Dar MČ Praha 11 policistům Pohotovostní motorizované jednotky

Starostka MČ Praha 11 PhDr. Šárka Zdeňková (Hnutí pro Prahu 11) měla hned z kraje roku možnost společně s radním Jiřím Dohnalem (Piráti) za doprovodu vedoucího Oddělení krizového řízení Mgr et Mgr. Pavlem Krčílkem, DiS. předat dar určený policistům Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ).

K předání došlo ve středu 22. 2. 2023 v Praze - Ďáblicích přímo na základně tohoto jediného útvaru PČR svého druhu v České republice. Nešlo o první věcný dar, neboť již v předešlých letech zakoupila a darovala MČ Praha 11 policistům PMJ např. taktická sluchátka pro aktivní regulaci hluku či zdravotnické batohy – tedy materiál a vybavení určené do přímého výkonu hlídkové služby a zejména pomoc na místech zásahu či mimořádných událostí.

Nyní se vybavení policistů rozrostlo o sadu 10 ks LED puků a 2 speciálních sad na násilné otevírání dveří.

Výstražné a signalizační LED puky nabízí 6 režimů blikání ve 3 různých barvách s viditelností až do 1 km do všech směrů a poslouží policistům zejména v dopravě pro zajištění nejen jejich vlastní bezpečnosti. Silné magnety umožňují navíc uchycení na jakýkoliv magnetický povrch karoserie vozidla. LED puky zabezpečující maximální viditelnost především za zhoršených meteorologických podmínek (mlha, déšť, sníh) nebo v nočních hodinách a jsou určeny pro rychlejší orientaci.

Speciální mobilní univerzální sada pro násilné vstupy do objektů představuje ve své podstatě velmi účinnou sadu pro otevírání a pro rychlou a efektivní práci s překážkami, které je na cestě potkají. Celá souprava obsahuje multifunkční kladivo, páčidlo a transportní pouzdro. Celý set, je navíc obohacen o pákové kleště, které velmi rychle zprůchodní jakoukoliv cestu a poradí si velmi lehce jak se zámkem, tak např. řetězem bránícím v hladkém postupu. Všechny výše popsané „chirurgické“ nástroje policistů jsou uzpůsobeny pro překonávání standardních i bezpečnostních dveří, skleněných tabulí i bezpečnostního skla a řadu dalších překážek, kteří musí policisté při vstupu překonat.

Veškeré výše uvedené vybavení vhodně doplňuje velmi specifickou, ale o to více účinnou sbírku výbavy a výstroje, která policisty PMJ dennodenně 365 dní v roce doprovází při jejich nelehké práci. Není totiž výjimkou, že můžete policisty PMJ potkat nejen v ulicích Jižního Města či přímo v první linii při řešení mimořádných situací. Právě oni jsou první na místě, kteří se musí jednak rychle zorientovat, tak zajistit a zabezpečit situaci a organizaci celého místa zásahu.

Stejně jako minulé roky, neobešel se tak ani rok 2022 bez účasti a pomoci policistů z PMJ při řadě mimořádných událostí od pátrání po ztracených či pohřešovaných osobách, zajištění nebezpečných osob, nálezu munice, řešení dopravních nehod a řady dalších událostí nevyjímaje požáry bytů včetně rozsáhlého a velmi komplikovaného požáru bytového domu v ulici Divišovská.

Věcný dar převzali, stejně jako v předešlých letech, v síni tradic PMJ od vedení městské části zástupci vedení PMJ za doprovodu a dohledu ředitele Krajského ředitelství Policie hlavního města plk. Mgr. Petra Matějčka. Paní starostka využila setkání s panem ředitelem k diskuzi nad nejpalčivějšími bezpečnostními otázkami, které občany Prahy 11 trápí. Vzájemný vztah a podpora mezi MČ Praha 11 a KŘ PČR hl. m. Prahy funguje na té nejlepší úrovni a obě strany dělají maximum pro bezpečnost občanů i návštěvníků Jižního Města. MČ Praha 11 nepodporuje věcně či finančně jen PMJ, ale také ostatní složky IZS působící na území MČ Praha 11.

Jsme velmi rádi, že můžeme opět pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba a těm, kteří ve dne v noci pomáhají nám.

dar pro PMJ

Předání daru

 

Předání daru

 

Předání daru

 

Předání daru

 

Předání daru

 

Předání daru

 

Předání daru

 

Předání daru

 
 
Vytvořeno 24.2.2023 11:40:05 | přečteno 422x | Bc. Petra Víznerová
load