Prevence

Strážníci budou opět dohlížet na pražské hřbitovy

Blíží se den uctění památky všech zemřelých. V této době chodí velké množství lidí na hřbitovy zavzpomínat na ty, kteří už zde nejsou. Zvýšený ruch na hřbitovech ale bohužel vnímají lidé, kteří zde neváhají páchat majetkovou trestnou činnost. Stejně jako každý rok i letos budou na hřbitovech a v jejich okolí pražští strážníci. Do kontrol se zapojí jak strážníci okrskáři, pěší a motohlídky, tak psovodi a strážníci na koních. Zvýšenou kontrolu budou zajišťovat od čtvrtka 28. října do neděle 7. listopadu v denních i nočních hodinách. Protože není možné v těchto místech zajistit nepřetržitou přítomnost hlídek, rádi bychom apelovali na návštěvníky hřbitovů, obzvláště pak na seniory, aby nepodceňovali toto nebezpečí, byli ostražití a chovali se bezpečně.

Opakování je matkou moudrosti, proto připomínáme pár nejdůležitějších preventivních rad:

- Nikdy nechoďte na hřbitovy úplně sami.
- Nenavštěvujte hřbitovy krátce po otevření a krátce před uzavřením objektu.
- Nezůstávejte sami v odlehlých částech zejména rozsáhlejších hřbitovů.
- Nevzdalujte se od svých tašek a kabelek, ve kterých máte osobní věci, doklady, platební karty a hotovost.
- Buďte všímaví ke svému okolí.
- Pokud se na hřbitově děje něco podezřelého, okamžitě to nahlaste policii.
- V automobilech zaparkovaných před hřbitovem nenechávejte žádné cenné věci, kabelky, tašky apod.
- V těchto dnech buďte zvlášť obezřetní i v městských hromadných prostředcích při cestě na hřbitov. Dávejte si pozor na své věci.
- Pokud to není nezbytně nutné, při špatném počasí raději hřbitovy nenavštěvujte.
- Pro případ poškození či zničení náhrobku si pořiďte jeho fotodokumentaci.
- Pořiďte si celkový snímek náhrobku. Vyfotografujte každou jeho část zvlášť – sošky, okrasné kování apod., poznamenejte si jejich rozměry. Zadokumentujte zejména všechny rozlišující znaky těchto předmětů – značka autora, výrobce, vady materiálu apod. Fotografie pietní architektury s popisem uložte na spolehlivé místo pro případné použití.

V případě jakéhokoliv podezření či ohrožení kontaktujte bezplatné tísňové linky 156 či 158.

26.10.2021 10:11:24 | přečteno 312x | Bc. Petra Víznerová

Pozvánka na pokračování 28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Prahy 11