Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Policie stíhala mladého řidiče, který odmítal zastavit, padly i varovné výstřely

Varovné výstřely padly v sobotu večer při honičce na Praze 4. Posádku auta se následně podařilo dopadnout, policisté zjistili, že 20letý řidič nemá řidičský průkaz.

Pražští policisté byli v sobotu večer voláni do Bajkonurské ulice v Praze 11, kde se okolo vozidla měli pohybovat lidé pod vlivem alkoholu.

Policisté při příjezdu na místa zaznamenali odjezd osobního automobilu Fiat, který odpovídal popisu. Policisté se proto vozidlo rozhodli zastavit a řidiče podrobit silniční kontrole.

Řidič však nedbal výzev k zastavení a začal před policisty ujíždět.V ulici Květnového vítězství, poblíž tamní hasičské stanice, vyjel řidič ze silnice a havaroval. Oba muži z auta se dali okamžitě na útěk.

Policisté varovně vystřelili do vzduchu. Spolujezdce z vozidla zadrželi na místě díky svědkovi, který muže na útěku zadržel. Po řidiči pátrali několik desítek minut v okolí. Také jeho se ale nakonec podařilo policistům dopadnout.

Testy na alkohol i na drogy proběhly u dvacetiletého mladíka s negativním výsledkem. Důvodem jeho ujíždění pak byl pravděpodobně fakt, že nevlastní řidičské oprávnění. Jeho přestupek proto bude řešit správní orgán. Nikdo nebyl během pronásledování zraněn.

Na místo nehody byli přivoláni hasiči, kteří to tentokrát opravdu neměli daleko. Prakticky jen vyjeli ze vrat své stanice. Ti provedli protipožární opatření a zajistili místo nehody. Havarované auto odvezla odtahová služba.

nehoda Fiat

nehoda 2