Na obsah stránky

Jazyk:

Praha 11

Oficiální internetové stránky Městské části Praha 11
Zvětšit písmo:A A A
Výběr jazyka:
Vyhledávání

Navigace

Prevence

 
 

Marty is dead - odvrácená tvář internetu v českém seriálovém thrilleru

Kdo je Marty a co se mu vlastně stalo jsou bezpochyby první otázky, které si nutně položí kdokoliv, kdo si přečte název nového seriálu internetové televize MALL.TV. Hashtagový název seriálu napovídá, že v něm půjde především o internetové prostředí a jeho komunikační kanály. Hlavní hrdina Martin Biederman přezdívaný Marty na nich trávil značné množství času stejně jako i jeho vrstevníci. Teď už je to ale minulost. Je mrtvý, a jak se zdá, jeho soukromí plíživě manipulovali jeho facebookoví přátelé.„Jestli neuděláš, co ti říkám, pošlu to video všem.“ Výhrůžka, která není na sociálních sítích nijak neobvyklá. Doplatili na ni už mnozí teenageři, kteří zveřejnili choulostivá videa či fotky a chytili se do „sítě“ nehorázného vydírání.

Představitelem hlavní role Martyho je Jakub Nemčok, který má s filmovým prostředím letité zkušenosti z dabingu a také z účinkování především v televizních seriálech. Jeho rodiče si zahráli Petra Bučková a Jan Grundman. Ti před kamerou dokázali navodit atmosféru ztrápených rodičů, kteří dostali od života obrovskou facku, právě teď ničemu moc nerozumí, a tak se snaží hledat odpovědi na otázky spojené s jejich zesnulým synem. Pochopitelně v sobě nesou také zničující pocit viny a rodičovské nedostatečnosti kvůli své pracovní vytíženosti. Do hledání odpovědí přes synův facebookový profil se pustí otec Martina a pomalu se pokouší zorientovat v konverzacích a šokujících videích, které tam najde. Další role ztvárnili Jan Zadražil, mladí herci Sára Korbelová nebo Matěj Havelka a další.

Thrillerový seriál až strašidelně přesně popisuje kybersvět, ve kterém se pohybují děti a dospívající mládež. Ukazuje jeho odvrácenou tvář a děsí reáliemi, které nejsou bohužel ani trochu nadnesené. Nepříjemně z něj bude mrazit zejména rodiče podobně starých dětí, ale stejně tak nepochybuji o tom, že svůj účel splní i u dospívající mládeže. Postupné rozkrývání příběhu do té doby bezproblémového kluka, který navštěvoval závěrečný ročník základní školy přináší otázky ohledně křehkosti mladého člověka, jeho snadnou ovlivnitelnost způsobenou nedostatkem zkušeností a zároveň nutně přítomné touhy a zvídavosti ohledně sexuálního života nebo potřeby dokázat sobě i druhým, že hranice sebe sama se dají stále posouvat. #martyisdead tedy necílí jenom na dospívající mládež, ale také na jejich rodiče a pozornost směřovanou k vlastním potomkům.
Autorům se povedlo pracovat dobře s napětím příběhu a napsat scénář, který věrně pracuje s problematikou tak aktuálního tématu, jakým kyberšikana je.

Seriál se stal také nedávným vítězem 2. ročníku festivalu Serial Killer, kde získal ocenění jako nejlepší webový seriál střední a východní Evropy.
Osm epizod vzniklo v produkci společnosti Bionaut a na projektu se podílí také organizace Bezpečně na netu. 

https://www.mall.tv/martyisdead


10.12.2019 9:18:00 | přečteno 3901x | Bc. Petra Víznerová

Kalendář akcí >

Pozvánka na pokračování 28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Prahy 11
Příměstský tábor Hra
Příměstský tábor Říše snů
Letní kino Zahrada – Srdce na dlani
Příměstský tábor Hra
Příměstský tábor Říše snů
Letní kino Zahrada – Tři tygři ve filmu: Jackpot
Příměstský tábor Hra
Příměstský tábor Říše snů
Letní kino Zahrada – Vem si mě
Příměstský tábor Hra
Příměstský tábor Říše snů
Letní kino Zahrada – Kdyby radši hořelo
Příměstský tábor Hra
Příměstský tábor Říše snů
Letní kino Zahrada – Po čem muží touží 2
Letní kino Zahrada – Co jsme komu všichni udělali
Kontrolní výbor
Letní kino Zahrada – Vězeň svobody
Letní kino Zahrada – Muži na pokraji nervového zhroucení
 

Senior TAXI

Více

TV Expres

Více

Mobilní aplikace Praha 11 v mobilu

pohodlný přístup ke všem informací z webového portálu www.praha11.cz ve Vašem chytrém zařízení

Více

 

Důležité kontakty

Úřad městské části Praha 11
Ocelíkova 672/1
149 41 Praha 415

tel: 267 902 111

O-linka
800 104 300
obcanskalinka@praha11.cz

Úřední hodiny

Odbory: územního rozvoje, kancelář starosty, kancelář tajemníka, ekonomický, majetkoprávní, správy majetku

Aktuální úřední hodiny

Úřad MČ Praha 11 © 2003-2010  |  podatelna@praha11.cz  |  webmaster  |  prohlášení o přístupnostimapa webu  |  RSS | QSw| QSa
load