Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Při střetu dvou autobusů v Praze bylo zraněno 18 lidí, včetně dětí

V Roztylské ulici v Praze došlo ve středu dopoledne k vážné dopravní nehodě, při které narazil autobus MHD do stojícího soukromého autobusu.

Již při ohlášení nehody na tísňové lince bylo jasné, že se na místě bude nacházet větší počet zraněných. Záchranáři vyhlásili traumaplán, na místo vyjelo několik posádek pražských záchranářů, včetně lékaře, inspektora provozu, ředitele ZZS HMP, či velkokapacitního speciálu Atego. Povolán byl vrtulník Letecké záchranné služby Kryštof 01.

Hasiči k nehodě vyslali jednotky ze dvou stanic. Na místo zamířilo také větší množství hlídek Policie ČR a strážníků MP Praha, včetně velitele policie z PMJ Praha, či kriminalistů. K nehodě okamžitě zamířili také zástupci Městské části Praha 11, včetně oddělení krizového řízení, či zástupci z krizového štábu pražského magistrátu.

Vzhledem k tomu, že záchranáři po příjezdu na místo potvrdili větší počet zraněných, byly o pomoc požádány také posádky soukromých záchranných služeb Pragomedika PLUS a Ambulance Meditrans. Na místo jich vyjelo hned několik.

Roztylská ulice byla obousměrně uzavřena. Dopravu odkláněli policisté a strážníci. S provozovatelem přilehlé soukromé jídelny bylo domluveno, že budou děti, kterých cestovalo v autobusu přibližně 20, přemístěny do tepla právě tam.

Hasiči pomáhali záchranářům s tříděním zraněných a s jejich transportem do sanitek. Záchranáři celkově ošetřili a následně transportovali do nemocnic 18 zraněných, včetně 10 dětí. 5 dospělých osob bylo zraněno středně těžce, další tři dospělé osoby byly zraněny lehce. U všech zraněných dětí se jednalo rovněž o lehká poranění. Nezraněné děti si za asistence policistů a záchranářů v přilehlé jídelně malovaly. Věnovali se jim také krizoví interventi a psychologové HZS Praha.

Veškeré okolnosti nehody nyní vyšetřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty. Médiím byli na místě k dispozici tiskoví mluvčí pražských hasičů i policistů.

„Děkujeme složkám IZS, které dnes zasahovaly na Chodově a kolegům z Ambulance Meditrans a Pragomedika PLUS. Velké díky ZOS a všem, kteří podrželi provoz. Tři kolegové z volna nabídli ihned pomoc, dispečink posílily také dvě operátorky, které u nás řešily jiné pracovní záležitosti. Skvělá práce,“ uvedli pražští záchranáři na Twitteru.

Týdeník Policie

nehoda Roztylská

4.12.2019 12:41:37 | přečteno 944x | Bc. Petra Víznerová

SILVESTROVSKÁ ZÁBAVA pro seniory - ZRUŠENO