Léto je tady. Než půjdete k vodě, zkuste se chvilku zamyslet nad níže uvedenými radami. A proč? Protože tonutí dětí je bohužel velmi častou událostí, se kterou se setkáváme. A nejsou to milé příběhy.
Vzhledem k faktu, že v poslední době došlo na území Jižního Města k několika rozsáhlým požárům bytů, rádi bychom uvedli několik preventivních informací, jak požárům předcházet.
Každoročně je v České republice vykradeno více než 2000 rodinných domů a kolem 1500 bytů. Pachatelé využívají různé prostředky, jak překonat zabezpečení a bohužel čím dál častěji se setkáváme s tím, že sledují vaše sociální sítě a mají tak dokonalý přehled o tom, kdy je nemovitost prázdná.
Před pár měsíci docházelo k tomu, že z nejrůznějších stran docházelo ke zveřejňování videí, kdy strážníci zasahují proti nejrůznějším osobám ve spojitosti s proticovidovými opatřeními. Vždy se vytrhl kontext a ukázalo se jen to, co se chtělo ukázat. Již nikoho nezajímalo to, že dotyčná osoba nespolupracovala, nadávala, byla arogantní… Málokdo však ví, že práce městských policistek a policistů je velmi prospěšná a setkáme se s ní každý. Drtivá většina žen a mužů svou práci vykonávají s hrdostí a mají z ní radost!
Kdo řekne, že je něco dobře? Pojďme se nyní podívat na činy, které se dějí dnes a denně, avšak ty nyní ani snad nechceme vidět?!
Na situaci, kdy dojde k jakékoliv mimořádné události, je třeba být připraven. A proto je zde další článek z rubriky Co dělat, když… Tentokrát se zaměříme na požáry obydlí. Hasiči rozdělují v základu dva druhy požárů domů – nízké a výškové budovy – a rozhodně nelze říci, který požár je horší.
Nejrizikovější skupinou populace jsou bezesporu naše děti. V rámci celé České republiky dochází často k případům, kdy se děti stávají obětí trestné činnosti. Nebezpečí na ně číhá na každém kroku. Je proto nezbytné vštěpovat jim neustále zásady bezpečného chování, zejména při kontaktu s cizími lidmi. Policisté preventivně informační skupiny se proto i při svých preventivních besedách zaměřili na děti 1. stupně základních škol, kde se věnují této problematice. Neboť opakování je matka moudrosti, chtěli bychom i touto cestou vyzvat zejména rodiče, aby svým dětem připomněli několik nejdůležitějších zásad.
Dnes si připomínáme Mezinárodní den pohřešovaných dětí. Jeho historie se začala psát příběhem šestiletého Ethana, který 25. května roku 1979 zmizel při cestě do školy v New Yorku. Přestože se rozběhlo rozsáhlé pátrání, včetně zveřejnění jeho fotky na krabicích od mléka, nebyl nikdy nalezen. Jeho případ vedl ke snaze nalézat a následně využívat nové přístupy v případech pátrání po pohřešovaných dětech.
Dobrovolní hasiči – členové sdružení, ale také, a těm se hlavně budeme věnovat v tomto článku, členové Jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce. To jsou muži, a v minoritním zastoupení ženy, co mají své vlastní zaměstnání, ale když jim to „písknou“, a mají dobré vedení v práci, sbalí se a okamžitě jedou do své požární zbrojnice, odkud pak vyrazí lidem na pomoc. A „neprchají“ takto z daleka jen z práce, ale také z domova od rodin nebo z oslav, dokonce, svého vlastního sboru. Prostě se sbalí, přijedou na zbrojnici, převlečou se do „mundůru“, a pak už je zajímá jen to, aby pomohli těm, co jejich pomoc potřebují…
Kriminalisté zaznamenali během několika dnů desítky případů zneužití platebních karet. Během jednoho týdne zadrželi 7 podezřelých z vishingu.
Tráví vaše děti většinu volného času s mobilem v ruce, se sluchátky v uších? Zapíšete si každou poznámku, akci, seznam, narozeniny, upomínku do počítače? Tam to bude uložené, kdykoli dostupné a včas připomenuto. To je skvělé, všechno máme zorganizováno, všechno zvládáme! Nemusíme použít paměť, chytré telefony si pamatují za nás.
Úřad městské části Praha 11
Ocelíkova 672/1
149 41 Praha 415
tel: 267 902 111
O-linka
800 104 300
obcanskalinka@praha11.cz
Odbory: územního rozvoje, kancelář starosty, kancelář tajemníka, ekonomický, majetkoprávní, správy majetku