Policie chytila muže, který v Praze 4 ukradl auto se spícím dítětem na zadní sedačce

Policie dopadla muže, který na začátku listopadu ukradl auto i s malým dítětem. Pachatele se podařilo dopadnout díky svědkovi, který ho pomohl identifikovat. Čtyřiatřicetiletý muž byl ve čtvrtek obviněn z trestného činu krádeže, k činu se přiznal. Žena, která dítě přinesla na policii, nebyla náhodná nálezkyně, ale jeho známá.

"Při výslechu se k činu doznal a mimo jiné uvedl, že vozidlo odcizil neplánovaně a jen proto, že ho poškozená nechala nastartované," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk, který připomněl rčení, že příležitost dělá zloděje. Totožnost muže policie zjistila díky výpovědi svědka. 

Žena, která dítě našla na parkovišti na Spořilově, podle policie nebyla náhodná kolemjdoucí. "Když muž s vozidlem od školy odjel, tak si všiml dítěte na zadní sedačce a nevěděl, co má dělat. Proto zavolal své známé, kterou požádal o pomoc," popisuje průběh loupeže Daněk. 

Žena pak dítě odvezla na policejní stanici. Policie bude podle Daňka prověřovat, zdali její účast v příběhu nemohla být také trestným činem.

Událost se stala 6. listopadu v Mikulově ulici v Praze 4 na Jižním Městě. Matka nechala nastartované auto před školou svého staršího dítěte, které šla vyzvednout. Muž situace využil a nastartované auto ukradl včetně šestiměsíční holčičky, kterou později odložil v autosedačce na parkovišti na Spořilově. Auto kriminalisté později objevili havarované na křižovatce ulic U Plynárny a Nad Vinným potokem v Praze 4.

Vytvořeno 18.11.2019 10:48:17 | přečteno 1107x | Bc. Petra Víznerová
load