Podvodné SMS neadresované od IKEM!

V posledních dnech se opět objevují v telefonech našich starších spoluobčanů nevyžádané SMS, které se neoprávněně zaštiťují známou značkou na poli medicíny, kterou bezesporu IKEM je. Pod hlavičkou neexistujícího "centra" jsou pak senioři zváni na preventivní měření, které je pochopitelně jinde než v IKEM a teprve na místě zjišťují, že ani měření nebude, ale gelové kapsle si koupit mohou...

Rozesílání podvodných SMS nám potvrdila i mluvčí IKEM Markéta Šenkýřová s tím, že to trvá již více než měsíc a jen se různě mění intenzita zasílání zpráv. Samotný IKEM na svém webu již vydal upozorňující článek. K jeho obsahu nám pak mluvčí uvedla, že již není třeba stále IKEM kontaktovat, neboť na PČR již oznámení z podezření na spáchání trestného činu šlo. Článek jako obrázek-odkaz následuje a pod ním je pak i příklad podvodných SMS.

Buďte tedy opatrní a nenechte se nachytat!

A upozornit na tyto podvodné SMS můžete i vaše známé a sousedy.

Podvodné SMS neadresované od IKEM! 

Dovolujeme si upozornit, že je zneužíváno dobré jméno IKEM při rozesílání podvodných SMS s následujícím textem:

sms v telefonu

 Tato SMS není rozesílána Institutem klinické a experimentální medicíny, v IKEM neexistuje Centrum Prevence Zdraví. Prosíme nereagujte na ni, ani na osobní telefonáty. Zároveň bychom chtěli požádat o informaci o přijetí takovéto SMS na e-mail ikem@ikem.cz. Zároveň prosíme o informace: kdy Vám SMS dorazila, z jakého čísla, zda jste byl/a kontaktován/a osobně pro objednání a z jakého čísla.

 Děkujeme

IKEM


Vytvořeno 6.12.2022 9:02:46 | přečteno 430x | Bc. Petra Víznerová
load