Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Žena nechala malého syna zamčeného v autě a vyrazila na nákupy

Strážníci řešili případ plačícího chlapečka zamčeného v autě na parkovišti nákupního centra. Bál se, měl žízeň a potřeboval na toaletu. Matku se podařilo sehnat až po vyvolání rozhlasem.

V úterý večer bylo na linku městské policie oznámeno, že se na parkovišti obchodního centra na Chodově nachází vozidlo, ve kterém je zamčené malé plačící dítě.

Strážníci z Prahy 11 podle výpovědi svědků zjistili, že zhruba tříletý chlapeček je v autě sám už přes hodinu. Byl vyděšený, usedavě plakal a snažil se dostat ven.

Strážníkům se ho podařilo po chvilce částečně uklidnit. Pak ho názornými gesty navedli, jak otevřít dveře od vozidla. Vysvobozený klučík se strážníkům svěřil, že se mu chce čůrat a má žízeň.

Hlídka vzala chlapečka na toaletu a zajistila mu pití. Zkontaktovat telefonicky majitele vozidla se jim ale nepodařilo. Požádali tak o vyhlášení výzvy rozhlasem nákupního centra, na kterou se třiatřicetiletá matka dostavila.

Celou záležitostí se bude zabývat Odbor sociálně právní ochrany dětí, kam byla událost neprodleně oznámena.

Bc. Michaela Peterková
MP Praha