Mobilní aplikace ECHO

Zapojte se do policejního pátrání a pomozte najít pohřešované děti.

Aplikace informuje veřejnost o dětech, které jsou v bezprostředním ohrožení života nebo zdraví (např. únos), nikoliv o všech pohřešovaných dětech. O tom, které pohřešované děti se objeví v aplikaci ECHO, rozhoduje výhradně Policie ČR. Aplikace má za cíl pomoci v těchto nejzávažnějších případech, kterých bývá cca 20 ročně.

Aplikace vznikla v úzké spolupráci s Policií ČR - je přímo napojena na policejní databázi pohřešovaných dětí v ohrožení. V okamžiku, kdy Policie vloží do databáze nový případ, obdrží všichni uživatelé notifikaci. První hodiny od zmizení jsou totiž zásadní a s každou další minutou šance na nalezení dítěte výrazně klesá. V aplikaci ECHO jsou k dispozici vždy aktuální informace. Uživatelé mohou jedním stisknutím zavolat Policii ČR a předat relevantní informace.

Policie ČR každoročně pátrá

po desítkách dětí, které jsou přímo ohroženy na zdraví nebo na životě.

První hodiny

od zmizení jsou klíčové a s každou další minutou šance na nalezení výrazně klesá.

Mobilní aplikace ECHO

zapojí do pátrání širokou veřejnost a tím zvýší šanci na včasné nalezení dětí v ohrožení.


Jak to funguje?

Aplikace ECHO je přímo propojena s policejní databází pohřešovaných dětí, které jsou v bezprostředním ohrožení života nebo zdraví. V okamžiku, kdy Policie vloží do databáze nový případ, obdržíte notifikaci a v aplikaci najdete fotku a další údaje o pohřešovaném dítěti. Můžete se tak ihned zapojit do pátrání – pokud budete mít o dítěti jakékoliv informace, můžete jedním kliknutím zavolat Policii ČR. Děkujeme, že pomáháte s námi.

http://youtu.be/1wyKnq9_XJs?list=PL4Oh_tZV5kENb4npp383rS9-eppKN9UYe

 
Zapojte se také. Stáhněte si i Vy aplikaci ECHO a dívejte se kolem sebe.

Oficiálními partnery Aplikace ECHO, z.s. jsou: Policie ČR, Ministerstvo vnitra ČR a Nadace Vodafone.


Echo

aplikace ECHO 2

 

aplikace ECHO

 

ECHO

 
 
Vytvořeno 10.11.2021 8:58:52 | přečteno 610x | Bc. Petra Víznerová
load