Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Vyloupil naditý trezor, ale celý případ tak trochu smrdí

Podezřelý muž vešel do kanceláře a pokusil se vykrást trezor. Při druhé návštěvě se mu to už povedlo. Odnesl si tři sta padesát tisíc korun. Okolnosti krádeže jsou však velmi podezřelé.

„Policisté z místního oddělení Jižní Město od soboty osmnáctého ledna pátrají po neznámém pachateli, který je podezřelý z krádeže peněz z trezoru v obchodě v Hráského ulici v Praze 4,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Daněk. Podezřelého muže zachytily bezpečnostní kamery a tak se podařilo policistům zjistit, jak k činu došlo.

Muž přišel do kanceláře za prodejnou dokonce dvakrát. Při první nezvané návštěvě otevřel pomocí kódu malý trezor, který ukrýval klíč k trezoru velkému. Do tohoto trezoru se však zloděj nedostal a tak odcizil několik krabiček cigaret a odešel.

Do prostoru kanceláře se však vrátil asi za půl hodiny. To již byl velký trezor otevřený a tak z něho ukradl tři sta padesát tisíc korun. Policisté nyní pátrají po totožnosti neznámého muže. Pokud ho na záběrech z kamer poznáváte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte prosím linku policie 158.

Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let. Ve hře je ovšem také varianta, že měl zloděj v obchodě komplice. Ten mu nejprve prozradil kód k menšímu trezoru a nakonec mu otevřel i velký trezor.

vyloupeni trezoru

29.1.2020 16:07:50 | přečteno 1150x | Bc. Petra Víznerová