Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Kriminalisté z Prahy IV zadrželi osm podezřelých ze dvou loupeží, krádeže a vydírání

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu z třetího oddělení objasnili od začátku května dvě loupeže, krádež a jeden případ vydírání.

Všechny tyto případy se staly od začátku května do jeho poloviny v Praze 4. Do současné doby kriminalisté velmi rychle ztotožnili celkově osm podezřelých osob ze spáchání těchto násilných trestných činů.

První z případů se stal 6. května v odpoledních hodinách v obchodě se zdravou výživou v Praze 4, kde podezřelý vstoupil do prodejny a namířil si to přímo k prodejnímu pultu. Vzápětí požadoval od prodavače veškeré bankovky i mince. Podezřelý si z obchodu odnesl finanční hotovost ve výši několika desítek tisíc korun. Při útěku ho poznala policejní hlídla díky popisu, který jim sdělil prodavač. Policisté podezřelého omezili na osobní svobodě a převezli ho na policejní služebnu. Pětadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu krádež.

Druhý z případů se stal v pondělí 9. května ve večerních hodinách před lékárnou u obchodního centra na Chodově, kde k poškozenému přistoupili dva muži a požadovali od něj peníze pod pohrůžkou fyzického násilí. Vzápětí jeden z nich uchopil poškozeného, aby se nemohl bránit a druhý mu vyndal z kapsy jeho mobilní telefon. Protože byl telefon uzamčený, agresoři požadovali jeho odemčení. Napadený muž měl strach, tak nakonec spolupracoval a udělal, co po něm chtěli. Kriminalisté vyhodnotili veškeré stopy zajištěné na místě činu a jeden z kriminalistů na základě své místní znalosti určil identitu podezřelého. Po následném výslechu byli oba muži ztotožněni a posléze obviněni ze spáchání trestného činu loupež a výtržnictví, za což jim v případě odsouzení hrozí až deset let za mřížemi.

V neposlední řadě kriminalisté objasnili případ, který se odehrál v polovině května v ranních hodinách nedaleko autobusové točny na Hájích. Trojice podezřelých vnikla do stanu a napadla kopanci i teleskopickým obuškem dva nocležníky a požadovala od nich vrácení finanční částky. Před útěkem podezřelí hodili do stanu rozžhavené uhlíky, které způsobili muži i ženě popáleniny a škodu na majetku. Protože napadená dvojice znala dva z útočníků, kriminalisté během krátké chvíle všechny ztotožnili. Trojice je v současné chvíli obviněna ze spáchání trestných činů vydírání a ublížení na zdraví a u všech byl zároveň podán podnět na jejich vzetí do vazby, který byl soudem akceptován. V případě odsouzení jim hrozí až osm let za mřížemi.

Policiepprap. Martina Špryslová, DiS.

Policie ČR

30.5.2022 12:15:59 | přečteno 847x | Bc. Petra Víznerová