Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Policistům z OHS Praha IV. ujížděl motorkář se zákazem řízení a pod vlivem drog

Policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu projížděli v úterý půl hodiny před polednem Hviezdoslavovou ulicí v Praze 4 a povšimli si motorky, kterou se rozhodli zkontrolovat.

Když řidič spatřil policejní vozidlo, situace se během pár chvil změnila v dramatickou honičku.

Policisté o pronásledování ihned informovali ostatní hlídky v terénu. Řidič dále pokračoval Opatovskou ulicí, kde nejen, že ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, ale zároveň nerespektoval světelné výstražné znamení a projel křižovatku na červenou. Při výjezdu z kruhového objezdu do Roztylské ulice ujížděl motorkář vysokou rychlostí v protisměru. V této ulici také policisté z ciziny vytvořili zátaras, kterému se však motorkář vyhnul a pokračoval dál.

V dalším ujíždění mu zabránili až policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří mu nadjeli na kruhovém objezdu v ulici Pod Chodovem. Motorkář se jich lekl a motorku položil na zem. Následně ho policisté za užití donucovacích zpacifikovali. Z důvodu úniku provozních kapalin, přijeli na místo i hasiči.

Následným šetřením policisté zjistili, že muž před nimi ujížděl hned z několika důvodů. Do příštího roku má mladík vysloven zákaz řízení a dále řídil pod vlivem drog. V minulosti byl již několikrát řešen za řízení pod vlivem návykové látky.

Čtyřiadvacetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Není ale vyloučeno, že v rámci dalšího prověřování a shromáždění důkazních materiálů, dojde k naplnění další skutkové podstaty trestného činu obecného ohrožení.

Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro nás velmi důležité.

por. Mgr. Violeta Siřišťová
Policie ČR
21.5.2020 8:11:52 | přečteno 837x | Bc. Petra Víznerová

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE