Prevence

Strážníci budou opět u pražských hřbitovů

Zvýšený pohyb hlídek pražských strážníků v okolí vybraných hřbitovů  začne v sobotu 26. října a bude pokračovat až do neděle 3. listopadu. Vedle pěších hlídek strážníků a autohlídek budou místa v denní i noční době  kontrolovat také strážníci psovodi a jízdní hlídky. „Klademe velký důraz na prevenci, proto v tomto období, kdy na hřbitovy míří velké množství návštěvníků, posilujeme přítomnost strážníků v jejich okolí“, dodal náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček.

„Dušičky“ jsou dnem, kdy vzpomínáme na zesnulé. V tiché bázni a smutku zapalujeme na hrobech svíčky nebo pokládáme věnce. Bohužel se najdou „lidé“, kterým respekt a úcta k druhým nic neříká, a tak pravidelně dochází k nárůstu krádeží a vandalismu. V tomto období budou strážníci na vybraných hřbitovech a v jejich okolí zajišťovat zesílený dohled nad veřejným pořádkem, ochranou majetku a osob, ale také dopravní kázní. Pěší hlídky v prostorách hřbitovů doplní strážníci na koních. V nočních hodinách hlídky posílí služební psi. S ohledem na zvýšenou frekvenci vozidel, nastávají také problémy s parkovací kázní řidičů. I přes intenzivnější kontroly strážníků, jsou snadným cílem zlodějů právě občané. Buďte proto obezřetní v městských dopravních prostředcích, nenechávejte cenné předměty v automobilech, všímejte si více svého okolí. Na hřbitovy nechoďte sami, nevzdalujte se od svých tašek a kabelek a zvažte i návštěvu hřbitovů ve špatném počasí. Přestože strážníci budou dohlížet na vás i vaše věci, nemohou být všude.

30.10.2019 9:20:50 | přečteno 827x | Bc. Petra Víznerová

Pozvánka na pokračování 28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Prahy 11