomeracích. Ke zlepšení průjezdnosti, konkrétně v ulici Petýrkova, nyní nově slouží plastové zábrany, tzv. balisety.

rojekt „3 metry k životu“ vznikl v roce 2016 u HZS Středočeského kraje s cílem upozornit obyvatele v hustě zastavěných a obydlených lokalitách na rizika plynoucí z nedodržování legislativy při parkování vozidel. Kromě informování řidičů o potřebě parkovat pouze na legálních místech přistoupila městská část Praha 11 také ke konkrétním úpravám komunikací. K takové úpravě došlo v ulici Petýrkova, kam byly nainstalovány tzv. balisety (zelenobílé sloupky), které zajišťují lepší průjezdnost složek IZS tím, že zamezí parkování vozidel. Jak fotografie ukazují, díky balisetům je umožněn plynulý průjezd hasičské techniky, která se tak bez prodlení může dostat tam, kde je potřeba zásahu její posádky.

Dobrou zprávou je, že ulice, které jsou podobně vystavěny jako ulice Petýrkova, čekají podobné úpravy. V současné době také probíhá digitální pasport nástupních ploch na Jižním Městě.

Prosíme všechny řidiče, aby při parkování mysleli na situaci, kdy bude muset ulicí projet například hasičský vůz či sanitka. Protože „Když jde o život, přeparkovat nestihnete!“Petýrkova_balisety

3 Petýrkova balisety

 

5 Petýrkova balisety

 

4 Petýrkova balisety

 

1 Petýrkova balisety

 

2 Petýrkova balisety

 
 
Vytvořeno 3.11.2021 12:24:34 | přečteno 707x | Bc. Petra Víznerová
load