Průjezdnost vozidel Integrovaného záchranného systému komunikacemi Jižního Města

Požáry, nebo výjezdy k lidem potřebující lékařskou pomoc, prověřují integrovaný záchranný systém a jeho připravenost na krajní situace, ale také průjezdnost komunikací pro velké vozy hasičů a sanitky zdravotnické služby na Jižním Městě.

 

Rychlost jejich příjezdu na místo, kde na pomoc záchranářů často čekají i lidé v bezprostředním ohrožení života, je jednou z nejdůležitějších podmínek úspěšného zásahu.

Jižní Město má koncepci průjezdnosti  a opakovaně ji prověřuje v ulicích městské části. Nejčastěji v době, kdy jsou plné parkujících vozidel. Ta často stojí i na žlutých pruzích, které parkování zakazují. Hasiči nebo záchranáři mohou kvůli bezohledným motoristům přijet k ohni nebo k infarktu příliš pozdě. A to i k požárům, nehodám nebo srdečním příhodám motoristů samých nebo jejich blízkých.

Akce na průjezdnost vytypovaných ulic na Jižním Městě se zúčastnili výjezdová posádka hasičů, zástupci Městské policie OŘ Praha 11 a pracovníci ÚMČ Praha 11.

Na základě vzájemné domluvy zástupců MČ Praha 11 s hasiči byla stanovena tato trasa: ul. Zdiměřická, Ocelíkova, Horčičkova, Kosmická, Křejpského, Hekrova (slepý konec za parkovištěm).

Na těchto ulicích bylo místním šetřením zjištěno následující:

1. Ulice Zdiměřická – neprůjezdnost HZS celou ulicí, vozidlo zůstalo stát za odbočením

2. Ulice Ocelíkova – průjezdnost omezená, velký problém stání vozidel nedovoleně v křižovatce, kde nemají co dělat

3. Ulice Kosmická, Anny Drabíkové – průjezdnost vcelku dobrá – pokud řidiči budou dodržovat platné dopravní značení a bude pravidelně realizována vymahatelnost porušení dopravního značení, tak hasiči projedou.

4. Ulice Křejpského – v současné době částečně průjezdná, problém je v rameni, které se napojuje na komunikaci Nad Opatovem – špatná průjezdnost

5. Ulice Hekrova – slepý konec – neprůjezdnost s ohledem na zaparkovaná vozidla

Závěrem lze konstatovat, že projížďky s IZS budou i nadále pokračovat, neboť prioritou je zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na území JM.

https://www.youtube.com/embed/mbM7B-TT9MQ?feature=player_detailpage 

https://www.youtube.com/watch?v=K_onKjKxoW0

 Zdroj:

 VIDEOPROJEKT OČMU - HZS Středočeského kraje

 https://www.youtube.com/channel/UCwO71nTtXILvHQ1GTI6qLmQ

 http://www.hzscr.cz/clanek/o-c-m-u.aspxprůjezdnost IZS

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 
 
Vytvořeno 24.3.2016 10:08:52 | přečteno 2781x | Bc. Petra Víznerová
load